En İyi Kadın Saat Markaları ve Modelleri 2023 Bilmeniz Gerekenler


En İyi Kadın Saat Markaları ve Önerileri Hangi Marka En İyi?

Saat, kadınlar için oldukça değerli bir aksesuar olurken kadınların kombin oluşturmaları sırasında dikkat çeker. Siz de bir kadın olarak en iyi saat markası hangisi merak ediyorsanız kendinizi en iyi kadın saatlerinden bir tanesiyle şımartabilirsiniz. Elbette bu yazıyı okuma amacınız hayatınızda önemli bir yere sahip olan kadınlar için fikir edinmek de olabilir. Peki hediye olsun ya da olmasın en iyi kadın saat markaları hangileri?

Sizin için hazırladığımız bu rehber içerikte kadın saat markaları arasından en doğru seçimi yapmanız mümkün olacak. Aşağıda en değerli saat markaları ve kadın saat önerilerimizi inceleyebilirsiniz.

 • En İyi Kadın Saat Markaları
  • Seiko
  • Lacoste
  • Tommy Hilfiger
  • Daniel Wellington
  • Guess
  • Fossil
  • Versace
  • Raymond Weil
  • Casio

Seiko Sur661p Kadın Kol Saati SUR661P

en iyi kadın saat markası hangisi

En iyi kadın saat markaları listemizin ilk sırasında 140 yıllık geçmişe sahip olan bir marka yer alıyor. 1881 yılında Tokyo’da kurulmuş bir marka olan Seiko hem kalite hem de kusursuzluğu bileğinize taşıyor. Başlangıçta bir mücevher ve takı markası olarak kurulan Seiko sonrasında dünyanın en önemli saat markalarından bir tanesi olmuştur. İlk Seiko saat 1924 yılında üretilirken bugün dünyanın en değerli saatlerinin çoğunun altında Seiko imzası vardır.

Kadın saat modelleri konusunda 1 asra yakın tecrübesi olan Seiko’nun Sur661p Kadın Kol Saati SUR661P modeli ince tasarımı ile dikkat çekiyor. İncelik ve zarafeti sağlaması noktasında 30 mm kasa çapının değeri büyüktür. Pilli çalışma prensibine sahip bu saat bu yönüyle uzun ömürlü bir kullanım sağlar. 50 metreye kadar su geçirmezlik özelliği olması da farklı mekanlarda kullanımını mümkün kılar. Cam kısmında mineral çözümünün bulunması da en iyi saat seçiminde sizin için özel seçenekler sağlar.

Lacoste Kadın Kol Saati

kadın saat markası tavsiye

1933 yılında kurulan Lacoste, Fransa merkezli oldukça değerli bir giyim ve aksesuar markasıdır. Bu kapsamda başta Fransa olmak üzere dünyanın pek çok noktasında Lacoste markası uzun yıllardır varlığını sürdürür. Daha çok giyim konusunda başarı yakalaması Lacoste markasını farklı kılarken saat ile alakalı da uzun yıllardır kaliteli üretim yapıldığını ifade etmek gerekir.

Tasarımıyla dikkat çeken bu model en iyi saat markaları konusunda ön plana çıkar. 38 mm çapındaki kasası ve 10 mm kalınlığı gerçekten zarif bir saate sahip olmanızı sağlar. Pembe kadranı ve gri çelik kasasıyla kombinlerinizin harika bir tamamlayıcı olan bu saati siz de mutlaka incelemelisiniz. Klasik tarzdaki bu saatte mineral cam kullanılması da oldukça özeldir.

İlginizi Çekebilir | En İyi Fondöten Hangisi?

Tommy Hilfiger

kadın saat markaları önerisi

1985 yılında ABD merkezli olarak kurulan Tommy Hilfiger, ilk mağazasını 1993’te kurmuştur. Giyim ve aksesuar konusunda oldukça başarılı çözümler üreten Tommy Hilfiger lüks ürünler sunmada da oldukça başarılıdır. Kaliteli ürünler üretmesi nedeniyle lüks bir marka olarak değerlendirilir. Siz de bir saat alırken kaliteyi yakalamak istiyorsanız mutlaka bu marka ile kaliteli çözümlere ulaşmalısınız.

Tommy Hilfiger Erkek Kol Saati modeli erkek saatleri arasında yer alsa da kadınların da keyifle kullanacakları seçeneklerden bir tanesidir. 44 mm çapında olması kadınların salaş bir görüntü elde etmesine neden olur. Bunun yanı sıra kayış kısmında hasır kullanılmasının bileğinizi ve cildinizi rahatsız etmeyecek bir yapıya sahip olmasını sağlar. Analog bir saat olması hem klasik hem de spor kullanıma olanak sağlar.

Daniel Wellington Kadın Kol Saati

hangi kadın saat markası en iyi

2011 yılında İsveç’te kurulan marka, gençlere yeni nesil saatler üretmek adına faaliyetlerini sürdürmektedir. Eşsiz tasarımları ve sosyal medyada ön plana çıkan bu markanın saat konusunda oldukça kaliteli çözümlere olanak sağlar. Siz de bir kadın olarak kaliteli saat arayışındaysanız çözüm kesinlikle Daniel Wellington ile olmalı!

