En İyi Netflix Komedi Filmleri 2023 Öneriler


en iyi netflix komedi filmleri

En İyi Netflix Komedi Filmleri

İçinden geçtiğimiz bu sıkıntılı günlerde hepimizin biraz gülmeye ve eğlenmeye ihtiyacı var. Bu ihtiyacımızı karşılamanınn en basit yollarından birisi de oturup, eğlenceli ve komik bir film açmaktır.

İster yalnız ister arkadaşlarınızla ya da ailenizle olsun izlemekten bir an olsun vazgeçmek istemeteyeceğiniz en iyi Netflix komedi filmlerini 15şey.com olarak sizler için seçtik ve bir liste hazırladık. Birbirinden eğlenceli ve kaliteli mizahın yer aldığı Netflix komedi filmlerini keyifle izleyebilirsiniz.

En iyi Netflix komedi filmleri hangileri? En iyi Netflix komedi filmlerinin konuları nedir? Hepsi ve daha fazlası Netflix komedi filmi önerileri 2023 listesinde. Keyifli okumalar.

Love, Rosie

 • IMDb: 7,2
 • Google: %93

En iyi Netflix komedi filmleri listemizin ilk sırasında hem romantik hem de komedi türünde olan Love, Rosie yer alıyor. Rosie ve Alex, henüz 5 yaşındayken tanışan iki sıkı dosttur. O zamanlardan beri birbirlerinin en yakın arkadaşı ve en büyük sırdaşı olmuşlardır. Bu sebeple de aralarında dostluktan başka hiçbir şey yaşanmaz. Fakat birbirlerine itiraf edemedikleri duygular, küçük ama önemli anlarda ortaya çıkmaya başlar.

İki dost, sevgili seçimlerinde birbirlerinin hep karşısında yer alır. İçlerindeki kıskançlık, zamanla gizlenemez hale gelir ve ikisi de yavaş yavaş bu durumu iyice kabullenir. Dostluklarının ve kafa karışıklıklarının zirvesindeyken aralarına mesafeler girer ve ayrılmak zorunda kalırlar. Ancak ne geçip giden zaman ne de mesafeler aralarındaki ilişkiye zarar vermez.

Yanlış evliliklerin, travmalı ilişkilerin arasında birbirlerini hep zihinlerinin bir köşesinde tutarlar. Hayat ise onlara ikinci bir şans vermekten geri durmaz. Ancak Rosie ve Alex, bu ikinci şansı doğru bir şekilde kullanabilecek mi?

Romantik komedi tarzındaki Love, Rosie, netflix komedi filmleri arasında en duygu yüklü filmler arasında. Hem gülmek hem de tatlı bir aşkın filizlenmesine şahit olmak istiyorsanız bu film tam size göre.

50 First Dates

 • IMDb: 6,8
 • Google: %93

 Henry Roth, eğlencesine düşkün ve her gün başka bir kadınla beraber olan bir doktordur. Hawaii’de cennet gibi bir hayat yaşayan Henry Roth, anı yaşamaktan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğini zanneder. Ancak işler tahmin ettiği gibi gitmez. Çünkü aşık olur. Lucy Whitmore isimli kadınla birlikte olduktan sonra onu bir daha aklından çıkaramaz ve hovarda hayatına son verir.

Ancak Lucy Whitmore’un garip bir rahatsızlığı vardır. Hafıza problemi yaşayan Lucy, bir önceki güne dair hiçbir şeyi hatırlamaz. Birlikte geçirdikleri ilk gecenin sabahında kendisini hatırlamamasına fazlasıyla şaşıran Henry, bu duruma alışmakta zorlanmaz. Ancak her gün Lucy’i tekrar kendisine aşık etmesi gerekmektedir.

İlginç ve bir o kadar da eğlenceli konusuyla 50 First Dates, netflix komedi filmleri arasında izleyicilerin beğenisini kazanmış durumda. Filmin başrollerinde ise Adam Sandler ve Drew Barrymore yer alıyor.

Biraz macera, film keyfinize renk katabilir! Macera filmleri için tıklayın!

Lady Bird

 • IMDb: 7,4
 • Google: %84

5 dalda Oscar’a aday olmuş Lady Bird, üniversite tercihi yapmaya hazırlanan bir gencin çalkantılı ve bunaltıcı hayatını ele alır. Uğur Böceği lakaplı Christine McPherson, annesinin yaşadığı gibi bir hayata sahip olmaktan çok korkar. Fakat git gide istemediği o hayata yaklaştığının da farkındadır. Annesi ise hayatını sürdürebilmek ve ailesini geçindirmek için hemşire olarak ağır şartlarda çalışır.

