En İyi Davul Fırın Hangisi? 2023 Tavsiye Yorum ve Markalar


en iyi davul fırın

En İyi Davul Fırın

Leziz yemekler pişirmek için en iyi davul fırın modelleri. Davul Fırınlar, özellikle ülkemizde geleneksel bir biçimde yıllardan beri mutfaklarımızda kullandığımız fırınlardandır. Geçmişten bugüne kadar bazen kendi evimizde, bazen bir komşumuzun evinde, bazen de bir misafirlikte mutlaka bir davul fırına denk gelmişizdir. Geleneksel olarak yıllardır kullanılan bu fırınlar, artık teknolojinin de etkisiyle teknik özellikler ve görünüm anlamıyla adeta evrimleşti. Biz de aşağıda, kullanıcılar tarafından çok sevilen ve başarılı olan en iyi yedi adet davul fırını sizler için sıraladık.

 • En İyi Davul Fırın ve Davul Fırın Tavsiye
  • Şamdan 1000 T
  • Uğur
  • Şamdan Lüx 1003
  • Uğur Çift Tepsili Davul Fırın 
  • Akel AF220
  • İtimat 1013
  • Merpa Davul Fırın

Şamdan 1000 T

Şamdan, ürettiği 1000 T modeli ile davul fırın kategorilerinde önemli bir yere sahip. Kırmızı rengi ile estetik olarak oldukça  göz kamaştıran 1000 T, donanımlarıyla da kendini ispatlıyor. 1250 W gücü ve 40 litreye kadar hacmi ile oldukça iyi bir performans sunan bu fırın, otomatik dönme özelliği sayesinde de yemeklerinizi pişirmenizde sizlere çok yardımcı olacak.

Elektrik tasarrufluluğuyla da öne çıkan bu fırın, fiyat olarak ise bütçenize dost bir ürün konumunda. 300 TL ile 400 TL arasında bir fiyata sahip olabileceğiniz bu davul fırın ile artık yemeklerinizi tasarruflu ve sağlıklı bir şekilde pişirebileceksiniz.

Uğur

davul fırın tavsiye

Uğur, ‘aile boyu’ olarak ürettiği bu davul fırın ile çok kişili ailelere hitap etmeyi başarmış. Bordo rengi ile görünüm olarak iyi bir izlenim veren Uğur, tek tepsili termostatlı fırınıyla yemeklerinizi kısa sürede pişirmeyi hedeflemiş. 40 litre hacmi ile de oldukça yeterli bir hacme sahip olabilmeyi başarmış.

Fiyatı ile de bizlere tam bir fiyat/performans ürünü olduğunu kanıtlayan Uğur, 100 TL ile 200 TL arasında değişkenlik gösterebilen fiyatlara alıcılarını bulabilmekte.

İlginizi Çekebilir | En İyi Mikrodalga Fırın

Şamdan Lüx 1003

en iyi davul fırın markası

Şamdan, bir diğer model olan Lüx 1003 ile kitlelere daha mütevazı bir davul fırın üretmeyi başarmış. Kırmızı rengi ve sade görünümü ile oldukça yeterli duran bu fırın, mutfağınızın en güzel köşesine çok yakışacak.

32 Lire iç hacmi ve 1000 W gücü ile yeterli bir performans sunabilen Lüx 1003, alüminyum iç gövdesi ile de yemeklerinizi sağlıklı ve güvenli bir şekilde pişirebiliyor. Fiyat olarak ise 300 TL ile 400 TL arasında bir fiyata sahip olabileceğiniz bu davul fırın, özellikle küçük aileler için çok yeterli durmakta.

Uğur Çift Tepsili Davul Fırın 

davul fırın önerileri

En iyi davul fırın listemizde şimdi de Uğur marka bir davul fırını inceleyeceğiz. Uğur, ürettiği bu çift tepsili davul fırın ile iki ayrı yemeğinizi aynı anda ve kokuları birbirlerine karışmadan pişirebiliyor. Kırmızı rengi ile estetik olarak geleneksel çizgileri olan Uğur, donanım olarak ise geleneksellikten çok teknolojik detaylarıyla ön plana çıkıyor.

40 litre iç hacmi, 2 adet pişirme fonksiyonu ve 1200 W gücü ile yemeklerinizi aynı anda hem güvenli hem de hızlı bir şekilde pişirebilen bu davul fırın; fiyat olarak ise tüm bu özelliklerine nazaran çok uygun. 200 TL ile 250 TL arasında bir fiyata sahip olabileceğiniz bu davul fırın ile artık hem bütçenize hem de yemeklerinize dost bir davul fırına sahip olabileceksiniz.

Okuma Önerisi | En İyi Fırın

Akel AF220

hangi marka davul fırın iyi

Akel, AF220 modeli ile davul fırın kategorilerinde ön plana çıkan fırınlardan bir tanesi konumunda. Gümüş gri rengi ile görünüm olarak mutfağınıza çok yakışacak bu fırın, teknik özellikleriyle de yemeklerinizi sağlıklı ve güvenli bir şekilde pişirebiliyor.

40 Litre iç hacmi ve üç adet birbirinden bağımsız pişirme fonksiyonu ile teknolojik yönünü ortaya koyan Akel, alüminyum iç havzası sayesinde de uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğiniz bir ürün konumunda. Fiyat olarak ise 300 TL ile 400 TL arasında sahip olabileceğiniz bu davul fırın, stoklarda siz potansiyel alıcılarını bekliyor.

İtimat 1013

davul fırın en iyisi

Bir yerli üretim harikası olan İtimat, ürettiği bu davul fırın ile hem bütçenize uygun hem de çift tepsi opsiyonlu bir ürün ortaya koymayı başarabilmiş. Kırmızı gövde ve siyah buton renkleriyle görünüm olarak oldukça estetik duran bu fırın, donanım olarak da yeterli kapasiteye sahip gözüküyor.

Çift tepsi opsiyonu, 40 litreye kadar iç hacim ve birbirinden bağımsız üç farklı pişirme fonksiyonuyla tüm kriterleri sonuna kadar karşılıyor. Bütçenizi de asla sarsmayacak bir fiyata sahip olan bu davul fırına, 250 TL ile 300 TL arasında değişkenlik gösteren bir fiyata sahip olabilir, uzun yıllar davul fırın ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Merpa Davul Fırın

davul fırın tavsiyeleri

Merpa, üstten camlı olarak ürettiği bu davul fırın modeliyle fonksiyonel açıdan çok iyi bir özelliğe imza atmış. Kırmızı gövde rengi ve siyah detaylarıyla estetik açıdan oldukça yeterli duran bu ürün, donanımsal olarak da beklentileri karşılamakta. Merpa, 1200 W pişirme gücü ile yemeklerinizi çok güçlü ve kısa sürede pişirebiliyor.

Üstteki cam bölmesinden de yemeğinizin pişme durumunu canlı olarak gözlemleyebiliyorsunuz. Fiyat olarak ise 200 TL ile 300 TL arasında bir fiyata satın alabileceğiniz bu davul fırın, beklentilerinizi her açıdan sonuna kadar karşılamakta.

En iyi davul fırın hangisi sorusuna ve davul fırın tavsiyesi neler, hangi davul fırını önerirsiniz gibi sorulara yanıt verdik.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.