Sterilizatör Tavsiyesi Annelerin Kullandığı En İyi Modeller 2023


sterilizator kullananlar tavsiye

Bebeklerin bağışıklıkları dünyaya geldikleri aylardan itibaren çok fazla gelişmiş değildir. Çünkü yaşadığımız dünyaya alışık değiller. İşte bu sebepten ötürü de bakterilere ve mikroplara karşı duyarlılıkları fazla olabilir ve bizim kadar dayanıklı olmayabilirler.

Sonuç olarak bu durumdan korunmak için de ebeveynler sterilizatör gibi cihazları kullanmak doğru bir karar olabilir. Tabi biberon, emzik, göğüs pompası gibi cihazları basit ve zahmetsiz bir şekilde temizlemek için sterilizatör evdeki en büyük yardımcılarınızdan birisi olacaktır.

Listemizde birçok ürüne yer verdik ve sterilizatör kullananlar tarafından en çok beğenilen modelleri inceledik! Peki bebeğiniz ve sizin için en iyi sterilizatör hangisi? Gelin hep birlikte inceleyelim!

Weewell Buharlı Sterilizatör

en iyi sterilizatör

En iyi sterilizatör listemizin ilk sırasında Weewell’in WSB 141 modeli bulunuyor. Peki bu sterilizatör anneler için ne yapabilir ve hangi aparatlar ile birlikte geliyor?

Öncelikle cihazda bir tane ölçü kabı ve biberon maşası bulunuyor. Yani işinizi kolaylaştırması açısından iyi özellikler diyebiliriz.

Biberonları sterilize etme durumu ise ciddi anlamda iyi. 6 dakika içerisinde 6 biberonu da sterilize edebiliyor. Yani oldukça hızlı bir sterilizasyon işlemi söz konusu.

Diğer yandan biberonları hızlı bir şekilde temizlemesi de cabası. Ki bu sebepten ötürü ikiz bebek sahibi ebeveynlerin sterilizatör tavsiyeleri arasında bulunuyor diyebiliriz.

Sterilizatörün özellikleri arasında otomatik kapanması da bulunuyor. Diğer yandan sterilizasyon işleminin bitmesine üç dakika kala ötmeye başlıyor. İşlem bitince de üç kere ötüp kapanıyor. Bizce en iyi sterilizatör modellerinden birisi ve anneler

Chicco Sterilizatör 2 In 1

sterilizator tavsiyesi

Sterilizatör tavsiyesi listemize ebeveynlerin çok sevdiği markalardan birisi olan Chicco ile devam ediyoruz.

Chicco ebeveynler tarafından seviliyor demiştik. Bu cihaz da yine ebeveynlerin sterilizasyon konusunda çok sevdiği modellerden birisi.

Biberonları sterilize etmek için cihazı çalıştırdığınızda ısınma süresini tamamlayıp 5 dakika içerisinde temizlik işlemini tamamlıyor.

Diğer yandan cihazın kapağı sterilizasyon işlemi tamamlandıktan sonra açılmazsa 24 saate kadar biberonlar steril kalmaya devam ediyor.

Yine yukarıdaki modelde olduğu gibi otomatik kapanma özelliği bu cihazda da mevcut.

Eğer bebeğiniz için kullandığınız biberonlar, emzikler ve göğüs pompalarının markası Chicco ise bu aletleri sterilize etmek için de uygun bir alet. Yani bu ürünleri kullanıyorsanız uyum sorunu yaşamayacaksınız.

Son olarak sterilizatör aynı anda 6 biberonu sterilize edebiliyor. Tabi dilerseniz 330 mL hacime sahip 2 biberonu ve 1 göğüs pompasını aynı anda temizleyebilir.

Weewell Kurutuculu Buharlı Sterilizatör

sterilizator en iisi

Çok amaçlı ve birçok işinize yarayacak bir sterilizatör arıyorsanız, en iyi sterilizatör modellerinden birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Sterilizatörü istediğiniz amaca uygun olacak şekilde programlayabiliyorsunuz. Yani sadece bebeğinizin biberon ya da emziğini sterilize etmek için kullanmak zorunda değilsiniz.

Sterilizasyon işleminin yanısıra kurutma özelliği de mevcut. Aslında annelerin en çok aradığı özelliklerden birisi de kurutma özelliği. Ancak kurutma özelliği olan cihazların fiyatı diğer cihazlara kıyasla daha farklı.

Sterilize etme özelliği var, kurutma özelliği de var. Geriye ne kaldı? Elbette yumurta haşlama özelliği!

Gereklilik konusunda bu özellik tartışılabilir ancak sterilize etme ve kurutma özelliğiyle birlikte bu özelliğin olması da oldukça iyi. Yani cihazın buharında yumurta haşlayabiliyorsunuz.