Daniel Wellington Kadın Kol Saati, gold rengi tasarımıyla dikkat çekerken zarif bir saat olması sayesinde de dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Hasır bir kordona sahip olması saatin hareketli bir yapıya sahip olmasına katkı yapar.

Kasa çapı yaklaşık 32 mm olan bu saatin zarif bir görüntüye sahip olduğundan söz etmek gerekir. Cam kısmında mineral kullanımı saate kalite katar. Üstelik 3 metreye kadar su geçirmiyor olması da saatin özel detaylarından bir tanesidir. Kadran kısmı gold rengi ile bütünleşen beyaz olarak tasarlanmıştır. Bu da saatin dikkat çekiciliğini ön planda tutar.

Tüm bu özelliklerin sonunda, Daniel Wellington’ın en iyi kadın saat markalarından birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Guess Kadın Kol Saati

en iyi kadın saat markaları neler

Guess, ABD merkezli, lüks giyim ve perakende markasıdır. Saat başta olmak üzere mücevher, parfüm ve çanta gibi pek çok aksesuar konusunda beklentilerinizi karşılayan Guess, kadınlar ve erkekler için gerçek anlamda oldukça şık ürünler üretiyor dersek yanılmayız!

Ürün kalitesi daima en yüksek standartlarda olan Guess ile en iyi markalardan bir tanesine sahip olabilirsiniz.

Çelik kasası sayesinde dikkat çeken bir seçenek olan Guess kadın kol saati zarif bir tasarıma sahiptir. Kordon kısmında silikon kullanılması zarafeti desteklerken 39 mm kasa çapı da oldukça ilgi çekicidir. 5 metreye kadar suya dayanıklı olan bu seçenek güçlü ve kaliteli bir çözüm olmasıyla adından söz ettirir. Camı mineral olan ve bu yönüyle dikkat çekici olan bu saati satın alarak en iyi saat markalarından bir tanesine sahip olabilirsiniz.

Fossil Kadın Kol Saati

en güzel kadın saatleri

Fossil, 1984 yılından bu yana saat üretimi konusunda kaliteli çözümler sunan bir markadır. Teksas merkezli bir marka ola Fossil, zarif ve kaliteli çözümler sunması sayesinde oldukça başarılıdır.

Fossil kadın saati, gold – pembe rengi sayesinde oldukça dikkat çekicidir. Kadran kısmı saatin bütün rengini yansıtan özellikte olurken bu tamamen tasarım bütünlüğünü destekler. Zarif bir tasarıma sahip olması bileğinizde kaliteli bir çözüme ulaşmanızı sağlar. Üstelik hem spor hem de klasik kullanım sağlaması da bu saatin ayrıcalıklı özelliklerinden bir tanesidir.

Versace Kadın Kol Saati

en pahalı kadın saat markaları

Versace, 1978 yılında İtalya merkezli olarak kurulmuş bir markadır. Parfümden saate hemen her alana üretim gerçekleştiren Versace hem kadınlar hem de erkekler için oldukça değerli bir markadır. Lüks bir marka olması Versace’yi tercih eden kitlenin de daralmasına neden olur.

Palazzo Empire Greca adıyla anılan bu model sarı ve yeşil renklerin harika uyumunu destekleyen bir seçenektir. Unisex bir saat modeli olması sayesinde kalitesini yansıtan bu saat modelini en iyi saat markaları arasında sıralamak mümkündür. Özellikle saatin ortasında bulunan logo oldukça dikkat çekici bir tasarıma kapı aralar. Günlük ve özel anlarda kullanımı saati farklı kılar.

Raymond Weil Kadın Kol Saati

en kaliteli kadın saat markaları

1976 yılında Cenevre’de kurulan Raymond Weil, İsviçre kalitesini yansıtan saatlere imza atar. Lüks saat üreticisi olması ve bu konuda kaliteyi yansıtması markanın en önemli yanıdır. Erkek ve kadınlar için üretilen saatler oldukça kaliteli çözümlere kapı aralar.

29 mm çapındaki kasasıyla gerçek anlamda ince ve zarif bir saat olan Raymond Weil, kaliteyi hissettirmesi sayesinde ön plana çıkıyor. Cam kısmı safir kristal olmasından ötürü oldukça başarılıdır. 5 metreye kadar su geçirmemesi sayesinde farklı mekanlarda kullanıma müsaittir. Kadran kısmı gri olan bu saatin kasa kısmının gold olması nedeniyle renk uyumu oldukça başarılıdır.

Evet tüm bu özellikler harika ama Raymond Weil’ın fiyatları da bir o kadar fazla. Fiyat bandınız genişse sizin için en iyi kadın saat modellerinden birisi olabilir!

Casio Sheen Kadın Kol Saati

en şık kadın saat markaları

En iyi kadın saat markaları hakkında yazdığımız listemizin sonunda Casio yer alıyor! Casio, 1946 yılında kurulan Japon çok uluslu şirketidir. Dijital teknoloji üretiminde oldukça başarılı olan Casio saat üretiminde de oldukça başarılıdır.

Casio Sheen Kadın Kol Saati, klasik Casio saatler gibi bir tasarıma sahip olmasıyla dikkat çeker. Kasa kısmında farklı renkler kullanılması saati özel kılar. Kasa çapının 34,1 mm olması zarafetin ön plana çıkmasını sağlar. Kadınlar için en iyi saat markaları arasında olması dikkat çeker.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.