En İyi Saç Serumu Hangisi? 2023 Tavsiyeler Marka ve Yorumlar


en iyi saç serumu önerisi

En İyi Saç Serumu

En iyi saç serumu hangisi? Neredeyse her kadın ve erkek için önemli olan bir şey var: Saçlarımız. Hangi yaşta olursak olalım saçlarımıza önem veriyor ve onlara iyi bakmaya çalışıyoruz. Zaman zaman güneş, rüzgar gibi dış etkenler ve boya, fön, maşa gibi ürünlerin kullanımından dolayı saçlarımız zarar görür ve yıpranır. Yıpranan saçlar da zaman içerisinde parlaklığını ve canlılığını yitirir, zayıflar. Bu noktada da evde saçımıza uygulayabileceğimiz en iyi bakımı saç bakım ürünlerinden birisi olan saç serumları sağlar.

Saç serumlarının zengin içerikleri sayesinde saçların canlılığını geri getirirken sönüklüğünü de alarak saç diplerini besleyebilirsiniz. Hızlı etkileri ve kolay kullanım imkanı ile öne çıkan saç serumları saçınızın ihtiyacı olan tüm besini sağlar. Bu yazımızda da saçınız için en uygun saç serumu önerilerini bulabilirsiniz. Keyifli okumalar!

Saç Serumu Tavsiyesi

Ürünleri incelemeden önce, hangi ürünlere bakacağız bir görelim! Yazımızda 9 farklı saç serumunu inceledik. En beğendimiz marka ise Kerastase oldu. Kerastase markasına baktığımızda genellikle saç bakımı için çalışmalar yaptığını ve başarılı olduğunu görebiliyoruz.

 • En İyi Saç Serumu ve Saç Serumu Tavsiye
  • Kerastase Resistance Therapiste Çift Yönlü Serum
  • Elseve Dream Long Serum
  • Urban Care Saç Serumu
  • Avon Advance Techniques Fas Saç Serumu
  • Botanica Comfort
  • Ossion Saç Serumu
  • Davines Curl Building Bukle Yapılandırıcı Serum
  • Avon Kuru Saç Ucu Onarıcı Serum
  • Kerastase Specifique Aminexil Force R Serum Saç Kürü

Kerastase Resistance Therapiste Çift Yönlü Serum

saç serumu en iyisi hangisi

Aşırı yıpranmış saçlar için tasarlanan Kerastase Resistance Therapiste Çift Yönlü Serum saç tellerinizi hızlı bir şekilde onarır. Saç tellerinizi onarırken güçlendirir ve dolgunlaştırır. Böylece yıpranmış saçlarınızın sönük görüntüsünden kolaylıkla kurtulmanıza yardımcı olur. Özellikle boyama ve benzeri işlemlerden sonra zayıflayan saçları besleyerek saçın içerisindeki özü yeniden inşa eder ve güçlendirir.

Pürüzsüz ve parlak bir görünüm elde etmenizi sağlar. Aynı zamanda saç kırılmalarını da en aza indirerek önler ve saçlarınızın daha sağlıklı görünmesini sağlar. Genellikle boyama işlemlerinden sonra saç uçlarında olan kırıkları temizleyerek daha sağlıklı görünmesini de sağlar. Nemli saçlarınıza kolayca uygulayabileceğiniz Kerastase Çift Yönlü Serum zenginleştirilmiş içeriği ile saçlarınızı ilk uygulamadan itibaren düzeltmeye başlar. 

Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum

en iyi saç serumu

Düzleştirici özelliği ile öne çıkan Elseve Dream Long Serum 4 cm’e kadar daha dün ve uzun görünen saçlar vaat eder. Özellikle saçtaki elektriklenmeyi kontrol altına alarak saçınızı pürüzsüz bir şekilde düzleştirir. Saçınızda herhangi bir yağ hissi bırakmadığı için de gün boyu rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

İçeriğinde keratin bulunduğu için saçlarınızı pürüzsüzleştirerek mükemmel şekilde düz yapar. Uygun fiyatı ile öne çıkan Elseve Saç Serumu uzun ve yıpranmış saçlar için oldukça idealdir. Hint yağı ve bitkisel keratini sayesinde saçınızı anında besleyerek daha parlak görünmesini de sağlar. Şampuanı, saç kremi ve saç spreyi ile birlikte kullandığınızda daha etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz. 

