En İyi Türk Kahvesi Makinesi Hangisi? Tavsiyeler ve Yorumlar


en iyi turk kahvesi makinesi

En iyi Türk kahvesi makinesi hangisi? Türk kahvesinin, kültürümüzdeki yeri tartışılmaz bir gerçek. Davetlerde, buluşmalarda, evlerde en çok tüketilen ve sevilen içeceklerden birisi. Diğer yandan günümüzde, insanların artık daha hızlı hareket etmesinden dolayı pratiklik de ön plana çıkıyor. Bu sebeple Türk kahvesi sevenler için, makinelerin yeri oldukça önemli.

Biz de sizler için bir araştırma yaptık. En çok satılan, en iyi Türk kahvesi makinesi hangileri sorunuza cevap vermeye çalıştık. Ancak daha bilinçli bir alışveriş yapabilmeniz için, Türk kahvesi makinesi alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini de belirteceğiz. Bu sebeple birkaç maddede bu konuya da açıklık getirdik.

Diğer yandan en iyi Türk kahvesi makinesi listemizdeki ürünler 10 binlerce kişi tarafından satın alınan kaliteli ürünler. Fiyatı ve özellikleri kafanıza yatanı alabilirisiniz.

Eğer Türk kahvesi makinesi değil de Espresso makinesi istiyorsanız, en iyi espresso makinesi yazımıza bakabilirsiniz.

Türk Kahvesi Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Bizce ilk dikkat etmeniz gereken nokta kahve makinesini maksimum kaç kişi için kullanacaksınız. Eğer kalabalık bir misafir grubuna ev sahipliği yapacaksanız ya da kalabalık bir aile iseniz kahve makinesinin büyüklüğü ve kapasitesi önemlidir. Yani sizin için en iyi türk kahvesi makinesi büyük modeleller olmalıdır.
  • Kahveyi nerede kullanacaksınız? Durmadan kahve yapılması gereken bir ortamda, bir makineye ihtiyaç duyuluyorsa, dayanıklı modeller seçilmeli. Yani bir iş yeri ya da ofis için daha kaliteli makineler seçilmeli. Çünkü her makinenin belirli bir ömrü var. Siz ne kadar çok kahve yaparsanız makinenizin ömrü de bu noktada önem gösteriyor.
  • En iyi kahve makinesi seçimi için dikakt etmeniz gereken bir diğer nokta, bütçeniz. Bazen ne kadar pahalı bir makine alsanız da beklentileriniz karşılanmayabilir. Ancak fiyatı yüksek bir makine elbette daha kaliteli olacaktır.
  • Tasarım konusu yine dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta. Tabi bu noktada da yine fiyat devreye giriyor.

Diğer yandan bilmeniz gereken bir diğer nokta da gizli rezistanslar. Rezistanslar eletrik enerjisini, ısı enerjisine dönüştüren cihazlardır. Yani aşağıda sayacağımız makineler, ısınırken bu parçaya ihtiyaç duymakta. Gizli rezistanslar, genellikle ev ürünlerinde kullanılır. Yani kahve ve çay makineleri, su ısıtıcılar gibi ürünlerde gizli rezistans yer alıyor.

Sinbo SCM-2932 Türk Kahvesi Makinesi 

en iyi türk kahvesi makinesi hangisi

Sinbo, ürettiği SCM-2932 modeli ile tüm Türk kahvesi severlere, uygun fiyatlı bir alternatif sunuyor.. 800 Watt gücünde olan bu ürün, orijinal çelikten üretilmiş olup; bu çelik gövde paslanmamak üzere tasarlanmış.

4 veya 5 fincan kadar kahve yapma kapasitesine sahip bir makine. Diğer yandan gizli rezistansı da paslanmak çelikten üretilmiş. Yani makineniz uzun yıllar dayanaiblir.

Işıklı açma kapama düğmesi ile de sizlere kolaylık sağlayacak bu ürün, tasarım açısından da kullanıcılarının tüm beklentilerini karşılıyor.

Cihazın fincan kapasitesi 4 veya 5 fincan demiştik. Su kapasitsi ise 400 mL değerinde. Güvenlik olarak ise aşırı ısınma emniyeti yer alıyor. Kullanıcı yorumlarına baktığımızda, fiyatına göre en iyi Türk kahvesi makinelerinden birisi olduğunu görebiliyoruz.

