Binance TR Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır? Bankalar ve Saatler


tr binance para nasıl çekilir

Dünyanın en büyük ve en iyi kripto para borsası olarak gösterilen Binance, 2020 yılında Türkiye ayağı olan Binance TR’yi hayata geçirdi. Durum böyleyken Türk kripto para yatırımcıları için TL yatırma ve çekme seçenekleri açısından hızlı, güvenilir bir alternatif ortaya çıktı. Artık Türk yatırımcılar Binance ve Binance TR hesaplarını bağlayarak 3-4 dakika içerisinde, 7/24 TL yatırıp çekebiliyorlar. Ancak Binance TR para çekme işlemi de birçok kişi tarafından merak edilen bir konu. Biz de bu yazımızda Binance TR’den nasıl para çekilir konusuna değindik. Binance TR’den paramı nasıl çekerim diyorsanız doğru yerdesiniz! Keyifli okumalar!

Binance TR’den Nasıl Para Çekilir?

Aslında bu konuya daha önce Binance para çekme yazımızda değinmiştik. Ancak Binance TR özelinde detaylı bir şekilde anlatmanın zararı olmayacaktır.

15sey.com Okurlarına Özel Komisyon İndirimi

Binance

Dünyanın en büyük borsalarından birisi olan Binance Türk kripto para yatırımcıları tarafından da sıklıkla kullanılıyor!

Hangi Bankalar TR Binance İle Anlaşmalı

Adım adım Binance TR’den para çekme işlemini anlatmadan önce Binance’in hangi bankalar ile anlaşmalı olduğuna bir bakalım. Binance’in anlaşmalı olduğu bankalar, VakıfBank, Fibabanka, AkBank ve Ziraat Bankası’dır. Binance TR kullanıcılarının bu dört bankadan herhangi birisinde kendi isimleri üzerine hesabı mevcutsa 7 gün 24 saat boyunca para yatırıp, çekebilirler.

Ancak bu bankalar üzerinde hesabınız yoksa, Binance TR’den para çekme işlemleri sadece iş günleri ve iş saatleri içerisinde yapılabiliyor. Bu yüzden bu üç bankadan birinde kendi adınıza açtığınız bir hesabınızın olması önemli.

Diğer kripto para borsaları hakkında bilgi almak için en iyi bitcoin sitesi hangisi yazımızı okuyabilirsiniz!

Binance TR’den Para Çekince Ne Zaman Hesaba Gelir?

TR Binance kullanıcılarının sorduğu bir diğer sorudu para çekince ne zaman hesaba gelir oluyor. Binance Türkiye’den bankanıza para çektiğinizde genellikle 2-3 dakika içerisinde geliyor. Ancak sabahın erken saatleri ve gece saatlerinde daha hızlı geldiğini de görebilirsiniz. Yani Binance TR’den para çekerken saatlerce paranızın hesaba geçmesini beklemenize gerek yok.

Binance TR En Az ve En Fazla Kaç TL Çekilir?

Binance Global’de olduğu gibi Binance TR’de de para çekim limitleri var. TR Binance kullanıcıları 24 saat içerisinde maksimum 1 milyon TL çekebiliyorlar. Aylık maksimum çekim limiti ise 5 milyon TL olarak karşımıza çıkıyor.

Diğer yandan Binance TR kullanıcıları, en az 4 TL çekebilirler. Yani 4 TL olarak düşünürsek en az çekim limiti yok gibi bir şey!

Binance TR Para Çekme

Soruların büyük bir kısmını yanıtladığımıza göre şimdi de en önemli sorumuz Binance TR para çekme işlemini nasıl yaparız? Binance TR’den TL çekmek istiyorsanız hem mobil uygulamayı hem de internet sitesini kullanabilirsiniz.

#1. Adım: Uygulamada Piyasalar Bölümüne Gelin

binance tr para çekme

Binance TR mobil uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra para çekmek için ilk tamamlanması gereken piyasalar sayfasına gitmektir. Bu sayfaya geliş amacımız hesabımızda kripto paraları TL’ye çevirmek. Uygulamanın en alt bölümünde bulunan piyasalar sekmesine tıklıyoruz ve devam ediyoruz.

Hesabınızda bulunan kripto para USDT ise, USDT/TRY çiftini seçip devam etmeliyiz. Bunu seçtikten sonra karşımıza USDT/TRY’nin grafiği çıkacak. Grafiğin en altında bulunan “SAT” butonuna tıklayıp devam etmeliyiz.

#2. Adım: Sahip Olduğunuz Kripto Paraları TL’ye Dönüştürün

binance trden paramı nasıl çekerim

Sat butonuna tıkladıktan sonra karşımıza USDT/TRY işlem çiftinin alım satım sayfası çıkacak. Biz TRY almak istediğimiz için “SAT” kısmını seçip, piyasa emrini seçmemiz lazım. Yani hemen çekmek istiyorsanız piyasa emri demek daha doğru olacaktır. Piyasa emri deyip “Miktar (USDT)” yazan bölüme kaç USDT bozdurmak istediğimizi yazıp kırmızı “SAT” butonuna tıklamalıyız. Ve işlem tamam! Artık hesabımızda TL mevcut. Gelin şimdi son adımlara geçelim.

#3. Adım: Cüzdanınızda TRY’yi Seçin

binance para çekme hangi banka

USDT’leri veya elimizde olan diğer kripto para birimlerini TL’ye çevirdikten sonra cüzdan sayfasına gidiyoruz. Bu sayfada TRY’yi seçip bir sonraki adıma geçmeliyiz.

#4. Adım: Çekme Butonuna Tıklayıp IBAN Numaranızı Girin

binance tr para nasıl çekilir

Binance TR’den para nasıl çekilir sorusunun son adımında yapmanız gereken şey “Çekme” butonuna tıklamak. Kırmızı çekme butonuna tıkladıktan sonra çekeceğimiz miktarı yazmalıyız. Daha sonra banka hesabımızın IBAN numarasını girip onaylamamız gerekiyor. Ve hepsi bu kadar! Binance TR’den yaklaşık olarak 2-3 dakika içerisinde paranızı çekebilirsiniz!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.