En İyi Balık Yağı Markası Hangisi? 2023 Öneriler ve Yorumlar


en iyi balık yağı

En İyi Balık Yağı Hangisi?

En iyi balık yağı hangisidir sorusu son zamanlarda pek çok kişinin sorduğu ve önem verdiği konular arasında yer almaktadır. Siz de en iyi balık yağı hangisidir sorusuna cevap arıyorsanız sizler için hazırladığımız bu rehberi detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Şimdi gelin en iyi balık yağı ve omega 3 ile ilgili tüm detayları hep birlikte inceleyelim.

 • Omega 3 Nedir?

Omega 3 yağ asitleri, vücutta bulunması gereken doymamış yapıda ki temel yağlardan bir tanesidir. Vitamin F olarak da ifade edilen omega 3 yağ asitleri arasında ki en önemli yapıda olan GLA, DHA, EPA, ALA gibi olan yağ asitleridir. Balık yağında yer alan omega 3 yağ asidinin eksik olması durumunda ciltte kuruma, astım, büyüme de gerileme, şeker, artrit ve öğrenme eksikliği gibi durumlar meydana gelebilmektedir.

İnsan beslenmesinde omega 3 eklenmesi ve omega 3 yağ asitlerinin besin kaynağı olarak kullanılması pek çok fayda sağlamaktadır. Omega 3 yağ asitlerinin takviye olarak alınması ile birlikte kalp damar hastalıkları, bağışıklık, hipertansiyon, sinirsel bozulkuklar, alerji gibi pek çok problemin önlenmesi mümkün hale gelmektedir. Bazı hastalıklardan korunma sağlanması için bağışıklığın güçlendirilmesi gerekir. Bunun için de omega 3 yağ asitlerinin önemi son derece büyüktür.

 • Balık Yağında DHA ve EPA Ne Demektir?

DHA ve EPA omega 3 yağ asitlerinin kısaltılmış halidir. Her iki omega 3 yağ asidinin de son derece farklı ve önemli görevleri bulunmaktadır. Beyin, hafıza ve göz sağlığı söz konusu olduğunda DHA ön plana çıkmaktadır. Bunun yanı sıra kalp sağlığı, pıhtılaşma ve damat sistemi ile ilgili faydalar söz konusu olduğunda ise EPA favori olarak gösterilmektedir.

 • Balık Yağı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Balık yağı tercihinde dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Söz konusu noktaları genel olarak aşağıdaki gibi incelememiz mümkündür.

 • Balık yağının doğal ve saf içerikli olması gerekmektedir. Tüketicilerin ürünlerin etiketine bakarak ürün içeriği ile ilgili bilgi sahibi olabilmesi mümkündür.
 • Balık yağının içeriğinde ki omega 3 miktarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu noktada ne kadar DHA ve ne kadar EPA içerdiğine dikkat edilmelidir.
 • Balık yağı takviyesinin üretilmiş olduğu tesislerin kalite standartlarında faaliyet göstermesi gerekmektedir.
 • Balık yağı takviyesinin ağır metal ihtiva etmemesi bağımsız kuruluşlar tarafından sertifikalandırılması gerekmektedir.
 • Balık yağı takviyesinin ürün tipinin Trigiliserid formda olması gerekmektedir.

En İyi Balık Yağı Markası ve Tavsiyeler

Çocuklar için en iyi balık yağı seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar nelermiş, bilinmesi gereken terimler hangileriymiş gibi soruların tümüne yanıt vermeye çalıştık. Şimdi de ebeveynlerin balık yağı önerileri nelermiş bir göz atalım!

 • En İyi Balık Yağı ve Tavsiyeler
  • Solgar Omega 3
  • Easyfishoil Omega 3 Ve D Vitamini
  • Orzax Portakallı Balık Yağı Şurup
  • Mollers Möllers Omega3 Balık Yağı Şurup
  • Nutrigen Balık Yağı Şurup
  • Ocean Balık Yağı
  • Natural Nest Naturalnest Omega 3 Balık Yağı
  • Balen Omega 3 Norveç Balık Yağı

Solgar Omega 3

en iyi balık yağı markası

Bağlık yağı tavsiye listemizin ilk sırasında ebeveynlerin sıkça tercih ettiği Solgar yer alıyor. Solgar Omega 3, en fazla tercih edilen balık yağı türleri arasında yer almaktadır. Günde 2 kere kullanılması önerilen balık yağı herhangi bir şekilde tuz, şeker, nişasta, glüten, süt ürünler, maya, buğday içermemektedir.

Bunun yanı sıra içeriğinde yapay aroma, renklendirici, koruyucu ve tatlandırıcı da bulunmamaktadır. Son derece doğal bir içeriğe sahip olan Solgar Omega 3’ü günümüzde pek çok kişi tercih etmektedir. Solgar Omega 3’ün içeriğinde;

 • 504 mg EPA,
 • 38 mg DHA bulunmaktadır.

