En İyi Kontür Paleti Hangisi? Kontür Markaları Önerileri ve Yorumları


en iyi kontür paleti

En İyi Kontür Paleti

En iyi kontür paleti hangisi? Yüz şeklimizi ışık ve gölge oyunları ile değiştirerek makyajın sihirli gücünü ortaya koyan kontür paletleri bizim vazgeçilmezimiz.

Yüzü adeta yeniden boyutlandırmak, yüzde gizlemek istenilen alanları arka plana atmak, daha çok ön plana çıkarılmak istenilen bölgeleri açık tonlarla boyutlandırmak için kontür paletleri tercih edilmektedir.

Son günlerde sosyal medya uygulamalarından sıkça karşılaşılan “kontürün sihri” videoları ise bizi daha çok cesaretlendirerek, en iyi makyajı yapmamızı sağladı.

Sosyal medya videolarında uygulama yapılan yüzlerin istenilen şekle girmesi en iyi kontür paletleri ile mümkündür.  Birçok çeşidi olan kontürler, profesyonel makyaj artistlerine gerek kalmadan yüzünüzü boyutlandırabilmenize olanak sunuyor.

Doğal Kontür Nasıl Yapılır?

Belirgin ve istenilen standartlar yüz hatları elde etmek kontür makyajı sayesinde mümkündür. En iyi kontür paleti ve teknikleri bir araya geldiğinde ne Photoshop ne FaceTune’a ne de diğer tüm shop programlarına ihtiyaç kalmıyor. İri gözlere kavuşmak, daha kısa ya da uzun çene elde etmek, burun küçültmek gibi birçok marifeti olan kontür paletleri çok seveceksiniz!

Gelelim Doğal kontür tekniklerine;

 • Hazırlık aşamasında cildinizi temizleyip, nemlendirerek cilde uygun makyaj bazı kullanın.
 • Doğru bir fondöten kullanmakta en iyi kontür paleti uygulamasında sonuç almanızı sağlar.
 • Kapatıcı aşaması ise cildinizi temiz ve aydınlık gösterir.
 • Doğallığı yakalamak için doğal tonlar içeren kontür paletleri seçimini önereceğimiz ve memnun kaldığımız 8 kontür paleti arasından yapabilirsiniz. Seçim yaparken eğer gölgeleme amaçlı uygulama yapılacaksa ten renginizden bir ton koyu seçmelisiniz. Daha doğal kontür makyajında mutlaka fırça kullanmalısınız. Dilerseniz parmaklarınızı kullanarak da istediğiniz görünüme ulaşabilirsiniz.
 • En İyi Kontür Paleti ve Kontür Önerileri
  • New Well Kontür
  • Newmacy 15’li Kontür Paleti
  • Farmasi Kontür Paleti 
  • Flormar Stick Kontür
  • Newmacy Profesyonel 15’li Kontür Paleti
  • Smashbox Kontür Paleti
  • Mac Studio
  • Max Factor Kontür Paleti

New Well Kontür

en iyi kontür

En iyi kontür önerilerimizde ilk sırada fiyat ve performansı ile dikkat çeken New Well Kontür Stick yer alıyor. 4 bine yakın değerlendirmeyle de denemeniz gereken kontür stick, asansörlü tasarımı ile kolay uygulamayı bir arada sunmaktadır.

2 taraflı özelliği ise hem kapatıcı hem de kontür olarak kullanabilmenizi sağlıyor. Cilde dağılan kremsi yapısı belirgin yüz hatlarının mimarıdır. Kapatıcı tarafıyla da beklenilen sonucu almanız an meselesidir.

New Well Kontür kullanırken, ilk adımda koyu renkli tarafını elmacık kemiklerinin hemen altına, şakak ve çene çizgine uygulayınız. İkinci adımda yüzünüzde ortaya çıkarmak istediğiniz alanları yani burunla elmacık kemik üzeri, kaş kavisi altına açık renkli kısmını kullanabilirsiniz.

Newmacy 15’li Kontür Paleti

kontür paleti önerileri

15 rengiyle göz dolduran, performansıyla etkileyen Newmacy 15’li Kontür Paleti kusursuz makyajın kilit noktasıdır. En iyi kontür paletleri önerilerimizde sizlere tavsiye edeceğimiz Newmacy Kontür Paleti bölgesel kusurları ustaca gizler. Yeşil rengini sivilcelere veya kızarıklara uygularken, lila rengi cansız oldukça solgun bölgelerin tonunu eşitlemek amacıyla kullanabilirsiniz.

Koyu renkler ise yüksek kapatıcılık sunar. Gelelim en açık tonlara. Açık tonları dilerseniz aydınlatıcı olarak kullanarak, öne çıkarmak istediğiniz yüz hatlarına uygulayabilirsiniz. Mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlayan fırçası, yıkayarak tekrar kullanmak mümkündür. Newmacy 15’li Kontür Paleti & Kontür Fırçası alanlar genel olarak ürün performansından memnunlardır.

Farmasi Kontür Paleti 

en iyi kontür paleti hangisi

10508 kişinin favorisi Farmasi Kontür Paletiyine markasının hakkını vermiş. Kusursuz yüz hatlarının mimarı, yüzünü boyutlandırmak isteyenlerin ve bizimde tercihimiz. En iyi kontür paleti, özel formülü, ipeksi pudra yapısıyla kolaylıkla dağılır ve o aradığınız doğaları sunar.

