Binance Fan Token Nedir? Avantajları Nelerdir?


binance fan token nedir

Binance dünyanın en çok kullanılan kripto para borsalarından birisi. Kripto para yatırımcıları için birçok gelişmiş özelliği sunması ve güvenlik gibi önlemler Binance’i öne çıkaran sebepler arasında. Gelişmiş özelliklerden birisi de Binance Fan Token olarak karşımıza çıkıyor. Peki Binance Fan Token nedir ve ne işe yarar?

Binance Fan Token Nedir?

Fan token furyası 2021 yılının ilk yarısında ortalığı resmen kasıp kavurdu. Değeri onlarca kat artan token’lar yatırımcılar için iyi birer seçenek oldu. Binance de, platformu kullanan üyeleri için Binance Fan Token’ı hayata geçirdi.

Binance Fan Token, futbol, basketbol ya da diğer spor dalları ile ilgili takımların ya da bunlara benzer oluşumların hizmet ve yönetişim token’larıdır. Binance Fan Token üzerindeki kripto paralara yatırım yapan taraftarlar, yatırım yaptığı takımın çeşitli kararlarında söz hakkı sahibi, daha doğrusu oy kullanma hakkına sahip oluyor.

Örnek vermek gerekirse Binance Fan Token platformunun ilk token’larından birisi, İtalya takımı olan Lazio’dur. Binance, Binance Fan Token platformu üzerinden, yatırımcıların LAZIO token alabilmesi için Launchpad üzerinden talep toplamaya başladı.

Binance’in yönettiği Binance Chain projesinin token’ı olan BNB sahipleri, dilediği miktarda BNB’yi kilitleyerek, kilitledikleri BNB ile orantılı olarak LAZIO token sahip oldular. Elbette kilitli olan BNB’ler LAZIO token dağıtımı sonrasında serbest kaldılar. Binance Launchpad hakkında daha fazla bilgi için Binance Launchpad nedir yazımızı okuyabilirsiniz.

15sey.com okurlarına özel Binance’den yüzde 20 komisyon indirimi kazanmak için tıklayın!

Twitter: @binance_turkish

Binance Fan Token Ne İşe Yarar?

Binance Fan Token sahipleri, sahip olduğu token’ın takımı için çeşitli haklara ve avantajlara sahip olmaktadır. Daha önce de bahsettiğimiz gibi Fan Token takımları; basketbol, futbol ya da diğer spor dalları ile ilgili olabilir.

Binance Fan Token’a sahip olan yatırımcılar takımların sunduğu özel oylamalarda söz hakkı sahibi olabiliyorlar. Mesela takımın bir maçta hangi formayı giyebileceği, forma renkleri ne olmalı gibi konularda oy verme yetkisine sahip olabiliyorlar.

Bunların yanında Fan Token sahibi olan bir yatırımcı Gizemli NFT kutularını satın almak için kullanabilirler.

Binance Fan Token Nasıl Alınır?

Binance Fan Token satın almak isteyen kripto para yatırımcıları ilk önce Binance hesabı açmalı ve Binance’e para yatırmalıdır.

Ancak bilinmesi gereken nokta token henüz satışa çıkmadan almak istiyorsanız Launchpad aracılığıyla katılmanızdır. Launchpad kullanarak fan token almayı düşünmüyorsanız Binance spot üzerinden alım yapabilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, aslında ilgil alanımın tek bir şey olduğunu söylemek çok yanlış olur. Elektronik eşyaları incelemeyi, araştırmayı ve nasıl çalıştıklarını merak ediyorum. Diğer yandan dijital pazarlama uzmanlık alanım diyebilirim. Kripto para alanında da bilgim yok desem yalan olur. Keyifli okumalar. 2018'de ilk web sitemi kurduktan sonra, insanlara daha farklı yollarla yardımcı olacağımı düşünerek 15sey.com'u hayata geçirmeye karar verdim. Yazıları yazarken de ürünleri büyük bir titizlikle incelemeye başladık. Elektronik ürünlere olan ilgimi, insanlarla paylaşmaya karar verdim. Sizlere daha kaliteli ürünleri, uygun fiyata bulmaya çalıştığımızdan emin olabilirsiniz. Sitede bulunan yazılarda, konusunda uzman yazarlarla çalıştığımı da belirtmeden geçmeyelim..