En İyi Mini Fırın 2023 Mini Fırın Tavsiyeleri ve Markaları


en iyi mini fırın

En İyi Mini Fırın

Mutfağınız için en iyi mini fırın hangisi? Mutfağınızdaki alanınız sınırlıysa, mini fırınlar yerden tasarruf etmenin mükemmel bir yoludur. Mini fırınlar; tatil evleri, öğrencilerin konaklama yerleri ve küçük mutfaklar için en uygun olan fırınlardandır. Becerilerinizden ve yeteneklerinizden taviz vermeden mutfaklarınızda mini fırınları içtenlikle kullanabilirsiniz. Mini fırınlarda, tüm aileniz için her türlü yemeği kızartabilir, pişirebilir, ızgara yapabilir ve geleneksel fırınları satın almaya ihtiyaç duymazsınız. Aşağıda, ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamaya yardımcı olmak için en çok satılan sekiz adet mini fırını sıraladık.

 • En İyi Mini Fırın ve Mini Fırın Tavsiyesi
  • Arzum Cookart Maxi Çift Camlı Fırın
  • Bosch HTB12E428T Mini Fırın
  • VESTEL Mf 42 Ek Mini Fırın
  • Simfer 4502 Turbo Midi Fırın
  • CVS Gurme 2 Tepsili Siyah Mini Fırın
  • Luxell Lx-3675 Usta Börekçi Fırın
  • KUMTEL Kf-3125/6125 Defne 32 Lt Mini Fırın
  • Arçelik Ar Suf5000mgsı

Arzum Cookart Maxi Çift Camlı Fırın

en iyi midi fırın hangisi

En iyi mini fırın listemizin ilk sırasında Arzum marka bir fırın bulunuyor. Arzum, ürettiği Cookart Maxi modeli ile mini fırın kategorisinin en başta gelen ürünlerinden bir tanesiyle karşımıza çıkıyor. Gümüş gri  ve siyah detaylarıyla görünüm olarak oldukça şık bir görünüme sahip olan Cookart, üzerindeki yuvarlak butonları ile de oldukça şık durmakta.

Farklı pişirme seçenekleri ile birbirinden lezzetli yemekler hazırlamanızı sağlayacak Cookart, Turbo Fan özelliği ile de yemeklerinizi hızla ve tasarrufla pişirmenizde sizlere yardımcı olacak. 50 Lt fırın içi kapasitesi ile mini olmasına karşın oldukça büyük bir hazneye sahip bu fırın, 1600 W gücü ile de oldukça güçlü bir performans sağlamakta.

İç aydınlatma, zaman ayarı ve pop-up gibi ekstra donanımlara da sahip bu ürün, genel özellikleriyle beraber mini fırın sınıfının önde gelen fırınlarından. Fiyatı 900 TL ile 1000 TL arasında değişlen bu ürün, satın aldığınız takdirde sizlere gücü, performansı ve pratikliği aynı anda sunacak.

Bosch HTB12E428T Mini Fırın

en iyi mini fırın hangisi

Bosch, ürettiği HTB12E428T modeli ile ürettiği diğer tüm teknolojik ürünlerin yanı sıra, mini fırın dünyasına da kendini kanıtlamış durumda. Beyaz rengi ve siyah ön paneli ile görünüm olarak oldukça zarif ve şık görünen bu mini fırın, Bosch kalitesini her detayıyla bizlere ispatlamakta.

Görünümünün dışında teknik özellikler olarak oldukça tatmin edici bir performansa sahip Bosch, özellikle multifonksiyonel ısıtma sistemi ile yemeklerinizi çok kısa sürede istediğiniz derecede pişirebilmekte ve sizlere zamanda tasarruf ettirmektedir.

Sıcak hava dolaşımı, zamanlayıcı, fanlı alt ısıtma gibi ekstra donanımlara da sahip bu mini fırın, Alman kalitesini hem görünüm hem de donanım olarak bizlere sunmakta.

Fiyat olarak ise 900 TL ile 1000 TL arasında bir fiyata satın alabileceğiniz bu mini fırın ile artık zamandan tasarruf ederken aynı anda yemeklerinizi sağlıklı bir şekilde pişirebileceksiniz.

Okuma Önerisi | En İyi Fırın

VESTEL Mf 42 Ek Mini Fırın

en iyi pişiren mini fırın

Vestel, mini fırın kategorisinin en beğenilen ürünlerinden birisine imza atmış durumda. Ürettiği MF 42 modeli ile yerli üretim mini fırınlar arasında trend olan Vestel, kırmızı rengi ve siyah ön paneliyle adeta gözleri kamaştırıyor.

Elbette sadece görünümüyle değil, donanımıyla da kendini kanıtlamış olan MF 42; adını da aldığı üzere 42 litre hacme sahip bir mini fırın.

Zamanlayıcı özelliği, temizleme özelliği ve elektroturbo fonksiyon gibi donanımları da bünyesinde barındıran Vestel, teknik özellikler bakımından da kendisini kanıtlamakta. Fiyat olarak ise bütçenizi kesinlikle üzmeyecek bir fiyata sahip olan bu mini fırın, 800 TL ile 900 TL arasında değişen fiyatlarıyla sizleri stoklarda beklemekte.