Okuma Önerisi | En İyi Saç Bakım Yağı

Urban Care

saç serumu tavsiye

Özel geliştirilmiş formülü ile öne çıkan Urban Care Tonik her saç tipi için uygundur. İçeriğinde bulunan biotin ve kafein sayesinde saçınızın daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasına da yardımcı olur. Pek çok güzellik uzmanının ve kuaförün tercih ettiği Urban Care Tonik ile saçınıza evde kuaför bakımının aynısı yapabilirsiniz. 

Geliştirilmiş özel içeriği sayesinde saçınızı yeniden yapılandırarak daha hızlı ve kolay uzamasını sağlar. Saç köklerini besler ve güçlendirir, böylece saç dökülmelerinizi de azaltmayı hedefler. Özünde saç dökülmelerine karşı geliştirilen toniği aşırı yıpranmış saçlarınızı canlandırmak için de kullanabilirsiniz. Paraben ve silikon içermeyen doğal yapısı ile saçınıza herhangi bir zarar vermez. Uygun fiyatı ile öne çıkan Urban Care Tonik saç serumu seçenekleri arasında sıklıkla tercih edilenlerden biridir.

Avon Advance Techniques Fas Saç Serumu

saç serumu önerileri

Avon Advance Techniques Saç Serumu içeriğinde bulunan argan yapı ile saçınızı beslerken daha hızlı uzamasına da yardımcı olur. Kuru ve yıpranmış saçlar için en iyi saç serumu tercihlerinden biridir. Uygun fiyatı ve ile pek çok kişi tarafından tercih edilen Avon Advance Techniques Saç Serumu nemli ve temiz saça uygulanır. Ekstra yoğun bakım yapmak istiyorsanız hafatda 1 kere banyo yapmadan önce saçınıza uygulayabilirsiniz.

İçeriğinde bulunan argan yağı, provitamin B5 ve E vitamini ile saçınızı kökten uca kadar besler. Yeni geliştirilmiş formülü sayesinde saçınızı anında daha parlak gösterir. Saçınızı taramanızı da kolaylaştırır ve elektriklenmeyi engeller. Oldukça uygun bir fiyata sahip olduğu için kullanıcılar arasında en iyi saç serumu olarak gösterilen Avon Advance Techniques’i yıpranmış saçlarınız için tercih edebilirsiniz. 

Okuma Önerisi | En İyi Saç Bakım Yağı

Botanica Comfort

en iyi saç serumu tavsiye

Aşırı yıpranmış saçlar için üretilen Botanica Comfort Saç Serumu saçınız için keratin bakımı yapar. Saçınızın ihtiyacı olan keratini sağlayan saç serumu ile saçınızın yıpranmışlığını kısa zaman içerisinde giderebilirsiniz. Daha canlı ve sağlıklı bir görünüm elde etmenizi sağlar, böylece ekstra bakım yapmanıza çok da gerek kalmaz. 

Saçınızın zarar görmüş keratin tabakasını yenileyerek güçlendirir. Saçınızın daha pürüzsüz ve canlı görünmesini de sağlar. İçeriğinde paraben içermediği için oldukça güvenilir bir saç serumu olarak karşımıza çıkar. Uygun fiyatı ve şık şişe tasarımı ile öne çıkan Botanica Comfort Saç Serumunu listenize ekleyebilirsiniz. 

