En İyi Bebek Oto Koltuğu Markaları 2023 Tavsiye ve Yorumlar


en iyi bebek oto koltuğu

En İyi Bebek Oto Koltuğu

En iyi bebek oto koltuğu hangisi? Bebeğiniz doğduğunda pek çok yeni ihtiyacınız meydana gelir. Bu nedenle hangi ürünün daha iyi olduğu, hangi ürünü satın almanız gerektiği ile ilgili büyük bir kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz. Bu doğrultuda bebeğiniz için en önemli ürünlerden biri olan bebek oto koltuğu konusunda da çeşitli problemler ve kafa karışıkları yaşıyor olabilirsiniz. Bu kafa karışıklığınızı gidermek için sizlere detaylı bir rehber hazırladık. Şimdi gelin, en iyi bebek oto koltuğu modellerini detaylı bir şekilde inceleyelim.

 • En İyi Bebek Oto Koltuğu ve Tavsiye
  • Chicco JetBlack Unico Bebek Oto Koltuğu
  • Besafe Izi Comfort X3 Bebek Oto Koltuğu
  • Heyner Multifix Aero Plus Bebek Oto Koltuğu
  • Convers Tommybaby Bebek Oto Koltuğu
  • Jusso Carmen Bebek Oto Koltuğu
  • Elele Siyah Gri Rotatefix Oto Koltuğu
  • Chicco Youniverse Fix 1 2 3 Oto Koltuğu

Chicco JetBlack Unico Bebek Oto Koltuğu

en iyi bebek oto koltuğu hangisi

En iyi bebek oto koltuğu listemizin ilk sırasında bebekler için çok iyi ürünler üretin bir marka olan Chicco yer alıyor. Yeni doğan bebekler için kullanıma uygun olan Chicco JetBlack Unico Bebek Oto Koltuğu son derece kullanışlı ve kaliteli bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Koltuk, Chicco ayrıcalıkları ve kalitesi ile göz kamaştıran bir tasarıma ve pek çok özelliğe sahiptir.

12 yaşa kadar kullanım için uygun olan Chicco JetBlack Unico Bebek Oto Koltuğunun maksimum taşıma kapasitesi ise 36 kg’dır. Unico model oto koltuğu 0+ /1 / 2/ 3 yaş grupları için onaylanmış olan kaliteli bir üründür. Isofix kuruluma sahiptir ve maksimum güvenlik sağlamak ve stabilite oluşturmak için isofix konektörleri kullanılmaktadır.

Chicco JetBlack Unico Bebek Oto Koltuğu, 4 noktalı emniyet kemerine sahiptir. Bunun yanı sıra bebeklerin kendini rahat ve güvende hissetmesi için yumuşak malzemelerde oluşturulan ek korumalar bulunmaktadır. Yan koruma sistemleri olası darbelere karşı da bir koruma kalkanı oluşturmaktadır.

Koltuğun dönüş sistemi sayesinde iki tarafa doğru da kullanım mümkün hale gelmektedir. Ebeveynlerin memnun olduğu ürün en iyi bebek oto koltuk modellerinden birisidir diyebiliriz.

Besafe Izi Comfort X3 Bebek Oto Koltuğu

bebek oto koltuğu tavsiye

Besafe Izi Comfort X3 Bebek Oto Koltuğu 9-18 kg arasında ki bebekler için uygun olan bir oto koltuğudur. Besafe, oto koltuğu konusunda aldığı ödüller ve kaliteli ürünleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Pek çok testten geçen oto koltukları ile ünlü olan marka Comfort X3 bebek oto koltuğu modelinde de başarılı bir ürün ortaya çıkartmıştır.

Bebekler için son derece konforlu bir oturma alanı bulunan Besafe Izi Comfort X3 Bebek Oto Koltuğu, İskandinav güvenliği ile tut çek hamlesi ve baş destek özelliklerini barındırmaktadır. 5 noktalı emniyet kemerine sahip olan ürün son derece güvenli gözükmektedir.

Sökülebilir iç ped ve bel destek minderi ile de bebeklerin rahat etmesini sağlamaktadır. 8 kademeli yükseklik ayarı sayesinde bebeklerin baş ve boyunlarının korunması sağlamaktadır. Bunların yanı sıra gelebilecek olası darbeleri absorte edebilmek için ekstra koruma ve ekstra konfor özellikleri bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir | En İyl Balık Yağı

Heyner Multifix Aero Plus Bebek Oto Koltuğu

en iyi bebek oto koltuğu markası

Heyner Multifix Areo Plus Bebek Oto Koltuğu, ECE R44/04 Sertifikası (Avrupa Güvenlik Standartı) ve E4 Belgesine sahip olan son derece güvenilir bir üründür. Isofix ve top tehter bağlantıları ile mükemmel ve maksimum koruma sağlayan Heyner Multifix Aero Plus Bebek Oto Koltuğunu siz de güvenle tercih edebilirsiniz.

Oluşabilecek çeşitli kazalarda darbe riskini azaltmak için koruyucu Side Protection sistem kullanılmaktadır. Heyner Multifix Aero Plus Bebek Oto Koltuğu, tek elle kolay bir şekilde ayarlanabilen 4 farklı yatış pozisyonuna sahiptir. Bunların yanı sıra ürünün 9 farklı yükseklik ayarına sahip olan başlığı, bebeğinizin baş ve boyun güvenliğini arttırmaktadır. Aero Techt teknolojisi ile yaz aylarında terlemeyi önleyen kış aylarında da üşümeyi önleyen bir kumaşa sahiptir.

