En İyi Göz Kalemi Hangisi? Akmayan Göz Kalemi Önerileri ve Yorumlar


en iyi göz kalemi

En İyi Göz Kalemi Hangisi?

Makyajınızı harika bir hale getirmek için en iyi göz kalemi hansisi? Göz kalemi seçimi oldukça hassas bir konudur.  Son zamanlarda tekrardan moda olan göz kalemleri doğru teknik ve doğru makyaj malzemeleriyle bir arada uygulandığında beklediğiniz sonuca ulaşmanız mümkündür.

Göz kalemi gözlerde daha buğulu bir görünüm vermenin yanı sıra gözlere çekiklik, gözleri büyütme gibi etkileri de söz konusudur. Tüm bu etkiler için seçmiş olduğunuz göz kalemi hem kolay kolay akmamalı hem de konforlu uygulamaya ulaşmakta oldukça yumuşak yapılı olmalıdır.

En iyi göz kalemi tavsiyelerinden önce biraz göz kalemi geçmişini inceleyelim. Göz kalemleri aslında yüzyıllardır beri hayatımızda. Özellikle 90’lı yıllarda alt kirpiklerin içerisine uygulanan göz kalemi, günümüzde ise daha çok kirpik diplerini ortaya çıkarmak, gözleri daha büyük ya da çekik göstermek için tercih edilmektedir. Aslında göz kalemi sürmeyi öğrenince profesyonel makyaj ve göz makyajı hilelerini çözmüş olacaksınız.

Göz Kalemi Nasıl Uygulanır?

En iyi göz kalemi tavsiyelerimizden önce size faydası dokunacak ve belki de bilmediğiniz adımların yer aldığı göz kalemi uygulamasından bahsetmek isteriz.

Göz kalemi kullanmaya önce üst kirpik diplerini belirginleştirmekle başlamalısınız. Göz iç köşelerine daha az ve dış köşelere daha fazla uygulama ile çekik göz görünüme kavuşabilirsiniz. Buğulu ve etkili bakışların sırrı ise göz kapağına uygulanacak kolay sürülebilen göz kalemine sahip olmaktır.

Çok düzgün bir uygulamaya gerek yok. Çünkü bu işlemin hemen ardından göz kapağınıza uyguladığınız kalemi dağıtarak buğulu bir görünüm sağlayacaksınız. Bizler bu uygulama ardından far fırçası kullanarak doğal bir dokunuş yapıyoruz. Bu önerimiz göz farı kullanmayı sevmeyenler ya da makyaj yapmak için yanında göz farı bulunmayanlar için çok pratik!

Çoğu zaman doğru göz kalemini bulmakta bile zorlanırken, sizler için deneyip memnun kaldığımız göz kalemlerini bir araya getirdik! Keyifli okumalar.

Bakalım önerilerimiz arasında sizin denediğiniz ya da denemek istediğiniz göz kalemleri var mı?

 • En İyi Waterproof Göz Kalemi ve Öneriler
  • Maybelline New York
  • Golden Rose Dream Eyes
  • Avon Glimmerstick
  • New Well Göz Kalemi
  • Farmasi Express Göz Kalemi
  • Mac Göz Kalemi 
  • Note Cosmetics
  • Clinique Göz Kalemi

Maybelline New York

en iyi göz kalemi hangisi

Yoğun siyahlıkla dövme etkisi!

Maybelline New York’tan Yeni Tattoo Liner Jel Göz Kalemi o çok aranılan siyahlığı ve kalıcılığı bir araya getirmiş. Toplamda 36 saat gözlerinizde kalıcılığı ile çok sevdiğimiz bu ürün ayrıca tere, suya dayanıklılığıyla çok sevilmekte. Dilediğiniz rengini seçerek hem eyeliner hem de buğulu görünüm yakalayabilirsiniz.

Özel günlerde de kuyruklu ve çekik gözler için eyeliner gibi kullanılabilir. Yoğun renk etkisiyle oldukça cazip olan Maybelline New York’tan Yeni Tattoo Liner Jel Göz Kalemi çok uzun süre kalıcıdır.

Golden Rose Dream Eyes

hangi göz kalemi en iyi

Hem çok para vermeyeyim hem de memnun kalayım derseniz bu öneri sizler için! Golden Rose Dream Eyes özel formüllü iyi kaliteli göz kalemleri arasında dilediğiniz rengini seçebilirsiniz. Golden Rose Dream Eyes Eyeliner Göz Kalemi kullananlardan 4.5 puan alan göz kaleminin, sürümü kolay ve kalıcılığı muhteşemdir.

Okuma Önerisi | En İyi Fondöten

Avon Glimmerstick

göz kalemi önerileri

Bizler kolay kullanımlı ve asansörlü göz kalemlerini çok seviyoruz. Avon Glimmerstick Asansörlü Göz Kalemi – Blackest Black sürekli açık ucu ve suya dayanıklılığı bizden tam not almayı başardı. 12 saate kadar kalıcı ve yumuşak dokusuyla kolaylıkla uygulanabilen göz kalemi, 9 farklı renk seçeneğiyle sunuluyor.

15sey.com editörleri olarak bizler günlük ya da gece makyajında hem kıyafetimize hem de makyajımıza uygun renkte göz kalemini kirpik diplerimize uygulayarak, gerektiğinde eyeliner görüntüsü vermekteyiz.