Okuma Önerisi | En İyi Baston Bebek Arabası

Easyfishoil Omega 3 Ve D Vitamini

balık yağı tavsiye

Başık yağı tavsiye listemizin 2. sırasında yoğun bir şekilde tercih edilen Easyfishoil bulunuyor. İçeriğinde vitaminler ile dikkat çeken bir üründür. Bunların yanı sıra içeriğinde omega üç ve vitaminde bulunan takviye edici gıda 45 gramlık bir paket ile sunulmaktadır.

30 adet çiğnenebilir özel balık yağı içeren ürün dört ile on yaş arasındaki çocuklar için uygundur. Çocukların balık yağını sabah ya da akşam öğünlerinde çiğneyerek bir kere tüketmeleri gerekir. Sizde şeker ilavesiz olarak sunulan bu ürünü tercih ederek çocuklarınıza sunabilirsiniz.

Orzax Portakallı Balık Yağı Şurup

en iyi balık yağı hangisi

Vücutta sentezlenmeyen ve dışarıdan mutlaka alınması gereken omega üç asitlerinde Çocukların büyüme hormonlarını destekleyen içerikler bulunmaktadır. Orzax Balık Yağı Şurup Portakallı Çocuklara en iyi desteği sunup göz beyin ve sinir sistemlerinin en iyi derecede gelişmesini sağlamaktadır.

Saf balık ye olarak sunulan ürün esansiyel yağ asitlerinin artırılması ve beslenme yardımcı olması açısından son derece önemlidir. Temiz ve derin su balıklarının avlanır avlanmaz işlenmesi ile oluşturulan balık yağı Avrupa birliği standartlarına uygun bir şekilde üretilmektedir. Bunun yanı sıra metal ve dört oksit gibi maddelerden ise tamamen arındırılmıştır.

Mollers Omega3 Balık Yağı Şurup

balık yağı önerileri

Mollers Möllers Omega3 Balık Yağı şişesi ile sunulan şurup bir tatlı kaşığı nda 1200 mg DHA 600 mg EPA 400 mg A vitamini bulundurmaktadır.

Dört ile on yaş arasındaki çocuklar için uygun olan ürün bunun yanı sıra 11 yaş üzerindeki kişiler tarafından da kullana bilmektedir. Dört ile on yaş arasındaki çocuklar günde beş milim yani bir tatlı kaşığı kadar tüketirken 11 yaş ve üzeri çocukların ise günde on milim yani iki tatlı kaşığı tüketmeleri gerekmektedir.

Nutrigen Balık Yağı Şurup

en iyi balık yağı markaları

Nutrigen Balık Yağı Şurup İçeriğinde bulunan vitaminler ile dikkat çeken bir balık yağıdır. Çinko vitamin D ve vitamin K açısından son derece gelişmiş olan ürün 3-4 ve 4-10 yaş grupları için uygun olan bir üründür.

Günlük kullanım dozunun kesinlikle aşılmaması gereken ürün bir ilaç değildir hastalıkları tedavi etmek için kullanılır.

Ocean Balık Yağı

çocuklar için en iyi balık yağı

İçeriğinde bulunan vitaminler ile tüm dikkatleri üzerine çeken ürün kalbin normal fonksiyon da çalışması için çeşitli fayda sağlar. Özellikle kalp ve damar hastalığı olan kişiler tarafından tercih edilen ürün gözlerin normal görme yetisini kazanmasına da yardımcı olmaktadır.

Bunun yanı sıra hamile kadınlar tarafından da kullanılabilen ürün olduğu kullanım kılavuzunda yer alıyor. Ancak hamile kadınlar doktor gözetiminde kullanması daha iyi olacaktır. Diğer yandan günde iki kapsül tüketilmesi genel kullanım önerileri arasında bulunuyor.

Naturalnest Omega 3 Balık Yağı

en iyi balık yağı hapı

Yetişkinler tarafından tercih edilebilecek bir ürün olan Naturalnest Omega 3 Balık Yağı her kapsül de 780 mg omega üç içermektedir. Bir gıda takviyesi olan ürün her üretimde temizlik saflık güvenilirlik denetiminden geçerek onay almakta ve kişilerin beğenisine sunulmaktadır.

Hem normal beyin fonksiyonlarını hem de görme yetisinin çok daha başarılı bir şekilde gerçekleştirmesini sağlayan ürün kalbin normal bir şekilde fonksiyonlarını göstermesine de yardımcı olmaktadır. O en etkili fayda için bireylerin günde 250 mg omega üç alması gerekir. Kişilerin günlük omega üç ihtiyacı Natural Nest Balık yağı tarafından karşılanır.

Balen Omega 3 Norveç Balık Yağı

balık yağı tavsiyesi

Yetişkinler için üretilen bir balık yağı olan Balen Omega 3 Norveç Balık Yağı günde iki kapsül şeklinde tüketilmelidir. Çeşitli faydaları olan ürünün Norveç balıklarından elde edildiği bilinmektedir.

Evet sevgili okurlarımız bu yazımızda en iyi balık yağı hangisi, balık yağı alırken nelere dikkat edilmeli, balık yağı tavsiyesi neler gibi sorulara yanıt verdik. Umarız sizlere yardımımız dokunmuştur.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.