Yüksek ve uzunluk ayarı yapılabilen 5 noktaları emniyet kemeri sistemine sahip olan Heyner Multifix Aero Plus Bebek Oto Koltuğu bu sayede bebeğinizin çok daha güvenli bir şekilde seyahat etmesine olanak tanıyor. 3D kaza ve darbe emici tasarımı ile dikkat çeken Heyner Multifix Aero Plus Bebek Oto Koltuğu, pek çok kullanıcının beğenisini toplamaya devam ediyor.

Convers Tommybaby Bebek Oto Koltuğu

bebek oto koltuğu tavsiyesi

9-36 kg arası taşıma kapasitesine sahip olan Convers Tommybaby Bebek Oto Koltuğu, gövde yapısında ki ekstra güç ile darbe emici bir özelliğe sahiptir. Bu sayede son derece güvenilir bir ürün olan Convers Tommybaby Bebek Oto Koltuğu, uygun fiyatı ile de gönüllerde taht kuruyor. Ürün 5 noktalı emniyet kemeri ile bebeğinizin son derece güvenilir bir şekilde seyahat etmesini sağlıyor.

Baş destek seviyesi bebeğinizin boyuna göre ayarlanabilir. Bu da bebeğinizin baş ve boyun ağrılarını ortadan kaldırmaktadır. Son derece sağlam ve dayanıklı olan ürün bu özellikleri ile uzun süre kullanım için uygundur. Otomobillere son derece kolay bir şekilde takılabilen bu ürünü kullanırken hiç zorlanmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Convers Tommybaby Bebek Oto Koltuğu  Avrupa standartlarına uygun bir şekilde oluşturulmuş olan bir üründür.

İlginizi Çekebilir | En İyi Bebek Maması Hangisi?

Jusso Carmen Bebek Oto Koltuğu

bebek oto koltuğu en iyi

Bebek oto koltuğu tavsiye listemize şimdi de Jusso marka bir model ile devam ediyoruz. Jusso Carmen Bebek Oto Koltuğu, 9 ile 36 kg aralığın da bir taşıma kapasitesine sahiptir. Çocuğunuzun boyu 100 cm’den 150 cm’e gelene kadar kullanım ömrüne sahiptir. İleriye dönük bir oturma pozisyonu bulunmaktadır.

Jusso Carmen Bebek Oto Koltuğu, emniyet kemeri ile bağlantı sistemine sahiptir, isofix ile kurulum mümkün değildir. Yüksekliği 3 kademeli olarak ayarlanabilen emniyet kemeri 5 nokta bir sisteme sahiptir.

ECE R44/04 sertifikası bulunan Jusso Carmen Bebek Oto Koltuğu, son derece güvenilir bir oto koltuğudur. Bunların yanı sıra yüksek ayarlanabilir baş desteği, ürüne büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Elele Siyah Gri Rotatefix 2 Oto Koltuğu

bebek oto koltuğu önerileri

Elele Siyah Gri Rotatefix 2 360° Dönebilen Isofixli Oto Koltuğu, baş koruma kısmının kademeli bir şekilde yüksekliğinin ayarlanması sayesinde bebeğinizin son derece konforlu bir şekilde seyahat etmesine olanak tanır.

Bunun yanı sıra destek pedleri bulunan üründe pedler ile birlikte 0-18 kg’a kadar taşıma kapasitesi bulunur. Destek pedlerinin çıkarılması ile birlikte 25 kg’a kadar taşıma özelliği vardır. Son olarak emniyet kemerinin de çıkarılması ile 36 kg’a kadar ürün bebeğinizin güvenli bir şekilde seyahat etmesini sağlar.

2 yönlü kademe ayarı ile ön plana çıkan ürün, bu sayede sırt kısmının yatırılmasını sağlar. Bu da bebeğinizin yolculuk sırasında uyuması durumunda boynunun düşmemesini sağlamaktadır.

Chicco Youniverse Fix 1 2 3 Oto Koltuğu

bebek oto koltuğu markaları

Chicco Youniverse Fix 1 2 3 Oto Koltuğu, 9-36 kg taşıma kapasitesine sahip olan bir üründür. Çocuğun büyümesini takip edebilmek için baş desteği ve emniyet kemeri eş zamanlı olarak ayarlanabilen bir özelliğe sahiptir.

Bunun yanı sıra yumuşak dokulu iç küçültücü ile bebeğiniz hem güvenli hem konforluyYandan gelebilecek darbelere karşı maksimum koruma altına alınmasını sağlayabilirsiniz.

Isofıx & 5 Nokta kemer bağlantı sistemini bulunan ürün bebeğiniz ile güvenilir bir şekilde seyahat etmenizi sağlıyor. Bunun yanı sıra söz konusu üründe iç küçültücü ve koruyucu panelde bulunmaktadır. En iyi bebek oto koltuğu yazımıza Chicco ile başladık, Chicco ile noktalıyoruz!

Evet sevgili anne ve babalar, bebeğinizin güvenliği için en iyi bebek oto koltuğu hangisi sorusuna yanıt vermeye ve ebeveynlerin bebek oto koltuğu tavsiyesi neler sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Umarız sizlere yararımız dokunmuştur.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.