New Well Göz Kalemi

ucuz göz kalemi

Gözleriniz bizim gibi küçük ise New Well Göz Kalemi ile kendinden filtreli iri, çekik gözlere sahip olabilirsiniz. New Well Göz Kalemi Waterproof özelliğiyle asla akma yapmaz. Gün boyu bakışlarınızın yoğunluğunu ön plana çıkaran New Well Göz Kalemi kalem renkleri arasından, küçük gözler için siyah rengi kullanmamalısınız.

Çünkü siyah göz kalemi gözleri daha küçük gösterebilir. Siyah göz kalemi yerine yeşil göz kalemi, lacivert göz kalemi ya da göz rengine göre farklı tonlar kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir | En İyi Güneş Kremi

Farmasi Express Göz Kalemi

en iyi göz kalemi önerileri

Çok satan listesinde ve favori listemizde ilk sıralar arasında yer alır. Göz kalemi Farmasi markasının çok sevilen ve tercih edilen Farmasi Express Göz Kalemi profesyonel bakışlarınızın sırrı olacak. Çok daha yumuşak doku, oldukça yoğun renkleri ve trend tonları arasından seçtiğiniz her renk uzun süre kalıcılık garantisi sunmaktadır. Kohl Kajal uygulamasıyla dramatik bakışlar için uygulama yapmak çok kolay!

Farmasi Express Göz Kalemi Siyah 01 rengi ile kalıcı formülüyle göz makyajınıza yoğun ve belirgin renkler kazandırın. Biz sıra dışı çizgilerle makyajımızı derinleştirmeyi ve tek sürüşte keskin çizgiler kazandırarak profesyonel makyajın keyfini sürmeyi çok seviyoruz.

Mac Göz Kalemi 

en güzel göz kalemi

Hassas göz yapısıyla uyumlu!

Uzun süre kalıcı olan Mac Göz Kalemi özellikle hassas gözlerde ya lens kullanılan kişiler için kullanıma uygundur. En iyi göz kalemi hangisi önerilerimizde Oftalmolojik ve dermatolojik olarak test edilen sayılı göz kalemi arasındadır. İster göz kapağında isterseniz gözün iç kısmına uygulama yapabilirsiniz.

Her sürüşte ipeksi, mat ve sedefli doku sağlayan eyeliner gözleri belirginleştiren ve renklendiren, zengin renk içeriğine sahip ve ipeksi pürüzsüzlükte sonuç verir.

“İlk defa denemek için aldım, gerçekten rengi çok hoş , sedefli parlaklık çok kararında çok güzel duruyor , normalde likit eyeliner kullanan biri olarak akmayan eyeliner görmedim ama bu kalem akmıyor, belki biraz bulaşıyor denebilir ama rahatsız edici değil .. ben çok memnun kaldım , indirimi kaçırılmayacak bir ürün bence ..” yorumu göz kaleminin etkisini tam olarak anlatmaktadır.

Note Cosmetics

hangi göz kalemi almalıyım

Note Cosmetics göz kalemini fiyat ve kalite uyumuyla bir kez kullanmaya başladığınızda vazgeçemeyeceğiniz ve arkadaşlarınıza önereceğiniz özelliklerdedir. Ürün diğer göz kalemleriyle karşılaştırıldığında;

 • Akma ya da bulaşma yapmaması
 • Emsallere oranla çok daha uzun ömürlü olması
 • Suyu dayanıklı olması
 • Tüm gün kalıcılığı
 • Kolay sürünebilirliliği sayesinde buğulu ve dumanlı görünüm için ideal olması
 • Hata silici arka kısmıyla, eğri ya da yanlış çekimlerde örtücülük sunması yönleri dikkat çekmektedir.

Note Cosmetics Suya Dayanıklı Siyah Göz Kalemi – Smokey Eye Pencil Waterproof kullananlar uygun buldukça stok yaparak, kalemden yana memnuniyetlerini dile getirmişlerdir.

Clinique Göz Kalemi

en iyi göz kalemi markası

En iyi göz kalemi ödül sahibi bu kalemle, benzersiz göz makyajına imza atabilirsiniz.

Bizler göz kalemi satın alırken “kayıp gitsin” özelliklerde olmasına dikkat ediyoruz. Bu performansı ise Clinique Göz Kalemi profesyonel olarak karşılamakta. Öyle ki göz kalemini kirpik diplerimize değdirdiğimiz andaki akıp giderek yumuşacık bir sürüm sunan ürün çok kaliteli!

En iyi göz kalemi hangisi sorusunda ilk sıramızda Clinique Göz Kalemi yer almıştır. Clinique Göz Kalemi kullananlar ürüne 4,7 puan vererek favorilerine almıştır.

Bugüne kadar denediğimiz ve uzun saatler boyunca akma yapmayan, mürekkep gibi sabitliğini koruyan göz kalemini, yumuşacık ucu sayesinde kolay kullanım sağlar.

Böylelikle göz kalemi çekmeyi bilmeyenler bile konforlu bir şekilde makyajlarını tamamlamaktadırlar.  Hızlı ve acil makyaj yapmak istediğinizde Clinique Göz Kalemini tercih edebilirsiniz. Anında yoğun renk ve hızlı kurumayla ister göz üzerinde isterseniz göz altında dik açıyla uygulama yapabilirsiniz.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.