Yeni bir hayat kurmak isteyen Uğur Böceği ergenliğin yarattığı stresle de baş etmek zorundadır. Bununla beraber üniversite tercihinin belirsizliği ve arkadaşlarıyla yaşadığı problemler, onu içinden çıkılmaz bir ruh haline sürükler. Uğur Böceği, çıkış yolunu üniversite okumak için New York’a gitmekte bulur.

Bu tatlı komedide Uğur Böceği’nin yaşadıkları, aslında hiçbirimizin yabancı olmadığı durumlardır. Bu yönüyle de Lady Bird, hepimizin kendimizden bir parça bulabileceği bir film. En iyi Netflix komedi filmleri listemizdeki en samimi komedi yapımlarından birisi.

Wine Country

 • IMDb: 5,4
 • Google: %67

Orta yaşlarda bir grup arkadaş, uzun zaman sonra tekrar buluşmaya karar verir. Aslında onları tekrar bir araya getiren Rebacca’nın 50. Doğum günü partisidir. Bunu bir fırsata çevirmek isteyen Amy, Rebacca’ya unutamayacağı bir doğum günü partisi hazırlamak ister. Eski sıkı dostların bir araya geleceği bir organizasyon yapan Amy sayesinde Catherine, Val ve Naomi, Napa’da buluşur. Hem tatil hem de doğum günü buluşmasına katılan eski dostların hayatları ise birbirinden oldukça farklıdır.

Başlarda her şey yolunda gitse de zamanla alınan alkolün etkisiyle eski defterler de açılmaya başlar. Geçmişte kalan kavgalar ve sorunlar eski dostların arasını açmaya yeter de artar bile. Üstelik hepsi de sarhoştur. Eski sorunların gündeme gelmesiyle grup hem arkadaşlıklarını hem de hayatlarını tekrar sorgulamaya başlar.

Netflix komedi filmleri arasında yer alan Wine Country, keyifli ve bir o kadar da düşündürücü bir hikayeyi konu almasıyla filmseverlerin ilgisini çekmeyi başardı.

Set It Up

 • IMDb: 6,5
 • Google: %90

Netflix komedi filmleri arasında yer alan Set It Up, patronlarıyla başları dertte olan iki genç asistanı konu alır. Çok çalışan genç asistanlar,  iş yüklerinden oldukça sıkılırlar. Üstelik bu kadar fazla mesai harcamalarına ve her işe koşturmalarına rağmen yeterli bir maaş da alamazlar. Bunun üzerine artık böyke gitmeyeceğine karar veren genç asistanlar, çözüm düşünmeye başlar. Çözümü bulduklarında ikisi de bu planın işe yarayacağından emindir.

İkili patronlarını tanıştırarak üzerlerindeki bu fazla yükü azaltmaya çalışırlar. Uzun çabalar sonucunda patronları arasında duygusal bir bağ oluşmasını sağlayan asistanlar, amaçlarına başarılı bir şekilde ulaşmışlardır. Bununla birlikte iki genç asistan da birbirilerini bu süreçte daha iyi tanıma fırsatını elde ederler.

Bilim kurgu filmleri ile hayal gücünüzün sınırlarını zorlayın! En iyi bilim kurgu filmleri

The Half of It

 • IMDb: 6,9
 • Google: %88

Netflix orijinal yapımlarından biri olan The Half of It, bir aşk üçgenini konu alıyor. Okulun havalı ve popüler kızını etkilemeye çalışan Paul, Ellie’den yardım ister. Ellie, içine kapanık ve utangaç bir kız olmasına rağmen Paul’a yardım etmeyi kabul eder. Paul’un kıza ulaşmasına yardımcı olan Ellie, belki de hayatını değiştirecek gerçeklerin de farkına varır.

Ellie, Paul’un etkilemeye çalıştığı popüler kızdan hoşlandığını ve buna karşı koyamadığını fark eder. İşler bu kadar karmaşıklaşınca Ellie, kendisini bir anda çıkmazın içinde bulur.

Crazy, Stupid, Love

 • IMDb: 7,4
 • Google: %90

En iyi Netflix komedi filmleri arasında bulunan Crazy, Stupid, Love filminin başrolünde komedi filmlerinden görmeye alışık olduğumuz Steve Carell yer alıyor. Cal Weaer isimli karakteri canlandıran Steve Carell, usta oyunculuğuyla filmin önüne geçmiş gibi görünüyor.

İyi bir işe, güzel bir eve ve hayatının aşkına sahip olan Cal Weaer, hayatının daha iyi olamayacağını düşünürken gerçekler suratına bir tokat gibi çarpar. Karısının onu aldattığını trajik bir şekilde öğrenen Cal, 40’lı yaşlarına bekar ve aldatılmış bir erkek olarak devam etmek zorunda kalır. Ancak Cal, bekarlığa hiç de alışık değildir.

