En İyi Maskara Hangisi? 2023 Tavsiye Marka ve Yorumlar


en iyi maskara

En İyi Maskara Hangisi?

En iyi maskara markası ve modellere hangileri? Göz makyajı yaparken kullanmış olduğunuz ürünlerin kalitesine ve cildinize zarar verip vermediğine dikkat etmelisiniz. Aksi halde yanlış seçimler uzun vadede zarar vererek sizi hüsrana uğratabilir. Göz makyajı göz kapağına uyguladığınız göz farı ya da dipliner, eyeliner ardından maskara sürmeyle tamamlanır.

Fakat tercih edeceğiniz maskara eğer beklediğiniz performansı sizlere sunmuyorsa yapılan diğer uygulamalar güzel gözükmeyebilir.

En iyi maskara bakışlarınıza derinlik makyajınıza anlam katacak olan uzun, hacimli ve kıvrık kirpiklerinizle günün yıldızı olabilirsiniz.

En İyi Maskara İçin Nelere Dikkat Edilmeli

Makyajda uygulamasında en önemli aşamalar arasında yer alan göz makyajı için tercih ettiğiniz kozmetik ürünlerinin cilt ve göz yapınız ile uygun olması gerekir. Gerek maskara gerekse göz kalemi satın alırken ürün uygulandıktan sonra gözlerinizde görmek istediğiniz etkiye göre renk seçimi yapabilirsiniz.

Gözleri büyük göstermek ya da badem şeklinde göstermenin püf noktaları arasında iyi bir maskarayer alır.  Seçtiğiniz maskaranın kirpiklerinize zarar vermeden bir etki sunması, ayrıca kirpiklerinizi beslemesi gerekir.

Aşağıdaki maskara önerileri arasından gerek özellikleriyle gerekse fiyat performansı ile sizi tatmin edecek seçeneklere göz atabilirsiniz.

 • En İyi Maskara ve Tavsiyeler
  • Maybelline New York Lash Sensational
  • Farmasi Zen Maskara
  • Estee Lauder Siyah Maskara
  • L’Oreal Paris Koyu Siyah Maskara
  • L’Oreal Paris Bambi Eye
  • Flormar Maskara
  • Clinique High Impact Maskara
  • Mac Maskara
  • Bobbi Brown Siyah Maskara

Maybelline New York Lash Sensational

en iyi maskara hangisi

Herhangi bir ortama girdiğinizde ilk olarak gözleriniz dikkat çeker. Aslında konuşmadan çok şey anlatan gözlerinizle ortamın en güzel kadını siz olabilirsiniz. Gireceğiniz ortama göre tercih ettiğiniz göz makyajı detayında Maybelline New York Lash Sensationalürününü güvenle satın alabilirsiniz.

Bir maskaradan beklentiler genellikle;

 • Kirpikleri tek tek ayırması
 • Kirpikleri uzun ve hacimli göstermesi
 • Kolayca akmamasıdır.

Maybelline New York Lash Sensational tüm bu beklentileri karşılamakla kalmaz, size harika bir rimel deneyimi yaşatır. Uygun fiyatı ve güçlü performansı ile paranızın her kuruşunu hak eden ürün, Maybelline maskara ailesinde en sevilenler arasında ilk sıralardadır.

Farmasi Zen Maskara

en iyi maskara markası

Farmasi Zen Maskara özeliklerine gelin birlikte bakalım

Kalite standartlarına ve göz sağlığına uygun olarak üretilen bu maskara asla topaklanma yapmaz. Tek katta bile istenilen görünüme ulaşabilen kirpikler gün boyu uzun, gür ve kıvrık kalacaktır.

En uygun maskara hangisi arayışındaysanız fiyatıyla sizi şaşırtan performansıyla da etkileyen Farmasi Zen Maskara bakışları anlamlandırır. Farmasi maskara kullananlar tarafından binlerce olumlu geri dönüş alan ürünü indirimli fiyatıyla hemen satın alabilirsiniz.

Okuma Önerisi | En İyi BB Krem

Estee Lauder Siyah Maskara

maskara önerisi

Ürüne genel olarak bakıldığında yüksek fiyatıyla ilginizi çekmeyebilir. Fakat eşsiz ve çarpıcı bakışların sebebi olacak maskarayı satın aldıktan sonra bir daha vazgeçemeyeceğinize emin olabilirsiniz.

Kirpiklerde sağladığı maksimum etki ile adete takma kirpik görünümüne ulaşmanız mümkündür. “Diğer rimellerden çok farklı fiyatı yüksek ama değer, deneyin pişman olmazsınız” gibi Estee Lauder Siyah Maskara – Sumptuous Extreme Mascara Brush Comber kullanıcı yorumlarıyla ürün 4.5 puan almayı hak kazanmış. Estee Lauder Siyah Maskara piyasadaki en iyi maskara iddiasını kanıtlayan özelliktedir.

L’Oreal Paris Koyu Siyah Maskara

en iyi maskara markası hangisi

Yoğun hacim veren siyah ürün daha hacimli kirpik etkisinin yanı sıra daha siyah kirpiklere de ulaşmanızı sağlar. Yoğun hacim ile birlikte daha gür kirpikler takma kirpik etkisiyle de sevilmektedir.

L’Oreal Paris Koyu Siyah Maskarakullananlar taraklı maskara sayesinde dipten uca uzun kirpiklerinden oldukça memnun kalmıştır. %60 a varan uzun kirpik vaadini gerçekleştiren ürün çabuk ve kolay uygulamasıyla çok sevilmiştir.

