En İyi Peeling Hangisi? Markalar Tavsiye ve Yorumlar 2023


Yüz İçin En İyi Peeling Hangisi?

Peeling ciltte oluşan ölü hücrenin giderilerek, sağlıklı cilde kavuşmak için yapılması gerekilen bakım rutinleri arasında yer almaktadır. Yüz için en iyi peeling hangisi merak ediyorsanız siz değerli okurlarımız için hazırladığımız yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

Peeling Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Peeling yaparken öncelikle uygulama yapacağınızın peelingin cilt tipinize uygun olup olmamasına dikkat etmelisiniz. Eğer yüz bölgenize peeling uygulayacaksanız parmak ucunuza aldığınız peelingi ıslak yüze uygulayabilirsiniz.

Peeling nasıl yapılır konusu kadar önemli olan peeling kuralları, uygulanacak bölgeye her zaman yuvarlak hareketlerle sürülmesiyle başlar. Dairesel hareketlerle uygulama ardından yüzünüzü soğuk su ile yıkayarak temizlemelisiniz.

Yüze Peeling Ne Zaman Yapılmalı?

Peeling denilence akla ilk yüz bölgesi gelir. Peki, yüze peeling ne zaman yapılmalı?
Yüz bölgesine yapılacak peeling için en uygun zaman yatmadan hemen öncedir. Uyku sırasında cildinizi yenileyecek olacak peelingi 2 dakika boyunca cildinize masaj yaparak nazikçe uygulamalısınız. İşlem bittikten hemen sonra yüzünüzü yıkamayı ve peeling sonrası besleyici kreminizi sürmeyi unutmayın!

Peeling Kullandıktan Sonra Maske Yapılmalı mı?

Peeling yaparak ciltteki ölü deriyi kaldırabilirsiniz. Peeling uygulaması sırasında ovma aşamasında dikkatli olmalısınız. Hassas bir şekilde ovma işlemini gerçekleştirerek uygulama yapılmalı. Yüzdeki ölü tabaka bu yöntemler ciltten atıldıktan sonra cildinize uyumlu bir tonikle yüzünüzü temizlemelisiniz. Tonik uygulaması ardından ise maske kullanılabilir.
Peeling kullandıktan sonra maske yapılmalı dedik. Ancak kesinlikle dikkatli olmalısınız. Seçeceğiniz maskeye dikkat etmeli, içeriğini iyi bilmelisiniz. Cilt üzerinden kalın tabaka atıldığı için cildi yeniden güzel ve nemli görünüme ulaştırmak için maske gerekebilir. Ancak bunun için cildinizi iyi tanımalı ve cilt tipinize uygun maskeyi seçmelisiniz.

Peeling Neden Gerekli?

Cildiniz tüm hayatınız boyunca size eşlik edecek en değerli giysinizdir. Gerekli cilt bakımuygulamalarını yapmadığınızda zamanla belli başlı sorunlarla sizi üzecek olan cildiniz her daim koruyucu yenileyici peeling ürünleri ile yenilenmelidir.
Gerek makyaj kalıntıları gerekse kir ve ter gözeneklerimize dolarak, akne sivilce gibi sorunlara neden olmaktadır. Gözeneklerden bu kiri çıkarmak ise yalnızca peeling ile mümkündür. Peeling neden gerekli konusunu açıklarken biz her zaman günlük cilt temizleyicilerin yetersizliğini anlatırız. Günlük yüz temizleyiciler cildin yalnızca en üst tabakasını yani yüzeyini temizler. Peeling kullanmak ise içinde yer alan taneciklerinde etkisiyle gözenekleri arındırarak sivilce, siyah nokta oluşumunun önüne geçmektedir.

