En İyi Sakal Tıraş Makinesi 2021 Tavsiye Marka ve Yorumlar


en iyi sakal tıraş makinesi

En İyi Sakal Tıraş Makinesi

Sakalınıza şekil vermek, kesmek ya da kısaltmak için en iyi sakal tıraş makinesi hangisi? Tıraş olmak, hiçbir şekilde kaçamadığımız angarya işlerimizden birisidir. Tıraş olmak zamanımızı aldığı gibi, bunu sürekli olarak yapmamız gerekmektedir. Hala eski tip tıraş makinesi ve fırçalarının dünyasındaysanız, sürekli olarak yeni tıraş bıçağı satın almanın çok pahalı olduğunu fark edebilirsiniz.

Sizlere iyi haberimiz şu ki, son yıllarda iyice elektrikli tıraş makinesi devrimine girmiş durumdayız ve nispeten düşük maliyetle satın alabileceğiniz bazı tıraş makineleri gerçekten sizleri etkileyecek düzeyde memnun edebilir. Keskin tıraşı, rahatlığı, uzun pil ömrü, çok kullanımlık düzelticileri ve uzun ömürlü tıraş makinelerini arıyorsanız, listemizde sizler için çok işe yarayabilecek modeller mevcut. Aşağıdaki listemizde, piyasalarda en çok tercih edilen sekiz adet tıraş makinesi modelini bulabilirsiniz.

Sakal Tıraş Makinesi Tavsiye

İncelemelere geçmeden önce hangi modelleri inceleyeceğimize dair bir önizleme yapalım!

 • En İyi Sakal Tıraş Makinesi ve Tavsiye
  • Philips Mg7720/15
  • Xiaomi Enchen Blackstone
  • Moser Chrom Style
  • Braun Seri 5 B1200s
  • Wahl 8148
  • Philips Aquatouch
  • Moser 1400-0050

Philips Mg7720/15

en iyi sakal tıraş makinesi hangisi

En iyi sakal tıraş makinesi listemizin ilk sırasında Philips bulunuyor. Ünlü teknoloji devi Philips, ürettiği Mg7720/15 Multigroom modeli ile bir tıraş makinesini ne denli farklı kombinasyonlarda kullanabileceğimizi bizlere kanıtlamış durumda. Sekiz adet ayrı başlığa sahip bu makine, gri gövdesiyle de görünüm anlamında iyi işler çıkarmakta.

Saçınız, sakalınız ve vücudunuz için ortak olarak kullanabileceğiniz Philips, 60 dakikalık uzun şarj ömrü sayesinde de sizleri çok memnun edecek. Kablosuz kullanımı sayesinde kolayca kullanabileceğiniz bu tıraş makinesi, ıslak kullanımda da aktif olmaktadır.

Fiyat olarak ise Philips kalitesinde bir ürün olduğunu bizlere hissettiren bu makine, 420 TL ile 470 TL arasında değişkenlik gösteren fiyatlara alıcılarını bulabilmektedir.

Xiaomi Enchen Blackstone

sakal tıraş makinesi tavsiye

Xiaomi, 3d olarak ürettiği Enchen Blackstone modeli ile tıraş makinesi kategorilerine hızlı bir giriş yaptı. Piano Black rengi ve gri gövdesi ile estetik anlamda sizleri son derece memnun edecek bu makine, donanımsal olarak da son teknolojik tüm özellikleri bünyesinde barındırıyor.

5 W anma gücü ve gerilimine sahip bu makine, 60 dakikalık hızlı şarj sayesinde güç ve performansı bir arada sunmakta. 2 aydan uzun ömürlü şarj süresi ile de sizleri şarj derdinden kurtaracak bu model, 3d kesici kafası sayesinde keskinlik düzeyini maksimum seviyeye çıkartmış durumda. Fiyat olarak ise oldukça uygun bir fiyata sahip olabileceğiniz Xiaomi, 250 TL ile 300 TL civarlarında bir fiyata sahip olabileceğiniz enfes bir ürün konumunda.

İlginizi Çekebilir | En İyi Erkek Parfümleri

Moser Chrom Style

sakal tıraş makinesi en iyi

Alman merkezli bir firma olan Moser, ürettiği CHROMSTYLE PRO modeli ile profesyonel bir tıraş makinesi ile karşımıza çıkmakta. Görünüm olarak siyah ve gri karışımlı gövdesiyle oldukça klasik bir görüntü izlenimi veren Moser, çok başlıklı yapısıyla performans anlamında gerçek bir profesyonel gibi hizmet sağlamakta.

Kablosuz kullanım özelliği olan bu makine, 60 dakika ve üzerine kadar şarj kullanım süresiyle de beğeni topluyor. Kuru kullanımlar için aktif olabilen bu tıraş makinesi ile hem saçlarınızı, hem sakallarınızı, hem de vücut tıraşlarınızı memnuniyetle yapabilirsiniz. Fiyat olarak ise 1250 TL ile 1300 Tl arasında bir fiyata satın alabileceğiniz Moser, sizlere Alman mühendisliğinin kalitesini sonuna kadar hissettirecek.

Braun Seri 5 B1200s

sakal tıraş makinesi önerisi

Braun, Seri 5 B1200s modeli ile tıraş makinesi kategorilerinde zirvelerde gezmekte. Görünüm olarak siyah gövdesi ve mavi detaylarıyla oldukça estetik gözüken bu ürün, performansıyla da kendini ispatlamış durumda.  Hem ıslak hem de kuru olarak aktif bir şekilde kullanabileceğiniz bu makine, kablosuz olması sebebiyle de kullanım rahatlığı sağlar.

