En İyi Ağda Hangisi? Pratik ve Tavsiye Edilen Ağdalar


en iyi ağda

En İyi Ağda Hangisi?

Herkese merhaba, ben Begüm, bugün sizlerden gelen en iyi ağda hangisi, en çok tavsiye edilen modeller hangileri sorularına yanıt arayacağız! Keyifli okumalar!

İstenmeyen tüyler evde kaldığımız bugünlerde çoğumuzu zorlayan ve nasıl çözeceğimizi bir türlü bilemediğimiz sorunlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Pandemiden dolayı güzellik merkezlerine ve kuaförlere gitmeyi tercih etmediğimiz için farklı ve etkili bir çözüm bulmamız gerekiyor.

Bu noktada da ağda özellikle içinde bulunduğumuz salgın dönemi başta olmak üzere her zaman evde kullanıma uygun olması ile kadınların en büyük yardımcısı olarak ön plana çıkıyor.

Ağda Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Pek çok ağda markası ve türü bulunduğu için hangisinin en iyi ağda olduğu bazen keşfedilemiyor ya da kararsızlıkta kalınabiliyor.

Ağda bantları ile kullanılabilen sir ağdalardan el ile soyulabilir boncuk ağdalara kadar pek çok çeşit bulunuyor. Kişilerin tercih ve taleplerine göre farklılık gösteren ağdalarda ısınma süresi, kullanım şekli gibi detaylara dikkat edilmesi gerekiyor. 

Ağda çeşitleri ve ağda ısıtıcı makineleri arasında hangi ağdayı almalıyım diye düşünüyorsanız satın almadan önce kesinlikle ağdanın kullanım şekline bakmanızda fayda var. Bunun haricinde en iyi ağdalar arasındaki kullanıcı yorumları ve fiyat performans dengesi de oldukça önemli. 

Biz de bu sebeplerden dolayı sizlerden gelen en iyi ağda hangisi, hangi ağdayı kullanmalıyım, hangi ağdayı almalıyım, en iyi ağda tavsiyesi nedir gibi soruları cevaplamak için en çok beğeni alan ürünleri sizler için listeledik.

Ağda Tavsiyeleri 2023

Ağda alırken dikkat etmeniz ve bilmeniz gereken noktaları da aktardığımıza göre, en iyi ağda hangisi, en çok satan ve çok yorumlanan ağda modellerine bakabiliriz!

 • En İyi Ağda ve Tavsiyeler
  • İzla Sir Ağda Makinesi – Pudralı Soyulabilen Boncuk Ağda
  • Vi-Vet Pudralı Soyulabilir Ağda Seti
  • Smoothly Ağda Seti
  • Vivol Jüpiter Kombine Sir Ağda Isıtıcı
  • AGISS Kartuş Ağda Makinesi Seti
  • Vi-Vet Profesyonel Ağda Isıtıcı ve Kalıp Sir El Ağdası
  • İnci Roll-On Sir Ağda Seti
  • Vi-Vet Yüz Sir Ağda Bandı
  • Sesu Hassas Ciltler 42’li Sir Ağda Bandı

İzla Sir Ağda Makinesi – Pudralı Soyulabilen Boncuk Ağda

en iyi ağda hangisi

Boncuk ağda uygulama kolaylığından dolayı en çok tercih edilen ağda türlerinden biridir. Genellikle istenmeyen tüyleri de kolay bir şekilde aldığı için ev kullanımına uygun bir ağda olarak kabul ediliyor. 

İzla Sir Ağda Makinesi ve Ağda Seti de binlerce kişi tarafından kullanılmış ve beğenilmiş bir set olarka karşımıza çıkıyor. Hızlı şekilde ısınan ağda makinesi ile ekstra beklemenize gerek kalmadan ağdanızı ısıtabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Uzun bir süre gidebilecek bu setin ortalama fiyatı 50 ile 80 TL arasında.

Vi-Vet Pudralı Soyulabilir Ağda Seti

en iyi ağda markasi

Ağda bantlarını hızlı ve doğru şekilde çekmekte zorlanıyorsunuz soyulabilir ağdalar sizin için çok iyi bir tercih olabilir. Set içerisinde yer alan spatula ile boncuk ağdayı ağda makinesinde erittikten sonra dilediğiniz bölgeye sürmeniz ve sonra da ağdayı çekmeniz yeterlidir.

Diğer ağda paketlerine kıyasla bu setin içerisinde ağda yağı olması da büyük bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor. 2 binden fazla kişinin beğenerek kullandığı Vi-Vet ağda setine butona tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Smoothly Ağda Seti

ağda önerileri

İçerisinde spatula, masaj yağı, 2 paket boncuk ağda ve ağda ısıtıcısı bulunan Smoothly ağda seti evde kullanım için uygun ve kullanışlı bir set olarak karşımıza çıkıyor. Kompakt boyutu ile evde çok fazla yer kaplamayan ağda ısıtıcısı da depolama için oldukça uygun bir çözüm sunuyor. 

Evde ağda yapmak için tercih edebileceğiniz bu ağda seti ile istenmeyen tüylerinizden hızlı ve kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. İçerisinden çıkan masaj yağını da hem ağdadan sonra hem de günlük kullanımlarda tercih edebilirsiniz.