Farmasi Kontür Paleti – Yüz Şekillendirici 3 ayrı renk tonuyla satışa sunulmuştur. 2 koyu ve 1 açık renk tonu aydınlatma, kapatma işlemleri için idealdir. Doğallığı yakalamanızda yardımcınız olacak palet,  doğal hatlarının görünümünü belirginleştirmenize, kontürlemenize ve aydınlatmanıza yardımcı olmak için üretilmiştir.

Flormar Stick Kontür

Ciltte kayıp gider!

Flormar Stick Kontür bölgesel stick uygulamasında katkısıyla pratik kullanımlıdır. Mat özelliği cildinize kadifemsi dokunuş bırakırken, dilerseniz açık renklerini daha açık cilt tonlarında doğallık için tercih edebilir, koyu tonlarını ise özel gün makyajlarında veya gece makyajlarında kullanabilirsiniz.

Farklı cilt tonları için uygun renk çeşitleri bulunan Flormar Stick Kontür en iyi kontür paleti markaları arasında gözdemiz!

Ürün içeriği jojoba yağı içerir. Jojoba yağı ise kolaylıkla kaybolan cilt nemini korur, gün boyu kalıcılık etkisi sunar.

 Flormar Stick Kontür satın alanlar arasında bir yorum:

“kullandığım en iyi kontür sticklerden biri diyebilirim, dağıtması sabitlemesi vs çok güzel. koyu renkli olduğu için de belirgin bir kontür çizgisi yaratabilmenizi sağlıyor. ben çok seviyorum tavsiye ederim.”

Newmacy Profesyonel 15’li Kontür Paleti

en iyi kontür hangisi

Newmacy Profesyonel 15’li Kontür Paleti mükemmelliğinden bahsetmiştik. Kusursuz bir kontür uygulamasının sırrı ise doğru tercih edilen fırçalarla sağlanabilir. Biz Newmacy Profesyonel 15’li Kontür Paleti hem uygun fiyatı hem de 10’lu fırça takımı için tercih ettik. Kullanmaya başladıktan sonra her bölgede farlı fırça teknikleri ile istediğimiz sonuca ulaştık.

On farklı makyaj fırçası, palet zarifliğiyle birleşen ürün, orijinal boyuttaki kullarıyla istenilen her yerde uygulama yapma kolaylığını yakalamanızı sunar. Fırça paketinde;  Pudra, fondöten, kapatıcı (concealer), kontür (contour), allık fırçası, far uygulama, far dağıtma fırçası bulunan ürünü satın aldığınıza asla pişman olamayacaksınız!

İlginizi Çekebilir | En İyi Makyaj Pudrası

Smashbox Kontür Paleti

kontür paleti önerisi

Paletin, başta fiyatı göz korkutsa da, hem uzun süre kullanımı hem de bıraktığı etkiyle gerçekten fiyatını hak ettiğini göreceksiniz. Smashbox Kontür Paleti kullananlar ve biz en iyi kontür paleti olduğunu iddia etmiyor, garantiliyoruz. Kullanıcılarında 4.8 puan alarak zirveye oturan kontür paleti pigmentasyonlarına bayılacaksınız!

6 farklı renk tonuna sahip olan kontür kitinde hem aydınlatıcı hem bronzer ve allık bir aradadır. Sağlıklı ışıltılı cilt için özel olarak üretilmiş palet asla hayvansal olarak test edilmemiştir. Çok yönlü içeriğiyle doğal yüz hatı belirleyicisi olan ürün aynı zamanda aydınlatıcıdır. Smashbox Kontür Paletinimakyaj çantanızdan ayırmak istemeyeceksiniz.

Bir ürün ve çok etki yorumunu fazlasıyla hak eden bu muhteşem kiti dilerseniz göz farı olarak da kullanabilirsiniz. Yine içerisinde yer alan mat pudra yapısıyla allık olarak kullanılabilir. Kusursuz kontür uygulaması için renkleri tek başına ya da birbiri ile karıştırarak kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Mac Studio

kontür paleti en iyi

Öneri listemizde kullanıcıları tarafından tam puana yakın puan ve değerlendirme alarak bizi etkileyen kontür paletini aldık ve denedik.

İlk izlenimlerimiz yine M.A.C kalitesiyle bizi fazlaca etkilediği.

Mac Studio Fix Sculpt and Shape Kontür Paleti mükemmel doğallıkta şekillenmiş yüz hatlarını sağlar. 6 farklı tonu, yapısıyla da mat olan ürün hem yüz hem de vücutta tercih edilebilir. Özellikle dekolte bölgesinde göğüs kısmında yer alan hatların ortaya çıkması için tercih ettiğimiz ürünle istediğimiz sonuca ulaştık. Akne ya da kızarıklıklara yol açmaz, ipeksi dokunuş sağlar.

Okuma Önerisi | En İyi Ruj Markası

Max Factor Kontür Paleti

en iyi kontür kalemi markası

Hem günlük hem özel günlerde bir numaralı kontür paleti!

Max Factor Kontür Paleti makyaj yapmayı seviyor ve uzun süre gidecek bir kontür paleti arıyorsanız en idealidir. Kontür paleti 3, 2, 1 uygulama tekniği sayesinde en yoğun zamanlarınızda bile güzelliğinizi dakikalar içerisinde ortaya çıkarır.

Biz özenle seçilmiş 8 farklı tonu ile kontür uygulamalarımızdan çok memnun kaldık. Kremsi yapıda ki palet, hafif ve uzun süre kalıcı etkili formülü sayesinde ilk kez kontur uygulamalarında bile büyük kolaylık sağlıyor.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.