30 dakika ile 59 dakika arasındaki şarj kullanım süresi ise beklentileri sonuna kadar karşılamakta. Sadece sakal tıraşlarınız için üretilen Braun, sizlere her gün tıraş olmanın aslında ne kadar kolay bir eylem olduğunu kanıtlayacak düzeyde bir performansa sahip. Fiyat olarak ise 700 TL ile 750 TL arasında bir fiyata sahip olabileceğiniz Braun, siz potansiyel müşterilerini stoklarda beklemekte.

Wahl 8148

sakal tıraş makinesi önerileri

Wahl, ürettiği 8148 5 Star modeli ile gerçek bir profesyonel tıraş makinesi ile bizleri karşılıyor. Görünüm olarak genel manada kırmızı ve gri renklerden oluşan gövdesi ile Wahl, profesyonel bir tıraş makinesi olduğunu görünümü ile bizlere ispatlamakta. Çok başlıklı yapısı sayesinde her türlü özellikte kullanabileceğiniz bu makine, profesyonel olması sebebiyle gücüyle de ön plana çıkıyor.

Minimum 60 dakika şarj kullanım süresine sahip olan Wahl, özellikle saç kesimlerinizde sizleri çok memnun edecek. 40 mm kesim genişliği ile tıraşınızı en kolaya indirgeyecek bu makine, kullanım kolaylığı da sağlayarak işlerinizi hafifletmekte. Fiyat olarak 1250 TL ile 1300 TL arasında bir fiyata satın alabileceğiniz Wahl, uzun ömürlü olması sebebiyle de verdiğiniz paranın hakkını sonuna kadar almanızı sağlıyor.

Philips Aquatouch

en iyi sakal tıraş makinesi hangisi

Philips, Aquatouch modeli ile hem ıslak hem de kuru kesimlerinizi kolaylaştırmaya geliyor. Mavi gövdesi ve siyah detaylarıyla görünüm olarak harika bir görünüşe sahip Philips, performansıyla da göz kamaştırıyor. Yuvarlak köşeli başlıklarıyla cildinizde %100 koruma sağlayan bu makine, rahat ve ferahlatıcı bir tıraş deneyimi yaşatır.

Kablosuz kullanıma sahip olmasıyla kullanım kolaylığı sağlayan Philips, ortalama 60 dakika şarj kullanım süresiyle de sizleri tasarruflu bir tıraş deneyimine iter. Fiyat olarak 700 TL ile 730 TL arasında bir fiyata satın alabileceğiniz bu makine ile artık sakal tıraşlarınızı pürüzsüz ve tasarruflu bir şekilde kolayca halledebileceksiniz.

Philips Multigroom 3000

sakal tıraş makinesi tavsiyesi

Multigroom 3000, Philips’in ürettiği en nadide ürünlerin başlarında geliyor. Özellikle uygun bütçeler için üretilmiş bu makine, tıraş zevkinizi %100 arttırmayı hedeflemiş. Siyah rengi ile görünümünde sade ve oldukça şık duran bu ürün, performansıyla da görünümünden aşağıda kalmıyor.

Çok başlıklı seti sayesinde tüm tıraşlarınızda sizleri memnun edecek bu makine, 60 dakikaya kadar şarj kullanım süresi sunmakta. Islak bir sakal tıraşı deneyimi sunan Philips ile artık sakal tıraşlarınızı sorunsuz ve güvenli bir şekilde olabileceksiniz. 300 TL ile 350 TL civarlarında bir fiyata satılan bu tıraş makinesi ile artık hem uygun bütçeli hem de performanslı bir ürüne aynı anda sahip olabileceksiniz.

Moser 1400-0050

sakal tıraş makinesi en iyisi

Moser, ürettiği 1400-0050 modeli ile profesyonel ama aynı zamanda uygun bütçeli bir tıraş makinesi ile karşımıza gelmekte. Kırmızı ve beyaz renklerden oluşan gövdesi ile Moser, görünüm olarak oldukça geleneksel durmakta.  Özellikle saç tıraşlarınız için biçilmiş kaftan bir ürün olan bu makine, kablolu olması sebebiyle şarja ihtiyaç duymaz.

Sadece saçınız değil, vücut kılları kullanmında da maksimum etki alabileceğiniz bu makine, gücü sayesinde tüm kıl ve saçları keskin bir şekilde keser. Başlıkları sayesinde dilediğiniz şekilde kesim yapabileceğiniz Moser, fiyat olarak ise asla cebinizi yakmayacak türden bir fiyata sahip. 300 TL ile 350 TL civarında bir fiyata satın alabileceğiniz Moser, sizleri uzun yıllar başka bir tıraş makinesine muhtaç etmeyecek şekilde tasarlandı.

Evet sevgili okurlarımız bu yazımızda en iyi sakal tıraş makinesi hangisi, sakal tıraş makinesi tavsiyesi neler gibi sorulara yanıt verdik. Daha fazla içerik için ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, aslında ilgil alanımın tek bir şey olduğunu söylemek çok yanlış olur. Elektronik eşyaları incelemeyi, araştırmayı ve nasıl çalıştıklarını merak ediyorum. Diğer yandan internet teknolojileri ve yazılım konusunda da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Kripto para alanında da bilgim yok desem yalan olur. Keyifli okumalar. 2018'de ilk web sitemi kurduktan sonra, insanlara daha farklı yollarla yardımcı olacağımı düşünerek 15sey.com'u hayata geçirmeye karar verdim. Yazıları yazarken de ürünleri büyük bir titizlikle incelemeye başladık. Elektronik ürünlere olan ilgimi, insanlarla paylaşmaya karar verdim. Sizlere daha kaliteli ürünleri, uygun fiyata bulmaya çalıştığımızdan emin olabilirsiniz. Sitede bulunan yazılarda, konusunda uzman yazarlarla çalıştığımı da belirtmeden geçmeyelim..