 • En İyi Peeling ve Tavsiyeler
  • L’oréal Paris Şeker Peelingi
  • Missha Ölü Deri Arındırıcı Aydınlatıcı Pirinç Peelingi
  • L’Oreal Paris Saf Kil Peeling Jeli
  • Missha Hyaluronik Asit İçerikli Pürüzsüzleştirici Jel Peeling
  • Garnier Saf & Temiz Siyah Nokta Karşıtı Kömürlü Peeling
  • Missha Vitamin Kapsüllü Peeling
  • Simple Pirinçli Peeling
  • Clinique Krem Peeling

L’oréal Paris Şeker Peelingi

en iyi peeling hangisi

Sizlere en iyi peeling önerilerini sunmaya tüm editörlerimizle hayran kaldığımız bu üründen başlamak istedik. Bugüne kadar denediğiniz peelingleri bir kenara bırakın ve uygulaması bile bir o kadar keyifli olan L’Oreal Paris Şeker Peelingi ile tanışın. Tamamen doğal kaynaklı şekerler içeren peeling, canlandırıcı, siyah nokta temizleyici ve besleyici özellikleriyle birçok kullanıcı mest etti.

Birçok kullanıcının da peeling tavsiye listesinde yer alıyor.

Okuma Önerisi | En İyi El Kremi

Missha Ölü Deri Arındırıcı Aydınlatıcı Pirinç Peelingi

yüz peelingi tavsiye

Pürüzsüz bir cilt için yanınızdan ayırmak istemeyeceksiniz.

Cilt bakım rutinleriniz arasında yer alması gereken peelingler, ölü deri atılımı için kullanılmalıdır. Missha, uygulama hemen sonrasında dinlenmiş ve aydınlanmış cilt görünümüyle karşılaştık.

Bu durum bizim çok hoşumuza gitti ve ayrıca pürüzsüzleştirme etkili olan en iyi peelingi çok sevdik.

L’Oreal Paris Saf Kil Peeling Jeli

peeling tavsiyesi

Kilin cilt güzelleştirme üzerinde ki etkisi yüzyıllar öncesine dayanmaktadır. Geçmişten günümüze kadar uzanan bu kil geleneği cilt için hatta yağlı ve akneye yatkın ciltler için önerilir. L’Oreal Paris, hızlı ve gözle görülebilir bir sonuç için en iyi peeling modelleri arasında yer alıyor.

Birçok kullanıcı yoğun bir şekilde arınmış cildine ve sıkılaşmış gözeneklerine baktığında iyi ki bu ürünü aldık denedik diyorlar!

Ciltteki can sıkıcı problemlerin tekrarlanmasına karşı da etkili olan peeling, düzenli kullanımda cilt kalitesini de artırır. Eşitlenmiş cilt tonu, yumuşak dokusuyla birlikte karma ve yağlı cilt tiplerinin kullanıma uygun olarak üretilmiştir.

Missha Hyaluronik Asit İçerikli Pürüzsüzleştirici Jel Peeling

peeling önerileri

Sizin de, donuk, mat ve pürüzlü bir cilt tipiniz varsa bu peelingi deneme listeniz arasında alabilirsiniz. Missha Hyaluronik Asit İçerikli Pürüzsüzleştirici Jel Peeling, cildin her noktasına etki ederek fazla yağı arındırır. Ölü derileri de atmaya yardımcı peeling, en iyi peeling önerileri arasında yer alıyor.

Gece ya da gündüz fark etmeksizin kullanıma uygun olan peeling doğal portakal özü içerir. Peelingi kullanmaya başlamadan önce cildinizin temiz olduğundan emin olmalı ve göz, dudak çevresi hariç tüm yüz bölgesine uygulamalısınız. Haftada en fazla 2 kez kullanıma uygun olan peeling, berrak aydınlık cilt dokusunun yeniden kazandırılmasını sağlarken, sert cildi de yumuşatır.

İlginizi Çekebilir | En İyi Selülit Kremi

Garnier Saf & Temiz Siyah Nokta Karşıtı Kömürlü Peeling

en iyi peeling markası

Garnier kozmetik ürünleri birçok kadın tarafından çok seviliyor. Maskeleri ile size yabancı gelmeyen bu markanın peelingini denediniz mi?

