En İyi Filtre Kahve Makinesi Hangisi? Tavsiye ve Yorumlar


En iyi filtre kahve makinesi hangisi? Filtre kahve, insanlar tarafından en çok tercih edilen kahve çeşitleri arasında ilk sırada diyebiliriz.. Elbette iyi bir filtre kahve için, iyi filtre kahve makinesi ihtiyaç var. Çünkü kahvenin iyi bir şekilde demlenmesi, lezzet açısından oldukça önemli. En iyi filtre kahve makinesini seçmeden önce sizlere, seçiminizde daha doğru bir yol göstermek için, nelere dikkat etmeniz gerektiğini de söyleyeceğiz. Yazıyı sabırlı bir şekilde sonuna kadar okumanız sizin için yararlı olacaktır.

Diğer yandan piyasada artık o kadar çok elektronik ürün markası ve ürün modeli varkı biz tüketicilerin bu ürünleri alırken kafası çok karışıyor. Hangisini almalıyım, internetten sipariş versem ne olur, hangisi en iyi, filtre makine tavsiyesi neler gibi birçok soru sizlerden bize soruluyor.

Yazımızın sonunda sizlere yardımcı olduğumuzu düşünüyorsanız, bize mail atıp fikirlerinizi belirtirseniz bizi çok mutlu edersiniz. Çünkü bu tarz yazıları hazırlamak ciddi bir tecrübe ve araştırma gerektiriyor. Dileriz sizlere yardımcı olabiliriz. İyi okumalar 🙂

Filtre Kahve Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Öncelikle hangi çeşit kahve makinesi alacaksınız buna karar vermelisiniz. Filtre kahve makinesi alacağım, ne çeşidi diyorsanız yanılıyorsunuz. Filtre kahve makineleri iki tiptir. Kağıt filtre ve metal filtre olmak üzere ikiye ayrılır. Markaların çeşitli modelleri bulunuyor kağıt filtre ve metal filtre. İkisinin avantajları ve dezavantajları bulunuyor. Ancak ikisinin de pratik olduğunu söyleyebiliriz.
 • Kağıt filtreye sahip olan makinelerin diğer avantajı ise temizlemnin kolay olması. Filtreyi yerleştiriyorsunuz, kahve demlendikten sonra alıp çöpe atıyorsunuz. Yani oldukça basit. Suyla yıkama derdi gibi sorunlar da yok. Bu sebeplerden ötürü iki makine çeşidine de yer verdik.
 • Diğer yandan çekirdekleri öğüterek mi alacaksınız yoksa makinede mi öğütmek istiyorsunuz. Bu da önemli bir konu. Eğer makinenizin bir öğütücüye sahip olmasını istiyorsanız daha çok para vermeniz lazım. Bizce daha fazla para vermeye gerek yok ancak siz bilirsiniz. Kahve çekirdeklerini alıp, aldığınız yerde öğütmek daha iyi olacaktır.

En İyi Filtre Kahve Makinesi

Evet şimdi de ürünleri incelemeye, değerlendirmeye ve sizlere neler sunduğuna bir bakalım. Bir makinenin en iyi kategorisinde olabilmesi için birçok noktayı inceledik. Fiyatı, performansı, kullancı yorumları, temizlemesi kolay mı ve kahvelerin tadı nasıl diye ciddi bir araştırma içeriine girdik.

En iyi filtre kahve makinesi listemizde, 7 tane model bulunuyor. Philips, Delonghi, Braun ve Electrolux incelediğimiz markalar arasında

 • En İyi Kahve Makinesi
  • Philips Hd7462/20 Filtre Kahve Makinesi Inox
  • Delonghi Filtre Kahve Makinası Icm15210
  • GoldMaster Tazem Filtre Kahve Makinesi
  • Philips HD7461/20 Filtre Kahve Makinesi
  • Electrolux EKF3300 Filtre Kahve Makinesi
  • Braun Filtre Kahve Makinesi
  • Electrolux EKF7700 Filtre Kahve Makinesi

Philips Hd7462/20 Filtre Kahve Makinesi

filtre kahve makinesi tavsiyesi

Listemizin ilk sırasında Philips marka bir makine yer alıyor. Philips’in elektronik dünyasındaki yerinden bahsetmeye gerek yok diye düşünüyoruz. Çünkü ciddi anlamda kendisini kanıtlamış bir marka.

Peki bu kahve makinesi sizlere neler sunuyor? Tasarım açısından oldukça şık bir makine olduğunu söyleyebiliriz. Hem üst kısmın rengi, hem de siyah bir makine için oldukça şık.