Neyse ki barda tanıştığı Jacob, flörtleşme ve çapkınlık konusunda Cal’a yardımcı olacaktır. Ancak Cal, sürekli kendini karmaşık olayların arasında bulur ve bekarlığa hiç alışamaz.

Yes God Yes

 • IMDb: 6,1
 • Google: %76

Komedi ve dram türündeki Yes God Yes, hayatı yeni tanıyan genç bir kızın hikayesini konu alır. Henüz daha 16 yaşında olan Alice, iyi bir katoliktir ve bundan gurur duymaktadır. Ancak aynı zamanda da ergenliğin bazı fiziksel ve duygusal değişimlere de açıktır.

İnternette gezindiği bir gün cinsellik kavramıyla tanışan Alice, koyu bir katolik olması sebebiyle kendisini fazlasıyla suçlar ve bu durumdan utanç duyar. Bu şekilde utanç duyacağı bir olay daha yaşamak istemeyen Alice, çözümü inzivaya çekilmekte bulur. Ancak burada da tanıştığı Chris ile flört etmekten kendini alıkoyamaz.

Henüz daha düşüncelerinin ve inançlarının olgunlaşmadığının farkına varan Alice, ne istediğini bilmedeğinin farkına varır. Çözüm ise basittir. Kendine biraz zaman tanımak.

Netflix komedi filmleri arasında yer alan Yes God Yes, hem işlediği konu bakımından hem de başarılı oyunculuk performanslarıyla beğenileri fazlasıyla hak ediyor.

The Wrong Missy

 • IMDb: 5,7
 • Google: %80

Netflix komedi filmlerinden The Wrong Missy, talihsiz bir adam olan Tim Morris’in başına gelen komik ve şanssız bir olayı anlatıyor. Doğru kadını bulduğunu düşünen Tim, hayatının aşkını yakından tanımak ister. Bu sebeple onu bir geziye davet eder. Ancak Tim o kadar heyecanlıdır ki mesajlaştığı kadın yerine aynı isimli başka bir kadını geziye davet eder. Yaptığı bu büyük ve talihsiz yanlışın farkına geç varan Tim, hayal kırıklığıyla baş başa kalır.

Moxie

 • IMDb: 6,7
 • Google: %88

16 yaşındaki Vivian Carter, lisesinde feminist bir başkaldırının mimarı olur. Okulundaki cinsiyetçi kurallardan ve erkeklerin tacizlerinden oldukça sıkılan Vivian Carter, sabrının sonuna gelmiştir. Kıyafet kurallarından erkeklerin saygısızca davranışlara kadar uzanan geniş bir sorunlar dizisini çözmek ve ses çıkarmak için kolları sıvar.

Bu mücadelede en büyük ilham kaynağı ise annesi olur. Çünkü annesi 90’lı yıllarda bir punk grubu olan Rio Girl’ün üyesidir. Bu ilhamla birlikte daha da güç bulan Vivian Cartel, önce okulda isimsiz bildiriler dağıtır. Ardından ise birçok kızdan destek alan genç kız, okulundaki feminist devrimin öncüsü olur.

Hem komik hem de haklı bir mücadele veren Vivian Cartel’ın hikayesinin anlatıldığı Moxie, özellikle kadın izleyicilerden tam puan almayı başardı.

Nothing to Hide

 • IMDb: 6,8
 • Google: %86

Yakın zamanda Türk versiyonunun da çekildiği Nothing to Hide, Netflix komedi filmleri arasında bulunan fakat gergin yapısıyla da izleyicilere ayrı bir heyecan veren bir film olarak biliniyor. Bir akşam yemeğinde buluşan 7 arkadaş gayet güzel ve kaliteli zaman geçirirken biraz eğlenmeye karar verir. İlk bakışta gayet kabul edilebilir bir istek gibi gözükse de zamanla işler kontrolden çıkar ve ortalık hiç olmadığı kadar karışır.

7 arkadaş oynayacakları oyun gereği telefonlarına gelen her çağrı, mesaj ve maili herkesin duyacağı şekilde okuyacak ve gösterecektir. Bunun saçma bir fikir olduğunu fark edenler olduysa da çoğunluğun kararı gereği oyun oynanır. Fakat masadaki herkesin birbirinden sakladığı sırlar vardır. Bu sırların açığa çıkmasıyla da 7 arkadaş birbirlerinin suratına bakamayacak hale gelir.

Yalanların, sırların, kirli oyunların ve aldatmanın havada uçuştuğu bu akşam yemeği, 7 arkadaş için de hiç iyi bitmez.

