Omron Tansiyon Aleti Tavsiyesi 2023 En İyi Omron Modeli Hangisi?


en iyi omron tansiyon aleti

Tansiyon günümüzün en yaygın problemlerinden birisi. Durum böyle olunca tansiyon hastalarının bir numaralı yardımcısı da tansiyon aleti oluyor. Tansiyon aleti konusunda ise en çok kullanılan, en iyi ve en çok tansiye edilen marka Omron olarak karşımıza çıkıyor.

Çünkü tansiyon aleti çok önemli bir konu. Ailemde de birçok kişi tansiyon hastası olduğu için Omron konusunda da bilgi sahibiyim. Peki en iyi Omron tansiyon aleti hangisi? Gelin hep birlikte inceleyelim.

En iyi Omron tansiyon aleti modellerini inceleyeceğiz dedik. Ancak bilmeniz gereken nokta Omron’un gerçekten iyi bir marka olduğu. Yani çıkan tansiyon değerlerinin doğruluğu gayet iyi. Bu yüzden listedeki her Omron tansiyon aleti binlerce kişi tarafından tavsiye ediliyor. Siz de bütçenize uygun olan modeli seçebilirsiniz.

Omron M2 Intellisense Hafızalı Compact Tansiyon Aleti

en ucuz omron tansiyon aleti

Listemizin ilk sırasında fiyat açısından en iyi olan Omron M2 bulunuyor. Ayrıca tansiyon ölçüm değerlerinin doğruluğu da gayet yerinde.

Tansiyonunuzu üst koldan ölçen Omron M2, son 30 tansiyon ölçümünü de hafızasında tutuyor. Bunun yanında düzensiz kalp atışını da tansiyon ölçen kişiye bildiriyor. Diğer modellere kıyasla uygun fiyatlı olması tercih etmek için en iyi sebeplerdendir.

Bana göre uygun fiyatı sebebiyle en iyi Omron tansiyon aleti modellerinden birisi.

Omron M3w Koldan Otomatik Tansiyon Aleti

omron tansiyon aleti

Omron tansiyon aleti listemizin ikinci sırasında da yine koldan tansiyon ölçen M3 Confort bulunuyor.

Tek tuş ile tansiyon ölçüm işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun yanında 2 yıl garantisinin olması da seçmek için iyi bir sebep.

Burada bahsetmeden geçmek istemediğimiz nokta tansiyon koldan ölçen tansiyon aletlerinin ölçüm değerleri daha doğru oluyor. Bu yüzden koldan ölçen tansiyon aleti modellerinden birisini satın almak işinize yarayabilir.

Tansiyon aletinin en iyi özelliklerinden birisi de 2 farklı kişinin son 60 tansiyon değerini hafızasında tutabilmesi. Yani toplamda 120 tansiyon değerini hafızasında tutabiliyor.

Geniş LCD ekrana sahip olması görme konusunda problem yaşayanlar için de ideal diyebiliriz. Bize göre alınabilecek en iyi omron tansiyon aleti modellerinden birisi.

Omron M4 Intelli Tansiyon Aleti 

omron en iyi tansiyon aleti

Şimdi de bir üst model olan M4 ile devam ediyoruz. Cihazın tasarımı çok şık bize göre. Diğer modellerden ayıran özelliklerden birisi de tasarım diyebiliriz.

Yukarıdaki tansiyon aletinde olduğu gibi bu modelde de 2 kullanıcı için toplamda 120 tansiyon ölçümünü aklında tutabiliyor.

Üst koldan tansiyon ölçüm yapan cihaz, tansiyonunuz olması gereken değerden fazlaysa renkli göstergesini yakıyor. Bunların yanında düzensiz kalp atışlarınızı da algılama özelliğini sahip.

Omron M7 Intelli Tansiyon Aleti

omron tansiyon aleti tavsiye

22-42 cm aralığında bulunan üst kolu ölçebilen M7, diğer cihazlardan farklı olarak 2 kişi için toplamda 100 tansiyon ölçüm hafızasına sahip.

Kullanımı kolay olan M7 kalp atışlarınızın düzeninin ölçülmesini, vücut hareketinin algılanmasını ve yüksek tansiyon değeri konusunda sizi bilgilendiriyor. Fiyatı diğer modellere göre biraz fazla olsa da en iyi tansiyon aleti modellerinden birisi.

Evet sevgili okurlarımız yazımızın sonuna geldik. Umarız Omron tansiyon aleti tavsiyesi konusunda sizlere yardımcı olabilmişizdir. Şeker hastalığı konusunda da yardıma ihtiyacınız varsa en iyi şeker ölçüm cihazı yazımızı okuyabilirsiniz!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.