Peki özellikleri neler? Kahve yaparken, işlemi durdurmak istiyorsanız, bunu hemen bitirmek için damlama önceleyici özelliği bulunuyor. Öte yandan temizlemesi de oldukça basit. Tüm parçalarının bulaşık makinesinde yıkanabilir özellikte olması avantajlı bir özellik.

Renginden bahsetmişken, sürahi kısmı tamamen cam. Yani plastik bir aksam bulunmuyor. Siyah kısım ise metalden. Su haznesi ise 1,2 litre su kapasitesine sahip. Yani bu değerler ile yaklaşık 10 ile 15 bardak kahve demleyebilirsiniz.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda ise 5 üzerinden 4,7 puana sahip olduğunu görüyoruz. Binlerce kişi tarafından alınan bir makine için harika! Bazı yorumlarda gözümüze, çok ses çıkartıyor gibi yorumlar çarptı. Bunun doğruluğu tartışılır. Yani bir su ısıtıcıda su ısıtırken de ses çıkıyor, Türk kahvesi makinesinde de su ısınırken belli bir seviyede ses çıkıyor.

Bizce en iyi filtre kahve makinesi modellerinden birisi.

Delonghi Filtre Kahve Makinası Icm15210

filtre kahve makinesi en iyisi

Filtre kahve makinesi tavsiyesi listemizde Delonghi marka bir makine olmazsa olmazdı. Araştırmalarımız sonucunda Delonghi’nin en iyi kahve makinesi üreticilerinden olduğunu gördük. En iyi espresso makinesi yazımızda da birçok kez incelemiştik bu markayı.

Hız kesmeden incelemeye başlayalım. Bu makinede de damlatma önceleyici sistem yer alıyor. Diğer yandan su haznesininde bulunan su miktarını da, sağ tarafında bulunan ölçek yardımıyla görebiliyorsunuz.

Temizlemesinin pratik olduğunu söyleyebiliriz. Filtre sepeti ve karaf kısmı bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Makinenin su haznesininin maksimum alabileceği miktar ise 1,25 litre.

Bir diğer nokta ise marka, kahvenizi 40 dakika sıcak tutma sözü veriyor. Makinenin kullandığı filtre ise 1/4 filtre. Makineyi ilk aldığınızda sadece suyla çalıştırmanız hijyen açısından iyi. Makine kahveyi yaptıktan sonra sesli bir uyarı veriyor. Makinenin en iyi özelliklerinden birisi de 40 dakika kahveyi sıcak tuttuktan sonra kapanması. Zaten saatlerce kahve beklerse tazeliğini yitirir.

Makinenin kullanımı da çok kolay. Öncelikle kağıt filtreyi alıp, gerekli kısma yerleştiriyorsunuz. Daha sonra içmek istedğiniz kahveyi filtre kısmına döküyorsunuz. Dilediğiniz kadar kahve koyabilirsiniz. Yani siz ne kadar kahve istiyorsanız o ayarda koyabilirisniz. Daha sonra filtre kısmını kapattıktan sonra, kullanacağınız kadar suyu doldurabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz, içme suyu kullanmanız gerektiği yönünde.

Filtre kahve makinesinin yanısıra filtre kahvenin incelikleri bilmekte de fayda var bunun için de filtre kahve nasıl yapılır yazımızı okuyabilirsiniz!

GoldMaster Tazem Filtre Kahve Makinesi

en iyi filtre kahve makinesi

En iyi filtre kahve makinesi modellerini incelediğimiz listemize GoldMaster ile devam ediyoruz. Özellikleri yukarıdaki modelellere göre daha az olduğu için fiyatı da elbette daha uygun.

Makinenin bardak kapasitesi 2 bardak ile sınırlı. Su ısıtıcı kapasitesi ise 300 mL değerinde. Bu modelde kağıt filtre bulunmuyor. Yani demlerken kullandığınız filtre yıanabilir bir filtre. Tek tuşla açılıp kapanabilen pratik bir filtre kahve makinesi. Ofis için uygun bir makine olduğunu düşünmüyoruz. Ancak evde günde bir, iki bardak kahve içilecekse hem fiyatı hem de performansı ideal denilebilir.