Ossion Saç Serumu

saç serumu en iyisi

Ossion Saç Serumu özel içeriği sayesinde saçınızı pürüzsüz, parlak ve kusursuz bir görünüme kavuşturur. Alkol içermeyen yapısı ile öne çıkan Ossion Saç Serumu tüm saç tipleri için uygundur. Özellikle yıpranmış saçlarda kaybolan nemi ve canlılığı geri kazanmanıza yardımcı olur. Saçınızın ihtiyacı olan nem takviyesini sağlar ve saçınızı pırıltı efekti verir. 

İçeriğinde bulunan onarıcı kristaller ile ilk kullanımdan itibaren saçınızı canlandırır. Kullanımı oldukça kolay olan Ossion Saç Serumu hızlıca saçınız tarafından emilir. Saçınızı şekillendirmenizde size yardımcı olurken elektriklenmesini de önler. Binden fazla kullanıcı tarafından tercih edilen Ossion Saç Serumu uygun fiyatı ile en iyi saç serumu seçeneklerinden biridir. 

Davines Curl Building Bukle Yapılandırıcı Serum

en iyi saç serumu hangisi

Davines Curl Building Bukle Yapılandırıcı Serum bukleli ve kıvırcık saçlar için özel olarak geliştirilmiştir. Saçınızın doğal yapısında olan bukleleri daha sağlıklı ve düzenli bir görünüme kavuşturmanızda yardımcı olur. Aynı zamanda dalgalı ve kıvırcık saçlardaki aşırı elektriklenme problemini de çözmenizi sağlayarak kabaran saçları forma sokar. 

Geliştirilmiş içeriği ile saçınızın elastikiyetini artırarak güçlendirir ve daha kolay şekil almasını sağlar. Uzun süre saç şeklinizi muhafaza etmenize de imkan tanır. Günlük olarak kullanabileceğiniz Davines Curl Building Bukle Yapılandırıcı Serum pek çok kullanıcı tarafından en iyi saç serumu olarak görülmekte ve tavsiye edilmektedir. Neme karşı saçınızı koruduğu için gün boyu rahatlıkla bozulmadan kullanabilirsiniz. 

Avon Kuru Saç Ucu Onarıcı Serum

yıpranmış saçlar için en iyi serum

Avon Kuru Saç Ucu Onarıcı Serum tüm saç tipleri için uygundur. Boya ve fazla işlemden yıpranmış saç uçlarınız için özel olarak geliştirilmiştir. Yeni formülü sayesinde saçınızın uçlarını yenileyerek kırıklarını onarır ve daha sağlıklı görünmesini sağlar. Dermatolojik olarak test edilen Avon Kuru Saç Ucu Onarıcı Serum uygun fiyatı ve kampanyaları ile öne çıkmaktadır. 

Saçınızın ihtiyacı olan vitamini almasını ve daha pürüzsüz saçlara sahip olmanızı sağlar. Kolay kullanımı ile nemli saçınıza uygulayabilirsiniz. Pek çok kullanıcı tarafından en iyi saç serumu tercihlerinden biri olarak görülmekte ve önerilmektedir. 

Kerastase Specifique Aminexil Force R Serum Saç Kürü

en iyi saç serumu markası

Kerastase Specifique Aminexil Force R Serum Saç Kürü özel olarak dökülen saçlar için geliştirilmiştir. Saç köklerini uyarır ve saç derinizi yapılandırır. Böylece saç dokularınızın zaman içerisinde kaybettiği elastikiyetlerini yeniden oluşturur. Elastikiyetleri yeniden oluşan saç dokuları saç derinize daha iyi tutunmaya başlar ve dökülmez.

Saç telinizi kalınlaştırarak saçınızı güçlendirir ve dökülmesini azaltır. 6 haftalık kullanım için özel olarak geliştirilen Kerastase Specifique Aminexil Force R Serum Saç Kürü’nde 10 adet 6 ml’lik tek kullanımlık ampuller yer alır. 6 haftanın sonunda saçınızı yoğunlaştırır ve canlandırır. Fiyat olarak diğer saç serumu seçeneklerinden daha yüksek olsa da saçınızın beslenmesine ve iyileşmesine yardımcı olur. 


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.