Garnier Saf & Temiz,kullanıcıları tarafından 4.4 puan alarak bizce fiyat-performans konusunda oldukça başarılı olmuş. Ürün değerlendirmelerini incelerken gözümüze “Peeling için iyi bir ürün, düzenli kullanılırsa siyah noktaları azaltıyor” yorumu çarptı.

Bizde ilk uygulamanın hemen ardından özellikle burun ve burun çevremizde yer alan siyah noktaların azaldığını fark ettik. Gözenekleri arındırarak, cilt yağlanmasını da kontrol altına bu ürünü hemen şimdi satın alabilirsiniz.

Missha Vitamin Kapsüllü Peeling

en iyi yüz peelingi hangisi

Biz kadınlar günlük bakım rutinlerimizi eksiksiz olarak gerçekleştirdiğimizde kendimizi çok huzurlu ve tamamlanmış hissederiz. Günümüz nasıl geçerse geçsin gün sonu cilt bakım rutinlerimiz ile dinlenir, cildimizi ve ruhumuzu besleriz.

Missha Vitamin Kapsüllü Peeling ise tamda bu bakım rutininde sizleri hayal kırıklığına uğratmayacak özelliklerde!

Hassas cilt dostu en iyi peeling, peptid ve sarı vitamin kapsülü cildi besleyerek esneklik kazandırır. Missha Vitamin Kapsüllü Peelingkuru ve karma cilt tipine uygun olarak üretilmiştir. Cilt ton eşitsizliğinde kullanıma uygundur.

Simple Pirinçli Peeling

en iyi yüz peelingi

Simple cilt bakımı konusunda vazgeçilmez markalar arasında yer alıyor!

Doğallıktan yana bir markanın peelingi yine doğal ve sağlıklı görünen ciltler için özel olarak geliştirilmiştir. Simple Pirinçli Peeling pürüzsüzleştirici etkilidir. Peeling’in özel formülü multivitamin (B5 ve E), 3x saflaştırılmış su ve saf pirinç granüllerinden oluşmuştur. Cildinizdeki ilk etkisi; ölü hücrelerden arındırılmış daha canlı bir görünüm!

Clinique Krem Peeling

en iyi yüz peelingi önerisi

Paranızın boşa gitmesini istemiyorsanız en etkili ve en muhteşemini sona sakladık!

Clinique Krem Peeling su bazlı formülüyle pürüzlü cilt yapısını çok kısa sürede temizliyor. Serbest radikallerin etkisine bağlı olarak oluşan ince çizgi görünümünün azalmasına da büyük ölçüde etki eden peelingimiz, nemlendirici için cildi en temiz duruma getirmek için de uzmandır. Clinique Krem Peeling piyasadaki en iyi peeling özellikleriyle çok sevilmiştir. Kullanıcılarından 4,6 puan alan bu ürün bizce en iyi peeling listenizde yer almalı.

Her cilde adeta sihir yapan Clinique Krem Peeling cildin daha yumuşak ve pürüzsüz hissedilmesinde önemli bir rol sağlar. Ürünün bir diğer muhteşem etkisi ise makyajın cildinizde daha kalıcı olmasını sağlamaktır. Makyaj yapmadan hemen önce tercih edildiğinde uzun saatler boyu akmayan makyaj performansı sunar. Kolay uygulanabilir en iyi krem peeling, Clinique kalitesiyle tercih edilebilir. Ürün yoğun bir formda olduğu için uzunca bir süre kullanabilirsiniz.

En iyi peeling hangisi, peeling modelleri hakkında bilinmesi gerekenler neler gibi soruların tümüne yanıt vermeye çalıştık. Umarız kullanıcıların peeling tavsiyelerinden memnun kalırsınız!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.