Son olarak cihazın işlevlerinde değinmek istediğimiz bir diğer nokta ise cihazın biberon ısıtabilmesi. Birçok ebeveyn bu özellik için farklı bir cihaza daha gereksinim duyarken bu cihazı alırsanız 4 farklı fonksiyona tek cihazda sahip olabiliyorsunuz. Sterilizatör önerileri listemizdeki şu ana kadar incelediğimiz en iyi modelin bu olduğunu söyleyebiliriz.

Diğer yandan 8 biberon kapasitesi mevcut. Bu da yine sık sık biberon temizlemek zorunda olan veya ikiz, üçüz bebek sahibi aileler için ideal bir özellik diyebiliriz.

Bebeğinize daha rahat bir şekilde süt vermek için en iyi süt sağma makinesi listemize bakabilirsiniz!

Mamajoo Sterilizatör

sterilizator kullananlar

Listemizde sona yaklaşırken Mamajoo marka bir sterilizatör ile devam ediyoruz. 5 farklı kullanım amacı olan sterilizatör anne ve babalara çok yardımcı olacak bir model diyebiliriz.

Elbette ilk özelliği sterizasyon işlemini tamamlaması. Sürekli bir şekilde yüksek sıcaklıkta buhar üreterek sterilizasyon işlemini tamamlıyor. Sterilizatörün kapasitesi ise 6 biberon olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca biberon haricinde emzik ve biberon emziğini sterilize etmek için de ayrı bir bölmesi mevcut

Cihazın bir diğer özelliği de kurutma işlevi. Biberonları ve emzikleri 9 dakika içerisinde sterilize ettikten sonra, direkt olarak kurutma moduna geçiyor. Kurutma modunun ise iki farklı süresi mevcut. Ya 30 dakika ya da 60 dakika boyunca kurutma seçeneği mevcut. Kurutma bittiğinde ise 6 kere öterek kapanıyor.

Diğer yandan bebeğiniz için sağlıklı yemekler pişirmek istiyorsanız sebze pişirme kabını kullanarak buharda pişirme işlemi de yapabiliyorsunuz. Bu işlem bittiğinde de cihaz 6 kez ötüyor ve kendini kapatıyor.

En iyi sterilizatör modellerinden birisi olduğunu düşündüğümüz modelin 4. işlevi ise süt ısıtmak. Yani süt ısıtmak için de bölmesi mevcut. Bunun haricinde 5. işlev olarak da gıda ısıtma modunu görüyoruz.

Bizce alınabilir bir model ve birçok ebeveynin sterilizatör tavsiye listesinde bulunuyor.

Philips Avent SCF284/02 Buharlı Sterilizatör

biberon sterilizatör

Philips Avent anne ve bebekler için ürettiği ürünlerle öne çıkan markalardan birisi. Şimdi inceleyeceğimiz model de yine birçok ebeveynin işine yarayacak bir cihaz diyebiliriz.

Sterilizatörün emzikleri, göğüs pompalarını, tabakları ve çatalları da sterilize etmesi tercih etmek için bir diğer sebep.

Bebeğinizin emziğini temizlemek istiyorsanız modu küçük boy olarak ayarlayabiliyorsunuz. Yukarıda bahsettiğimiz gibi göğüs pompası, tabak, bıçak ve çatallar için de orta boy modunu kullanabilirsiniz. Aynı anda 6 farklı biberonu sterilize etmek için de büyük boy modu işinizi kolaylaştıracaktır.

Cihaz listemizdeki birçok model gibi 6 dakikada temizleme işlemini tamamlayıp otomatik olarak kapanıyor.

Son olarak sterilizasyon işlemi tamamlandıktan sonra kapağı açılmazsa 24 saat boyunca içinde bulunan biberon emzik gibi araçlar temiz kalıyor.

Mamajoo Buhar Sterilizörü

bebek sterilizatör tavsiye

Listemize yine Mamajoo marka bir cihaz inceleyerek devam ediyoruz. Sterilize etme, süt ısıtma ve gıda ıstıma gibi 3 farklı işlevi bulunan model yukarıdaki modelin biraz daha uygun fiyatlısı diyebiliriz. Yani kurutma ve buharda pişirme bu modelde mevcut değil.

40 dereceye kadar süt ısıtan sterilizatör, 70 dereyece kadar da bebeğinizin besleneceği gıdaları ısıtabiliyor. Sterilizasyon işlemi ise 100 derecede gerçekleşiyor.

Sütün sıcaklığı 40 derece değerine, besinlerin değeri 70 dereceye geldiğinde cihaz sıcaklığı bu aralıkta sabit tutuyor ve ısıtma işine başlıyor. Biberon, emzik gibi materyallerin de sterilizasyon işlemi sıcaklık 100 dereceye geldiğinde başlıyor.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.