Simfer 4502 Turbo Midi Fırın

mini firin tavsiyesi

Ürettiği diğer ev teknolojileri dışında karşımıza mini fırın kategorisiyle de çıkan Simfer, ürettiği 4502 modeli ile fiyat/performans kavramını bizlere ispatlamak istiyor.

Beyaz rengi, siyah ön paneli ve gümüş gri butonları ile görünüm olarak yeterli tatmini bizlere veren Simfer; donanım olarak da yeterli beklentiyi bizlere sunmakta. 45 Litre fırın kapasitesi, 6 ayrı pişirme fonksiyonu, buharlı temizleme gibi oldukça son teknoloji özelliklere sahip bu mini fırın; fiyatıyla da sizleri çok cezbedecek.

500 TL ile 600 TL arasında bir fiyata sahip olabileceğiniz bu mini fırın ile artık yemeklerinizi hem hızlı, hem de tasarruflu bir şekilde pişirebileceksiniz.

CVS Gurme 2 Tepsili Siyah Mini Fırın

mini fırın tavsiyesi

CVS, ürettiği Gurme 2 modeli ile mini fırın kategorilerinde özellikle uygun fiyatı ile karşımıza çıkan bir ürün konumunda. Siyah rengi ve gri detayları ile gözleri kamaştıran CVS, mutfağınıza çok yakışacak.

1500 W gücü, üst ve alt ısıtıcı rezidansı, zamanlayıcı ve uyarıcı ziliyle donanım olarak da fiyatına oranla bir hayli özelliğe sahip bu mini fırın ile yemeklerinizi istediğiniz süre ve derecede kolaylıkla pişirebilirsiniz.

Fiyat olarak ise cebinizi asla yakmayacak bir fiyata sahip bu mini fırına, 200 TL ile 300 TL arasında bir fiyata sahip olabilir; yemeklerinizi tasarruf ve rahatlıkla pişirebilirsiniz.

Okuma Önerisi | En İyi Mikrodalga Fırın

Luxell Lx-3675 Usta Börekçi Fırın

en iyi mini fırın markası

Luxell, Lx-3675 modeli ile midi fırın kategorilerinde öne çıkan modellerden biri konumunda. Beyaz rengi ve siyah paneli ile görünüm olarak oldukça şık görünen bu midi fırın, yeşil buton detaylarıyla da bizlere göz kırpmakta.

11 Kg ağırlığıyla oldukça hafif bir fırın olan bu ürün, 1650 W gücü ile de yemeklerinizi oldukça kısa sürede pişirebilme özelliğine sahip. Ekstra olarak 40 litre iç hacmiyle de oldukça yeterli bir kapasite sunan bu ürün, fiyat olarak da bütçenizi asla zorlamayacak cinsten.

400 TL ile 500 TL arasında bir fiyata satın alabileceğiniz Luxell ile, yemeklerinizi kısa sürede ve tasarruflu bir şekilde rahatlıkla pişirebilirsiniz.

KUMTEL Kf-3125/6125 Defne 32 Lt Mini Fırın

mini fırın en iyisi

Kumtel, yerli üretim bu midi fırın modeli ile bizlere ‘merhaba’ diyor. Görünüm olarak siyah ve beyaz renk detaylarından oluşan Kumtel, mutfağınıza yakışacak bir fırın konumunda.

32 Litre iç hacmi, 1420 Watt gücü ile yemeklerinizi oldukça kısa sürede pişirecek Kumtel; zil uyarısı ve otomatik kapanma gibi güvenlik özelliklerini de bünyesinde barındırıyor.

Fiyat/performans olarak sizleri yeterli ölçüde tatmin edecek bir ürün olan Kumtel, 300 TL ile 400 TL arasında değişken gösteren fiyatlara sahip.

Arçelik Ar Suf5000mgsı

mini fırın en iyi

Arçelik, ürettiği bu model ile midi fırın sınıfında liderliğe oynuyor. Son derece teknolojik ve yeni nesil görünümüyle bizleri estetik olarak oldukça tatmin edici bir görünüme sahip Arçelik, mutfağınızda hep bakmak isteyeceğiniz türden bir fırın olmuş. 

50 Litre iç hacmi, multifonksiyonel tipi ile yemeklerinizi en kısa sürede ve en sağlıklı biçimde pişirecek olan bu fırın; son teknolojik güvenlik özelliklerini de bünyesinde barındırıyor.

Fiyat olarak elbette kalitesine paralel bir fiyata sahip olan bu midi fırın, 900 TL ile 1000 TL arasında değişkenlik gösteren fiyatlara satılmakta.

Evet sevgili 15sey.com okurları sizler için en iyi mini fırın hangisi, en iyi mini fırın markası hangisi, en iyi pişiren mini fırın modelleri neler gibi sorulara yanıt vermeye çalıştık!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.