Sinbo İnox Türk Kahvesi Makinesi

en ucuz türk kahvesi makinesi

En iyi Türk kahvesi makinemizin 2. sırasında yine Sinbo marka bir makine yer alıyor. Sinbo, ürettiği İnox modeli ile Türk kahvesi severlere farklı bir seçenek daha sunmuş diyebiliriz. 1000 Watt yüksek gücü, 5 fincan kahve kapasitesi ve kesinlikle paslanmayan çelikten yapısıyla İnox; kalite açısından beklentilerinizi kesinlikle karşılayan bir makine.

Dayanıklı paslanmaz çelikten yapılması sebebiyle, yıllar boyu kullanıma müsait bir makine.

Kablosuz kullanım özelliğine sahip olan makinenin birçok olumlu yorumu da bulunuyor. Gizli rezistans özelliği bulunmasının yanında, bu rezistansın paslanmaz çelikten olması, kireçlenmeyi önlüyor.

Kullancı yorumlarına baktığımızda kahveyi hızlı bir şekilde hazırladığını görüyoru. Kullanım detaylarına geldiğimizde ise, kahve ısınırken karaştırmanız gerekiyor. Ancak otomatik kapanma özelliği bulunmuyor. Bizce bu özellik çok gerekli değil. Zaten kahveyi kendiniz karıştırıyorsunuz. Ancak takdir yine de sizin.

Arzum OK004  Türk Kahvesi Makinesi

turk kahvesi makinesi tavsiyesi

Bir Türk teknoloji üretim firması olan Arzum, ürettiği tüm ev tipi teknolojik aletlerinin yanı sıra, ürettiği Türk kahvesi makinesi ile de kullanıcılarını memnun ediyor.

480 Watt elektrik gücüne sahip bir makine. Diğer yandan 4 fincan kahve kapasitesine sahip. Rezistansıpaslanmaz çelik olduğunu için uzun süre kullanabileceğiniz bir makine. Yukarıdaki modellere göre daha kaliteli bir model olduğunu söyleyebiliriz.

Taşmayı önleme, sesli ve ışıklı uyarı sistemleri de bulunuyor. Yani kahveniz taşacak gibi olursak, bunu önleyebiliyor. Sesli uyarı sistemi ile de kahvenizin hazır olduğunu size bildiriyor.

Güvenlik ve temizlik konusunda da pratik bir makine olduğunu söyleyebiliriz. Rezistans sisteminin güvenilir olması sayesinde su altında basit bir şekilde yıkanabiliyor.

Kahvelerin tadı ise iyi diyebiliriz. Kahveyi yaklaşık 1.5, 2 dakika arasında yavaş bir şekilde pişiyor ve bu da kahvenin lezzetli olmasını sağlıyor.

Fakir Kaave Türk Kahvesi Makinesi

türk kahvesi makinesi tavsiyeleri

En iyi Türk kahvesi makinesi listemizin şimdiki ürünü Fakir markalı bir model. Ünlü Alman teknoloji devi Fakir, ürettiği tüm diğer ev elektronik aletleri gibi Türk kahvesi konusunda da kullanıcılarının tüm beklentilerini karşılıyor diyebiliriz.

Ürettiği Kaave modeli ile Türk kahvesi keyfinden mahrum kalmamanızı ve tasarım konusunda şık bir ürün çıkarmayı hedefleyen Fakir, tasarım olarak pembe ve siyah dokunuşlarda bulunduğu bu modeli ile göz zevkinize bir hayli hitap ediyor. Dilerseniz turkuaz ve başka birçok rengi de alabilirsiniz.

735 W gücü, 4 fincan kahve kapasitesi, otomatik kapanma, kablosuz kullanma, sesli ikaz, aşırı ısınma emniyeti ve su bitme emniyeti gibi olması gereken tüm özelliklere sahip.

Kullanım sonuçlarına baktığımızda, kahveleri yakmadan ve hızlı bir şekilde pişirdiğini görüyoruz. Diğer yandan kahveler bol köpüklü oluyor. Cihazın taşma engelleme sensörleri, cezvenin karşısında. Yani sensörler su buhari ile temas etmiyor ve herhangi bir hataya yer yok.

Arçelik K 3190  Türk Kahvesi Makinesi

türk kahvesi makinesi tavsiyeleri

Arçelik, ürettiği K 3190 modeli ile Türk kahvesi severlere kolaylık ve pratiklik sağlayan bir makine diyebiliriz. Tasarım olarak iki cezveli bir yapısı olan ve görünümü ile adeta filtre kahve makineleri andıran bu model; 1200 W yüksek güç performansı, 1000 mL su tankı, Cook Sense teknolojisi, Anti Spill teknolojisi, sesli uyarı vb. bir çok farklı güvenli ve pratik özelliklere sahip.

