En İyi Kıyma Makinesi 2023 Tavsiye ve Yorumlar Markalar


en iyi kıyma makinesi tavsiye

En İyi Kıyma Makinesi Hangisi?

Mutfağınız için en iyi kıyma makinesi hangisi? Günümüzde birçok, hazır paket etleri satın almakta ve ailelerimizle bu etleri tüketmekt. Özellikle hazır paket kıymaları çok fazla tüketmekle beraber, bu paketlerin içerisinde yer alan kıymaların hangi süreçlerden geçtiği hakkında pek bir bilgiye sahip olamamaktayız. Üretim aşamasına hiçbir şekilde şahit olamadığımız bu kıymalar, zaman zaman sağlığımız için tehlike oluşturabilmektedir.

Kıyma makinelerinin tümü, eti huniye doğru bastıran itici bir güç ve bir kesme bıçağı ile aynı temel parçalardan oluşur. Bu makineler elektrik ile çalışan veyahut manuel çalışma prensibine sahip makineler olarak ikiye ayrılmaktadır.

Çok daha teknolojik makineler haline gelmiş bu ürünler, etlerinizi çok kısa sürede ve sağlıklı bir biçimde öğütebilmekte. Yediğiniz kıymanın bütün işlemlerine şahit olmak, belki de kıyma makinelerinin en büyük satın alınma sebebi olabilir. İşte biz de bu yüzden, evlerinizde veyahut profesyonel olarak kullanabileceğiniz kıyma makinelerini sizin için sıralayarak; kendi etlerinizi öğütmede sizlere yardımcı olmak istedik.

Kıyma Makinesi Tavsiyesi

Listemize başlamadan önce ne tarz makineleri incelediğimizden de bahsedelim. Her bütçe için uygun kıyma makinelerini inceledik. İsterseniz endüstriyel kullanım için, isterseniz ev için en iyi kıyma makinesi modellerini listemizde bulabilirsiniz. Endüstriyel derken; kasaplar ve restoranlardan bahsediyoruz. Diğer yandan bütçeniz için en iyi kıyma makinesi hangisi diyorsanız elektrikli ve manuel kıyma makinesi modellerini de inceledik. Keyifli okumalar!

 • En İyi Kıyma Makinesi Tavsiyeleri
  • Penguen Manuel Kıyma Makinesi
  • TEFAL 9in1 Elektrikli Kıyma Makinesi
  • Penguen No:22 Manuel Et Kıyma Makinesi
  • TEFAL Kıyma Makinesi 
  • Team Meat 
  • Schafer Proexpert
  • Sarex Sr-2500
  • EMIR Güldüren Profesyonel Kıyma Makinesi
  • Alveored

Penguen Manuel Kıyma Makinesi

Kıyma makinesi tavsiye listemizin ilk sırasında manuel bir kıyma makinesi bulunuyor. Penguen, ürettiği bu kıyma makinesi ile geleneksel kıyma makinelerinin yenilenmiş son model halini bizlere tanıtmakta. Manuel çalışma prensibine sahip olan bu ürün, görünüm olarak gümüş gri rengine sahip. Aynı zamanda salça makinesi olarak da kullanabileceğiniz bu ürün, çok kolay bir şekilde açılarak temizlenebilecek şekilde üretilmiştir.

Sabitleme seçeneği dolayısıyla da et ve salçalarınızı makineyi sabitleyerek dilediğiniz sürede öğütebilirsiniz. Fiyat olarak ise 120 TL ile 170 TL arasında değişkenlik gösteren bir fiyata sahip olan bu ürün, özellikle kıyma öğütme işlerinizi tamamıyla karşılayacak düzeyde.

TEFAL 9in1 Elektrikli Kıyma Makinesi

en iyi kıyma makinesi hangisi

Kıyma makinesi tavsiye listemize elektrikli bir model olan Tefal 9in1 ile devam ediyoruz. Tefal, ürettiği 9in1 modeli ile kıyma makineleri arasında oldukça önemli bir yere sahip. Elektrikli bir kıyma makinesi olan bu model, 4.5 kg’ya kadar et öğütebilme kategorisine sahip. Bunun yanısıra, 2200 W gücündeki motoru ile etlerinizi oldukça etkili bir şekilde öğütebileceğiniz bu makine, bir çok farklı kesme ve doğrama seçeneğini de bünyesinde barındırmakta.

Görünüm olarak ise siyah gövde ve gümüş gri ön panel renklerine sahip olan bu ürün, estetik açıdan bizleri tatmin etmekte. Fiyat olarak ise 1500 TL ile 1600 TL arasında bir fiyata sahip olabileceğiniz bu ürün ile, artık kıymalarınızı elektrik sayesinde kısa sürede ve kolayca öğütebileceksiniz.

Penguen No:22 Manuel Et Kıyma Makinesi

kıyma makinesi tavsiye

Penguen, bir diğer üretimi olan No:22 model isimli kıyma makinesiyle karşımıza çıkıyor. Geleneksel görünümü ve gümüş gri rengi ile No:22, manuel bir kıyma makinesi olması sebebiyle beklentileri karşılamakta.

27,5 cm yükseliği ve 18 cm genişliği ile özellikle büyük aileler tarafından tercih edilen bu ürün, manuel bir makine olmasına karşın hızlı ve atik bir biçimde etlerinizi öğütebilmekte. Fiyat olarak ise 200 TL ile 250 TL arasında bir fiyata sahip olabileceğiniz bu kıyma makinesi, uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğiniz bir ürün konumunda.