Vivol Jüpiter Kombine Sir Ağda Isıtıcı

ağda tavsiyesi

Boncuk ağdayı eritmek istemiyor ve daha hızlı bir şekilde ağda yapmak istiyorsanız Vivol Jüpet Kombine Sir Ağda Isıtıcısı tam size göre! En iyi ağdalardan biri olan sir ağdaları makinede ısıttıktan sonra ağda bandı ile hızlı bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hem kartuş hem de konserve sir ağdaya uyumlu olan ağda ısıtıcı makinesi ile sir ağdayı kısa bir sürede ısıtabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. İsteğinize göre sıcaklık ayarını değiştirmenize imkan sunan Vivol Jüpiter ağda ısıtısıcı boyutu ile de oldukça tercih edilen bir model. 

AGISS Kartuş Ağda Makinesi Seti

en iyi ağda hangisi önerisi

Listedeki en ucuz ağdalar arasında bulunan AGISS Ağda Makinesinin içerisinde ağda ısıtıcısı, 1 adet roll-on sir ağda, 2,5 metre ağda bezi ve 5 adet temizleme mendili bulunmakta. Binlerce kişi tarafından tercih edilen ve beğenilen AGISS ağda setinin içerisinde bulunan ağda ısıtıcısını diğer kartuş ağdalar ile de kullanabilirsiniz. Bu da diğer modellere göre büyük bir kolaylık sağladığı ve 25-45 TL bandında bir fiyata sahip olduğu için oldukça iyi bir seçenek. 

Vi-Vet Profesyonel Ağda Isıtıcı ve Kalıp Sir El Ağdası

en iyi agda markalari

Doğal reçineden üretilen kalıp sir ağdasını herhangi bir ağda bandı gerekmeden kullanabilirsiniz. Kalıp şeklinde gelen el ağdasını Vi-Vet profesyonel ağda ısıtısında ısıttıktan sonra hemen kullanabilirsiniz.

Daha çok yüz, bikini ve koltuk altı bölgelerini almak için tasarlanan bu set uygun fiyatı ile tam bir fiyat performans ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Görece diğer ürünlere göre daha küçük bir boyuta sahip olan profesyonel ağda ısıtıcısını da daha kolay bir şekilde saklayarak muhafaza edebilirsiniz.

İnci Roll-On Sir Ağda Seti

ağda tavsiye

Evde ağda yapmanın en kolay yollarından biri olan roll-on sir ağdalar aynı zamanda pratik ve kullanışlı olmasıyla ön plana çıkıyor. Ağda ısıtıcısında kısa bir süre ısıttıktan sonra eriyerek kullanıma hazır hale gelen roll-on bir diğer ismi ile kartuş sir ağdaları spatula ile sürülen ağdalara göre daha temiz bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Herhangi bir akma veya dökülme tehlikesi olmayan roll-on ağdalardan oluşan İnci Ağda Setinin içerisinde kartuş ağda boyutuna uygun şekilde tasarlanmış ağda ısıtıcı bulunuyor. Bunun yanı sıra set içerisinde azulen ve pudralı olmak üzere 2 farklı çeşit sir ağda ve ağda bantları da sunuluyor.

Vi-Vet Yüz Sir Ağda Bandı

hangi ağda markası en iyi

Yüz bölgesi için tasarlanan ve herhangi bir ağda ısıtıcısına gerek olmadan kullanıma hazır Vi-Vi-Vet pudrali ağda bantları evde kullanım için özel olarak tasarlanmıştır. Pudralı yapısı sayesinde cilde zarar vermemesi ve kısa sürede avuç içinde ısıtılması büyük kullanım kolaylığı sağlamaktadır. 

Sadece yüz bölgesi için tasarlanan ağda bantlarının boyutu da görece diğer ağda bantlarına göre daha küçüktür. İçerisinde 24 tane ağda bandı bulunması da ortalama olarak 2 ay için tasarlanmıştır. Boncuk ve kalıp ağdalara göre çok daha pratik olan ağda bantlarını butona tıklayarak inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Sesu Hassas Ciltler 42’li Sir Ağda Bandı

en iyi agda hangi marka

Hassas ciltler için tasarlanan Sesu ağda bantları herkesin evde kolay bir şekilde ağda yapmasına olanak sağlıyor. Kısa tüyleri bile alabilecek kadar etkili olan Sesu 42’li ağda bantları tüm vücut için kullanıma uygun. İçerisinde 20 adet vücut, 8 adet koltuk altı ve 8 adet de yüz için ağda bandı bulunuyor. Bunun yanı sıra paketin içerisinde 8 det de yağlı temizleme mendili de yer alıyor. 

Hızlı kullanımlar için hangi ağdayı almalıyım sorusunun cevabı olan ağda bantları set paketleri ile aylık kullanımlar için oldukça uyguna geliyor.  Cilt tipinize göre farklı paketler sunulması da talebi ve memnuniyeti artıranlar arasında.

En iyi ağda önerilerini derlediğimiz yazımızın sonuna geldik. Yazımızda en iyi ağda tavsiyeleri, hangi ağdayı almalıyım gibi sorulara ve taleplere cevap vermeye çalıştık. Umarız ki cilt tipinize ve bütçenize göre sizin için en uygun ağdayı bulabilmişsinizdir. Daha fazla içerik için 15sey.com adresini ziyaret edebilirsiniz!


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.