Diğer özelliklerinden bahsedecek olursak, hızlı kaynatma özelliği, ışıklı açma-kapama tuşu bulunuyor. Öte yandan sürahi yerine fincan ile birlikte geliyor. Makinenin en önemli özelliği ise uygun fiyatl olması. Bizce iki kişi için, bu fiyata alınabilecek en iyi filtre kahve makinesi modellerinden birisi.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda da gördüğümüz şey en çok tavsiye edilen filtre kahve modelleri arasında yer aldığıydı. Kullanıcılara göre küçük bir makine ancak, çok küçük değil. Yani kararında denilebilir. Yüzlerce kullanıcısı olan bir makine olduğunu unutmayalım.

Philips HD7461/20 Filtre Kahve Makinesi

filtre kahve makinesi tavsiyesi

Ve geliyoruz ünlü teknoloji şirketi Philips’in ürettiği bu modele. Yukarıdaki modele benzer özelliklere sahip, yani ekstra bir seçeneceğimiz daha oldu.

Makine oldukça iyi ve binlerce kişi tarafından alınan bir makine. Öne çıkan özelliklerinden birisi de makine içerisinde karıştırıcının olması. Bu özellik demlenen kahvenin, aromasının tüm sürahiye eşit bir şekilde dağılmasını sağlıyor.

Kahvenin kapasitesinin ofis ve iş yerleri için ideal olduğunu söyleyebiliriz. 1,2 litre su kapasitesi bulunuyor. Diğer yandan küçük fincanlar için 15 bardak, büyükler için de 10 bardağa kadar kahve demleyebilirsiniz.

Başarılı diyebileceğimiz bir diğer özellik ise, otomatik kapanma özelliğinin bulunması oldu. Kahvenizi demledikten sonra, hem enerji tasarrufu hem de güvenlik için 30 dakika sonra otomatik olarak kapanıyor.

Bahsetmeden geçmeyelim ürün, kağıt filtre ile kullanıyor. Temizlemesi hem bu yüzden hem de parçalarının bulaşık makinesinde yıkanmasından ötürü oldukça basit.

Electrolux EKF3300 Filtre Kahve Makinesi

Electrolux, EKF3300 modeli ile filtre kahve severlere göz kırpıyor. Siyah ve gri renklerinden oluşan sade ve şık tasarımı, estetik açıdan gözlere hitap etmekte. Güç olarak ise 1100 watt gibi yüksek bir güce sahip olan Electrolux; otomatik kapanma, 15 fincan kapasitesi, su seviyesi göstergesi gibi ekstra donanımlara sahip bir makine.

Fiyat olarak ise 279,90 TL’ye sahip olabileceğiniz bu model, sizlere filtre kahvelerinizi yaparken eşsiz bir kolaylık ve kalite sağlamayı amaçlıyor.

Braun Filtre Kahve Makinesi

filtre kahve makinesi en iyi

Alman teknoloji üreticisi Braun, ürettiği bu filtre kahve makinesiyle kaliteyi ve peformansı tüm kahve severlere sunmayı amaçlamakta. Tasarım olarak siyah tonlara ve estetik açıdan yeterli tüm olanaklara sahip bu ürün; otomatik kapanma, damlama önleyici, özel filtre çıkarma düğmesi, 1250 ml su tankı kapasitesi ve 1100 Watt güç performansı ile donanım olarak da sizlere yeterli tatmini yaşatmakta.

Fiyat bandında ise 349 TL’ye sahip olabileceğiniz bu makine, kalitesiyle sizlere büyüleyici kahveler üretmeyi hedefliyor.

Electrolux EKF7700 Filtre Kahve Makinesi

filtre kahve makinesi tavsiyesi

Kahve makineleri piyasasından oldukça yakından tanıdığımız Electrolux, bu sefer de karşımıza EKF7700 modeli ile çıkıyor. Sade ve şık tasarımı, gri tonu ve siyah detaylarıyla estetik açıdan tüm yeterliliğini gözler önüne seren bu model, teknik özellikler bakımından da gerekli bileşenleri sağlamakta.

Aroma ve zaman ayarına sahip bu makine, 1080 Watt güce sahip olmakta. Bunun dışında ise 1250 ml su tankına sahip olan Electrolux, 12 fincan kahve yapabilme kapasitesine sahip. Fiyat olarak ise 514,90 TL’ye sahip olabileceğiniz bu ürün, sizlere kaliteyi tam anlamıyla sunabilen ender makinelerden. 

Evet sevgili okurlarımız en iyi filtre kahve makinesi hangisi, filtre kahve makinesi tavsiyesi, hangi filtre kahve makinesini almalıyım gibi birçok soruya yanıt verdik. Umarız başarılı olabilmişizdir. Dediğimiz gibi bir mail atmanız bizi çok ama çok mutlu eder.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.