En İyi Erkek Saat Markaları 2023 Marka Tavsiyesi


en iyi erkek saat markaları

Zaman içerisinde bulunduğumuz çağda çok ama çok hızlı ilerliyor! Öyle ki zamanın geçtiğini anlamıyoruz bile! Belki de dünyanın en önemli kavramlarından birisi. Peki zamanı gösteren saatler için ne demeli? Binlerce model, onlarca marka ve göz kamaştıran tasarımlar… Peki en iyi erkek saat markaları neler, hangi marka sizin için daha uygun? Koleksiyonerler için en iyi marka hangisi olacaktır? Gelin hep birlikte bu soruya yanıt arayalım!

Fakat bu noktada birkaç cümle daha kurmak lazım. Aslında saatler sadece zamanı takip etmek için değil duygusal anlamda da önemli birer varlıktır. Değerli olmasının yanında bazen de nesilden nesile geçen bir aile yadigarı olabilir. Belki bir koleksiyonu tamamlayabilir. O yüzden saatler onlarca yıldır hem duygusal hem de maddi açıdan önemli bir yere sahiptir.

Seiko

erkek saat markaları

En iyi erkek saat markaları listemizin ilk sırasında Seiko bulunuyor. Seiko nasıl bir marka diyecek olursanız hem kaliteyi hem şıklığı hem de (diğer saat markalarına) göre uygun fiyatı sizlerle buluşturuyor.

Bir Japon saat markası olan Seiko, 1881 yılında Tokyo’do kurulmuştur. Hem erkek hem de kadınlar için, şık ve kaliteli saatler üreten marka, fiyat açısından da tercih edilebilecek bir markadır.

Armani

erkek saat markaları en iyi

Her zaman moda olan bir marka Armani. Fiyatları biraz pahalı olsa da şıklıktan ödün vermeyen bir saat markası olduğunu söyleyebiliriz.

46 yıllık bir geçmişi olan Armani’nin şıklığı, kalitesi ve benzersizliği tartışmaya kapalı diyebiliriz. Ayrıca lüks bir marka oldğunu da söylemek lazım. Milyonlarca dolar kazanan futbolcuların armani takmasına şaşırmamak gerek sanırım!

Tissot

en iyi erkek kol saati markaları

Geleneği ve yeniliği bir arada buluşturan Tissos, ciddi anlamda farklı saatler üretiyor diyebiliriz. Aslında gelenek ve yenilik birbirine zıt gibi dursa da marka bu ayrımı başarılı bir şekilde yapmış diyebiliriz.

Tissos’un sevilen özelliklerinden birisi de mekanik saatler konusunda başarılı olması. Tissos’a göre amaçları saatlerde mükemmeliği erişilebilir bir şekilde sunmaktır. Bu slogandan da anlaşılacağı üzere en şık ve en iyi erkek saat markaları arasında olmasına şaşırmamalı. Çünkü erişilebilir kılmak fiyat açısından da önem arzediyor.

Mont Blanc

dünyanın en iyi erkek saat markaları

Alman markası olan Montblanc lüks giyim ve lüks aksesur konusunda başarılı bir marka. Aslında MontBlanc’in kalemler (evet bildiğiniz kalem) konusunda dünyada önemli bir noktada olduğunu söylemek mümkün. Ancak saat konusunda da Montblanc önde gelen markalardan birisidir.

Saat konusundaki tarihi aslında çok da eskiye dayanmıyor. 1997’de üretilen saatler insanlar ile buluşşa da bu kısa süre içerisinde iyi bir noktaya geldiğini görüyoruz.

Tasarım açısından sıradışı modeller üreten Montblanc’in hem giyim konusunda hem de saat konusunda en iyilerden birisi olduğunu söylemek mümkün.

Breitling

en iyi erkek saat markası

En iyi erkek saat markaları listemizde şimdi de Breitling’i inceleyeceğiz. Breitling için açıklama yapacak olursak kullanacağımız ilk tanım “ciddi ve önemli” bir saat markası olduğu yönündedir. Çünkü bu saatler geçmişte askeri personeller, uçuş görevlileri ve astronatlar tarafından tercih edilmiş. Çok ilginç, değil mi!?

Hatta Breitling’in öyle saatleri varki (daha çok pilotlar kullanıyor) acil durumlarda ya da kaza gibi durumlarda sinyal göndererek GPS sayesinde yerinizin bulunmasını sağlıyor. Çok elektronik olmasa da zamanı içerisinde en iyi akıllı saat diyeblirdik belki de!

Çok şık bir tasarımı olsa da fiyatı on binlerce TL değerinde ama kesinlikle en iyi erkek saat markaları arasında kendine yer edinen bir marka!

TAG Heuer

en iyi erkek saat markası hangisi

Genç erkekler tarafından tercih edilen TAG Heuer, sportif tasarımıyla öne çıkan markalardan birisidir.

Saat konusunda da çok dayanıklı modeller ürettiğini biliyoruz. Peki nasıl? Markanın sloganı “Don’t crack under pressure.”, yani baskı altında çatlamayın.

Öyleki bazı modelleri denizde 1000 metreye kadar inse dahi çatlamıyor. Bu da TAG Heuer’ı en dayanıklı en iyi erkek saat markalarından birisi yapıyor.

Spora tutkunuz varsa, şıklığınızı TAG Heuer tamamlayabilir.