TEFAL Kıyma Makinesi 

kıyma makinesi önerisi

Tefal, ürettiği bir diğer kıyma makinesi modeli olan bu ürünle, çok fazla sevildi. Elektrikli bir kıyma makinesi olan bu ürün, görünüm olarak son derece modern ve şık görünmekte.

2000 w motor gücü ile etlerinizi çok kısa bir sürede sağlıklı bir biçimde öğütebilen bu cihaz, dakikada 2 hata 3 kg’ya kadar güç verebilmekte. Paslanmaz çelik ızgarası sayesinde de uzun ömürlük bir makine olan Tefal, 700 TL ile 800 TL arasında bir fiyata sahip olabileceğiniz bir makine olarak sizleri stoklarda beklemekte.

Team Meat 

kıyma makinesi en iyi

Geliyoruz bir diğer manuel kıyma makinesine.. Oldukça geleneksel bir görünüme sahip bu kıyma makinesi, Team Meat tarafından 10 No modeli olarak üretildi. Çevirmeli bir şekilde manuel olarak etlerinizi öğütebileceğiniz bu makine, dökümden üretilmesi sebebiyle uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz bir kıyma makinesi konumunda.

Paslanmaması ve kalay ile kaplanması da cabası. Fiyat olarak ise 150 TL ile 200 TL civarı bir fiyata sahip olabileceğiniz Team Meat, kullanıcılarını oldukça memnun eden bir ürün olduğunu bizlere kanıtlıyor.

Schafer Proexpert

kıyma makinesi tavsiyesi

Ünlü Alman teknoloji devi Schafer, ürettiği Proexpert modeli ile elektrikli kıyma makineleri arasında liderliğe oynayan ürünlerden birisiyle karşımıza çıkmakta. Estetik olarak beyaz rengi ve gümüş gri detaylarıyla bizleri etkileyebilen Schafer, donanımlarıyla da isminin hakkını veren bir performans ortaya koyuyor.

2000 W motor gücü ile etlerinizi iki farklı boyuttaki diskleri sayesinde öğütebilen bu makine, paslanmaz yapısıyla da uzun ömürlü bir ürün olduğunu bizlere kanıtlamakta. Ekstra olarak sucuk, köfte ve sosis aparatlarına da sahip olan bu ürün, işlevselliğiyle de ön plana çıkıyor. Fiyata olarak ise 650 TL ile 700 TL civarında bir fiyata satın alabileceğiniz Schafer, sizleri Alman kalitesi ve uzun ömürlülüğüyle baş başa bırakıyor.

İlginizi Çekebilir | En İyi Espresso Makinesi Hangisi?

Sarex Sr-2500

kıyma makinesi önerileri

Sarex, ürettiği bu kıyma makinesi ile hem uygun bütçeli hem de elektrikli bir makineyi bizlere sunabilmiş. Görünüm olarak sade yapısı ve şıklığı ile ön plana çıkan bu ürün, mutfağınıza yakışacak cinste. Güçlü 2000 W motoru ile etlerinizi ve bilimum salça türü gıdalarınızı çok keskin ve güçlü bir şekilde öğütecek bu makine, uzun ömürlülüğüyle de sizleri yakın gelecekte üzmeyecek bir makine konumunda.

Fiyat olarak ise 350 TL ile 400 TL civarında bir fiyata sahip olabileceğiniz Sarex, elektrikli bir kıyma makinesi olmasına rağmen oldukça uygun fiyatlı bir ürün olduğunu bizlere fazlasıyla kanıtlamakta.

Emir Güldüren Et Kıyma Makinesi

en iyi profesyonel kıyma makinesi

EMIR, ürettiği bu kıyma makinesi ile özellikle ‘profesyonel’lere yönelik bir hedef kitle oluşturmuş durumda. Genellikle işyerlerinizde kullanabileceğiniz bu makine, elbette bir elektrikli kıyma makinesi. Saatte 200 KG’ya kadar et öğütebilen bu makine, adeta kıyma makinelerinin dinamosu konumunda.

Yanında ekstra hediye olarak gelen sucuk aparatı sayesinde işlerinizi bir hayli kolaylaştıracak bu ürün, güçlü yapısı sayesinde işlerinizde sizlere çok yardımcı olacak. Fiyat olarak ise 1800 TL ile 1900 TL arasında bir fiyata sahip olabileceğiniz bu makine, sizleri profesyonel hayatınızda büyük bir yükten kurtararak uzun yıllar işlerinizi kolaylaştıracak.

Alveored

profesyonel kıyma makinesi tavsiye

Alveo, ürettiği 32 NO model isimli bu makine ile özellikle profesyonel işletmelerin işlerinizi çok daha kolaylaştıracak bir ürüne imza atmış. Tamamen elektrikli bir kıyma makinesi olaran bu ürün, saatte 750 KG gibi devasa bir et öğütme özelliğine sahip durumda. 2,2 Kw motoru ile Türkiye’nin en iddalı motor güçlerinden birisine sahip olan bu kıyma makinesi, profesyonel işletmeniz için oldukça faydalı ve yararlı olabilecek bir ürün.

Ekstra olarak yanında yedek ayna, bıçak gibi donanımları da olan bu makine, sifero döküm yapısıyla da uzun ömürlü bir yapıya sahip. Fiyat olarak 3900 TL ile 4000 TL civarından bir fiyata sahip olabileceğiniz Alveo ile artık işletmenizdeki tüm etleri bu profesyonel makine ile güçlü ve hızlı bir şekilde öğütebileceksiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.