Gördüğünüz gibi bu model daha çok geniş aileler için veya ofisler için ideal diyebiliriz. Cook Sense ve Spinjet teknolojisinden bahsettik. Cook Sense teknolojisi yanma önlüyor ve lezzetli bir kahve pişirme olanağı tanıyor. Anti Spill teknolojisi de taşmayı önlüyor ve bu sayede mutfağınız kirlenmiyor diyebiliriz. İncelediğimizde bu önlemlerin iyi çalıştığını söyleyebiliriz.

Su bitme ve aşırı ısınma emniyeti de bulunuyor. Elbette birçok özelliğe sahip. Yanlış anlaşılmaya yer vermemek için su tankının büyük olması, 10 fincan kahve pişireceğiniz anlamına gelmiyor. Yine 4 fincan kahve pişiriyorsunuz ancak su tankına, yeniden su eklemenize gerek yok.

Arzum AR303 Türk Kahvesi Makinesi

türk kahvesi makinesi en iyi

Arzum, ürettiği AR303 modeli ile karşımıza çıkıyor. 850W Isıtma Gücü, bulunan makinenin, 3-4 fincan kapasitesi bulunuyor. Katlanabilir tutma sapı ve sap katlama butonu, komple Paslanmaz çelik gizli rezistans,  çıkarılabilir paslanmaz çelik lapak ve çift taraflı akıtma ağzı ile sizlere güvenliği ve kaliteyi tam anlamıyla sunacak olan AR303; 360 derece dönebilme kabiliyeti ve kablosuz kullanım imkanı ile de gerekli tüm şartları sağlamakta. Sevdiklerinize ve misafirlerinize leziz Türk kahveleri hazırlayacağını bu makineye, sadece 234 TL gibi bir fiyata sahip olabilirsiniz.

Sinbo Cezve SCM-2928 Türk Kahvesi Makinesi

türk kahvesi makinesi onerisi

Türk kahvesi makineleri piyasasının belki de en ucuz maliyetli ürünlerinden olan bu model, fiyat-performans konusunda tatmin olmak isteyen alıcılar için üretildi. 1000 Watt gücü, emniyet sistemi ve gizli rezistans gibi özelliklere sahip bu makine; plastik bir malzeme ile üretilmiş olup, tasarım açısından ise oldukça sade bir görünüme sahip. Fiyat bandında ise piyasasının en ucuz ürünlerinden olan bu cezve, sadece 59 TL’ye alıcılarını beklemekte.

TEFAL Turkish Coffee

ucuz türk kahvesi makinesi

Tefal, ürettiği bu model ile adeta minimal tasarımı ve kaliteyi birleştirerek gözler önüne seriyor. Simsiyah ‘piano black’ rengi ve şık tasarımıyla Tefal, estetik açıdan başarılı diyebiliriz. Donanım olarak ise 550 Watt güç, 285 ml doldurma kapasitesine sahip.

Diğer yandan gizli rezistans, susuz çalışma emniyeti, kablosuz kullanım, güç kontrol ışığı vb. bir çok teknik özelliğe sahip bir makine. Fiyat olarak ise kalitesinin ve tasarımının karşılığını sizlere tamamı ile verecek olan bu ürün, 199 TL ile 300 TL arasında değişen bir fiyata sahip.

TEFAL Köpüklüm Türk Kahvesi Makinesi

en iyi türk kahvesi makineleri

Tefal, ürettiği Köpüklüm modeli ile Türk kahvesi severlere bambaşka zevkler yaşatmaya kararlı. Tasarım olarak lila renginde olan ve üzerindeki koyu siyah kaplamalarıyla Köpüklüm, estetik açıdan başarılı.

Donanım ve teknik özellik olarak da yine başarılı bir ürün diyebiliriz.

Sesli uyarı sistemi, pişirme fonsiyonu gibi güvenlik detaylarına sahip bir ürün. Fiyat olarak ise piyasasının yüksek fiyatlı fakat kalite sunan ürünlerinden. 529 TL’ye sahip olabileceğiniz Köpüklüm, sizlere fiyatının karşılığını sunabilmeyi bekliyor.

Umarız sizlere yardımcı olabilmişizdir. En iyi kahve Türk makinesi hangisi, Türk kahvesi makinesi alırken nelere dikkat edilmeli gibi birçok soruyu yanıtladık.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.