Alpina

en iyi saat markaları erkek

Marka serüvenine 1913 yılında Alman Donanması için kronometre üreterek başladı. Ardından 1921’de askeri pilotlar için de saatler üretmeye başlayan Alpina, havacılık çalışanları için en ideal ve en şık saat markalarından birisi.

Alpina TAG Heuer kadar dayanıklı modeller üretmese de (TAG Heuer çok iyi, Alpina kötü değil) sporla uğraşan kişiler için ideal bir marka. Tırmanma, dalış ya da su sporları veya başka sporlar için ideal bir marka olduğunu söyleyebiliriz.

Rado

en güzel erkek saat markaları

Minimalizm günümüzde birçok kişi tarafından benimsenen bir akım. Rado da bunu göz önüne alan ve bu akımı benimseyen insanlar için saat üreten markalardan birisi.

Aslında Rado’nun sıradışı bir marka olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Rado, diğer saat üreticilerinin aksine metal yerine seramik kullanmaktadır. Evet, çok ilginç değil mi!

Ancak merak etmeyin seramik, bildiğimiz kırılabilir seramiklerden değil. Teknoloji bakımından üst seviyede seramik kullanan marka, seramik işlerken adeta metaller ile çalışıyormuş gibi.

Diğer yandan Rado için nasıl bu kadar saat üretebiliyor diyebilirsiniz. Bu da yine Rado’nun kullandığı üretim tekniklerinin özel olmasından kaynaklanıyor. Yüksek sıcaklıkta dövülen materyaller, seramiğe metal kadar parlaklık kazandırıyor.

Casio

Seiko da olduğu gibi Casio da bir Japon markası. Ancak Casio’nun tek işi saat üretmek değil. Elektronik konusunda önde gelen bir marka. 1946 yılında Japonya’nın başkenti Tokya’da kurulan marka bu tarihten çok sonra saat üretmeye başladı.

1974’de Casiotron modelini duyurdu ve bu cihaz hem kol saati hem de tam otomatik ajanda görevini görüyordu. Casio’nun ürettiği saatlerde lüks bir hava beklemek yanlış olsa da fiyatına göre tasarım olarak iyi ürünler üretmektedir.

Ayrıca Casio’nun önemli özelliklerinden birisi de saatlerde, (o zamana göre) teknolojiyi kullanmasıdır. Mesela hava sıcaklığı, atmosfer basıncı, hesap makinesi gibi özellikleri kol saatiyle birleştirmiştir.

Diesel

İtalyan markası olan Diesel, moda konusunda önde gelen şirketlerden birisi. 1978 yılında kurulan marka, yıllardır uzun yol kat etti ve modanın her yerinde kendisine yer buldu.

Saatler konusunda da en iyi erkek saat markalarından birisi olduğunu söylemek mümkün. Ancak saatlerin daha çok genç erkekler için olduğunu da belirtelim.

Klasik saat arayan okurlarımız için uygun bir marka olduğunu düşünmüyoruz. Ancak şık, modaya uygun ve modern saatler arıyorsanız iyi bir seçenek olacaktır. Tabi klasik saat ifadesini kullanarak bahsettiğimiz durum Diesel’in koleksiyonluk saatler ürettiğini düşünmememiz sebebiyle.

Nacar

NACAR, bir Türk saat markası olarak düşünülse de ilk ortaya çıktığında, yani 1929 yılında öyle değildi. Aslında NACAR’ın üreticileri ilk fabrikalarını 1924 yılında faaliyete geçirdi ancak NACAR’ı üretmeleri 1929’u buldu.

Ardından 1942 yılında ülkemize giren NACAR, hem duvar saati hem kol saati konusunda en iyi saat markalarından birisi. Özellikle klasik saatler konusunda koleksiyonlara koyulacak saatler üreten nacar hem yaş erkek okurlarımız için uygundur diyebiliriz.

Rolex

Sokaktan geçerken herhangi bir insana “Rolex nedir?” sorusunu yöneltin ve herkes tarafından bilinen bir marka olduğunu anlayın!

Rolex dayınca akla ilk gelenlerden birisi saat modelleriyken ikinci sırada ise lüks olacaktır. Çünkü bugün toplumun genelinde Rolex bir saatten fazlası, prestij göstergesi diyebiliriz.

İsviçre saat markası olan Rolex, dünyadaki en pahalı saatleri üreten markalardan birisidr.

Ancak burda Rolex’in sadece lüks ve pahalı olmasının, öne çıkaran bir etki olduğunu düşünmeyin. Çünkü Rolex marka saatler, tasarım, mekanik, dayanıklılık ve daha birçok özellik bakımından en iyi erkek saat markalarından birisidir.

Ayrıca Rolex’in su geçirmez saatler konusunda patent alan ilk şirket olduğunu belirtelim. Diğer yandan Rolex saatler zaman geçtikçe değerlenebilir de!

Patek Philippe

1839 yılında kurulan marka, günümüzde halen aynı kaliteyle saatler üretmeye devam ediyor. Cenevre’de kurulan şirket bir aile yadigari gibi devam ediyor. Yani şirket bir ailenin elinde ve kaliteden taviz vermiyor.

Dünyanın en pahalı saat markası hangisi diye soracak olursanız da Patek Philippe bu sorunun yanıtı olacaktır. Ustaların elinden çıkan saatler, kullancıya ulaşana kadar yüzlerce, belki de binlerce saat verilen emeğin sonucunda ortaya çıkmaktadır.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.