Asla topaklanma yapmadan profesyonel bir sürüş sağlayan ürün bence satın alınabilecek maskara listesine eklenmeli!

İlginizi Çekebilir | En İyi Güneş Kremi

L’Oreal Paris Bambi Eye

maskara önerileri

L’Oreal ailesi maskaraları arasında hüsrana uğratacak bir ürün!

Kendinizi lüks güzelliğin markası olarak tanımlayan L’Oreal Paris ne yazık ki L’Oreal Paris Bambi Eye maskarasıyla beklentilerin çok altında kaldı!

Kirpikleri topaklandıran yapısıyla L’Oreal Paris Bambi Eye kullananlar tarafından düşük not almıştır. Ürün kısa kirpikleri uzatsa da ilk sürüldüğü andaki uzunluğunu koruyamamasıyla da bilinir. Kolayca akan yapısı ve yapış yapış hissi ile diğer L’Oreal Paris maskaralarına bakmanızda fayda var.

Flormar Maskara

en iyi maskara markaları

Boyutuyla oldukça küçük olsa da, işleviyle gönüllere taht kurmuştur. Flormar Maskara almak isteyenler Flormar Maskara – Precious Curl Mascara LF71 Classic ürününe mutlaka bakmalısınız. Ürün Flormar Maskara kullanan kişilerin yorumlarını görebileceğiniz satış sitesinde 4.5 puan almıştır.

En kısa kirpiklerde bile olağanüstü sonuçlarla karşılaştıran maskara, özel formülü ve fırçasıyla pratik bir şekilde uygulanır. İleri teknoloji yapısıyla dolgun uzun kirpik görünümüne ulaşabileceğiniz maskarayı satın alarak göz makyajınızın en önemli basamağını tamamlayabilirsiniz.

Clinique High Impact Maskara

hangi maskara en iyi

Bir maskara çiftte etki arıyorsanız Clinique High Impact Maskarayı inceleyebilirsiniz. Clinique Çift taraflı Maskara özelliği ile kirpikleriniz daha dolgun, daha uzun ve bakımlı gözükecek.  Clinique High Impact Maskara + Primer Çift taraflı maskarayı kullanmaya beyaz tarafından başlamalısınız.

Maskaranın beyaz ucu kirpiklerinize makyaj yapmadan önce besleyici bakım yağı ile korur. Hemen ardından siyah tarafını kullanarak beslenen, neme koymuş ve korunan kirpikler göz alıcı siyahıyla boyanır. Kıvrık, hacimli ve doğal rengiyle çok sevilen çift etkili rimeli Clinique High Impact Maskara güvencesiyle satın alabilirsiniz.

Bir maskara kirpiklere zarar vermeden istenilen etkiyi vermelidir. Emsallerine göre oldukça beğenilen Clinique Çift taraflı Maskara bakımı ve güzelliği bir arada sunarak kullanıcıları tarafında 4.4 puan almaya hak kazanmıştır. Ayrıca temizlenmesi zor ve kirpiklerden arındırmak için kirpikleri döken bir yapısı asla olamayan ürün kolayca makyaj suyu ile temizlenir.

Mac Maskara

en iyi maskara tavsiye

Mac Maskara kullananlar ikiye ayrılmış durumda!

Kimisi maskaranın çok çabuk kuruduğundan dolayı şikayette bulunurken kimisi ise gözde ağırlaşmayan formülüyle hayranı olmuş. Mac Maskara – In Extreme Dimension 3D Black Lash beğenmeyenler arasında fiyatının çok yüksek olduğunu söyleyenlerde var. Beğenenler ise fiyatına değen ve boyutunun oldukça yeterli geldiği kanaatinde bulunmuş.

Neyse gelelim ürünün özelliklerine;

 • Bulaşmayan ve tek tek ayrılmış kirpik etkisi
 • Mega boyut fırçası ile en üst seviyede maskara uygulaması
 • M.A.C markasının ağırlık yapmayan özel formülüyle kirpikleri hacimlendirerek yumuşak görünüme kavuşturması yine ürünün artık özellikleri arasındadır.

Eğer Mac Maskara alıp almamakla kararsızsanız son bir bilgi daha;

Oftalmoloji gibi geçmesi zor bir testten geçen maskara, göz ve göz çevresine zarar vermeyen gözle uyumlu olarak üretilmiştir. Bu özelliği negatif özelliklerin önüne geçerek bence satın alma nedeni olmalıdır.

Bobbi Brown Siyah Maskara

en iyi maskara öneri

Bir şans vermek isteyebileceğiniz özellikler!

Bobbi Brown Siyah Maskara; Çok kısa sürede etki eden ve mükemmel hacimli kirpiklerin mimarıdır. Yüksek etkisiyle tek kat sürüşte bile “harika” dedirtecek bu ürün Bobbi Brown Siyah Maskara kullanıcılardan geçerli not almıştır. En iyi maskara tavsiyesi listesinde yer alan rimel, zengin, karbon-siyah formül, göz açıcı etkisi ile kirpikleri kökten uca kaldırma etkisine sahiptir.

Özel fırçası kirpik uzunluğunu artırırken, hacminde de muhteşem bir değişiklik sunar. Gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermek için ek bir ürün kullanmadan ürünü uyguladığınızda memnun kalacağınıza şimdiden emin olabilirsiniz. Mevcut maskaralarınızdan akma ve topaklanma özelliklerinden dolayı savaş açtıysanız Bobbi Brown Siyah Maskara – Eye Opening Mascara tam da size göre!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.