Shaft

 • IMDb: 6,4
 • Google: %90

Siber güvenlik uzmanı olan John Shaft Jr.’ın öldürülen arkadaşının katilini bulup hesap sormak için giriştiği mücadeleyi konu alan Shaft, Netflix komedi filmleri arasında yer alan aksiyonu bol yapımlardan birisi. Yakın arkadaşını kaybeden John Shaft Jr., katili bulabilmek için babasından yardım ister. Çünkü katili sadece babasının yöntemlerini kullanarak yakalayabileceğinin farkındadır. Babası ise küçükken Jr.’ın yanında olmasa da bu sefer ona omuz vermeye kararlıdır.

Shaft bu süreçte oğlunun meselesini çözmeye yardım ederken bir yandan da kendi sorunlarını ve kişisel sıkıntılarını çözmeye çalışacaktır. Aksiyon ve komedinin bir arada bulunduğu Shaft, filmde kullanılan müziklerle de izleyicilerin beğenisini kazanmış durumda.

Someone Great

 • IMDb: 6,2
 • Google: %87

 Farklı bir şehire taşınmadan önce yakın arkadaşlarıyla son bir macera yaşamak isteyen Jenny’nin komik ve aynı zamanda hüzünlü hikayesini anlatıyor Someone Great. Çalıştığı işte kariyer yapmak isteyen Jenny, popüler ve köklü bir dergiden iş teklifi alır. Müzik muhabiri olma hayali bulunan Jeny için böyle bir dergide çalışmak bulunmaz bir nimettir. Ancak sevincinin kursağında kalması çok uzun sürmez.

Erkek arkadaşı, Jenny’nin şehir değiştirmesine sıcak bakmaz. Çünkü uzak mesafe ilişkisi yaşamak istememektedir. Jenny ile 9 yıldır birlikte olan sevgilisi, sırf bu sebepten dolayı ayrılır. Jenny hayalindeki işe ulaşmanın daha tam sevincini bile yaşayamamışken böyle bir darbeyle yüz yüze gelir. Arkadaşları Erin ve Blair ile birlikte üzüntüsünü unutmak için teselli bulmak umuduyla son bir maceraya girişirler.

Hayallerinin peşinden koşan Jenny’nin büyük bir darbe yaşaması sonucu komik ve eğlenceli bir maceraya atıldığı Someone Great, en iyi Netflix komedi filmleri arasında yer alıyor.

The Christmas Chronicles

 • IMDb: 7,0
 • Google: %94

 Daha çok çocuklara yönelik Netflix komedi filmleri arasında bulunan The Christmas Chronicles, Noel’e az bir zaman kala iki küçük kardeşin Noel Baba’nın kızağına sızması ve sonrasında yaşanan komik ve talihsiz olayla konu alıyor. Bütün çocuklar gibi Kate ve ağabeyi Teddy, Noel Baba’yı çok merak etmektedirler. Onunla tanışmak için yanıp tutuşan bu iki kardeş, akla hayale sığmayacak bir yol bulurlar.

 Habersiz bir şekilde Noel Baba’nın kızağına binen Kate ve Teddy’nin amaçları hem Noel Baba’yı görmek hem de onu video kaydına almaktır. Bütün çocukların hayalini gerçekleştiren Kate ve Teddy, istemeden de olsa Noel’i tehlikeye sokarlar. Çünkü Noel Baba’nın kızağının kaza yapmasına sebep olmuşlardır. Kazanın yanı sıra daha birçok problemin çıkmasına sebep olan iki kardeş yine de hallerinden pek memnundurlar.

Fakat Noel’i kurtarmanın ve her şeyi rayına sokmamın da bir yolunu bulmak zorundadırlar. İki kardeşle beraber, Noel Baba ve cinler Noel uğruna kendilerini büyük bir maceranın ortasında bulurlar.

To All the Boys I’ve Loved Before

 • IMDb: 7,1
 • Google: %86

En iyi Netflix komedi filmleri listemizin son sırasında To All the Boys I’ve Loved Before filmi bulunuyor. 16 yaşındaki Lara Jean’in birden gelişen ve kontrolünden çıkan aşk hikayesini konu alan film, Jenny Han’ın aynı adlı romanından uyarlanmış bir yapım.

Bütün yaşıtları gibi Lara Jean, aşkla yeni tanışmış bir genç kızdır. Fakat ilişkilerini diğerlerinden oldukça farklı yaşar. Onun aşkları yazdığı mektuplardan ibarettir. Aşık olduğu isimlere yazdığı mektupları evinde saklayan Lara, hiçbir zaman aşık olduğu erkeklerin bunu bilmesini istemez. Bugüne kadar 5 mektup yazan Lara, hiçbirini postalamamakta kararlıdır.

Fakat bir gün gizemli bir şekilde mektupların hepsi sahiplerine postalanır. Aynı anda sahiplerine gönderilen 5 mektup sayesinde Lara’nın tüm düşünceleri bir anda ortaya çıkar. Ama asıl mesele mektupları kimin gönderdiğidir.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.