Binance P2P Avantajları Binance P2P’yi Kullanmak İçin Sebepler


binance p2p avantajları

Dünyanın en güvenilir kripto para borsası olarak nitelendirilen Binance’in P2P platformu da oldukça sık kullanılıyor ve Binance kullanıcıları tarafından merak ediliyor. Daha önce Binance P2P nedir başlık bir içerik kaleme almıştık. Şimdi de Binance P2P kullanmanın avantajlarını ve P2P kullanarak neler elde edebilirsiniz buna bakalım.

Henüz Binance hesabınız yoksa 15sey.com okurlarına özel Binance’e kaydolarak yüzde 20 komisyon indirimi kazanmak için buraya tıklayın!

Binance P2P Avantajları

P2P’nin birçok avantajı bulunuyor ancak bizim sizlere aktarabileceklerimiz aşağıdaki gibi.

Arbitraj Yaparak Para Kazanmak

Binance P2P’nin en büyük avantajlarından birisi arbitraj yapılmasına olanak tanıması diyebiliriz. Spot piyasalardan aldığınız kripto paraları (USDT, BUSD, ETH, BTC), P2P üzerinden dilediğiniz fiyattan satma şansına sahip oluyorsunuz. Yani %0.5 %1 gibi oranlarla P2P ticareti yaparak kazanç elde etmek mümkün. Ancak bu noktada güvenilir bir satıcı olmak oldukça önemli.

Onlarca Ödeme Yöntem

Binance P2P’nin en sevdiğim özelliklerinden birisi de birçok ödeme yöntemini desteklemesi. Ziraat Bankası, Ak Bank, YapıKredi gibi bankaları ve daha fazlasını destekliyor. Yani nakit transfer seçenekleri oldukça fazla. Diğer yandan dünya genelinde de 150’den fazla ödeme yöntemini destekliyor. Fakat yurt dışı işlemlerde SWIFT, ödemelerin günler sürmesi gibi durumlar söz konusu olabiliyor.

Geniş Kripto Para Yelpazesi

Diğer yandan Binance P2P platformu yeterli sayıda kripto paranın P2P uygulaması ile alınıp satılmasına olanak tanıyor.

BTC, ETH, USDT, BUSD, MATIC, SOL, TRX, BNB, DAI, ADA, SHIB, DOGE, DOT olmak üzere 13 farklı kripto para birimiyle P2P ticareti yapılabiliyor. Yani P2P yöntemiyle arbitraj yapmak istiyorsanız birçok kripto para seçeneğiniz bulunuyor.

Komisyon Ücreti Sıfır

P2P özelinde ticaret yapıyorsanız Binance sizden herhangi bir komisyon kesmiyor! Gerçekten en sevdiğim özelliklerden birisi bu. Biliyorsunuz, P2P haricinde zaten Binance son 6-7 aydır spot piyasada Bitcoin ticaretinden herhangi bir komisyon almıyor.

Yüksek Kazanç İhtimali

Açıkcası biz bunu henüz deneyimlemedik. Ancak Binance’in geçmiş aylarda yayınladığı blog yazısına göre yerel olarak P2P ticareti yapanlar günlük yüzlerce dolardan 5000 dolara kadar aylık kazanç elde etmiş. Tekrar ediyoruz biz bunu heniz deneyimlemedik.

Ancak burada size bir uyarıda bulunalım. Kripto paralar ile ilgili işlem yaparken lütfen ne yaptığınızın farkında olarak yapın.

İçeriklerimizde herhangi bir yatırım tavsiyesi vermiyoruz ancak P2P dahi olsa konu hakkında gerekli araştırmaları, analizleri yaparak kendi hür iradenizle bu işlemleri yapabilirsiniz.

Binance P2P’de hemen işleme başlamak için buraya tıklayın!

Bu içeriğimizde sizler için P2P’nin avantajlarına değindik!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.