Bitcoin Nereden Alınır? Güvenilir Bitcoin Alma Yolları


bitcoin en güvenilir nereden alınır

Bitcoin’in 3 bin 500 dolardan başlayan ve 69 bin dolara kadar devam eden yükselişi piyasaya yeni yatırımcıların girmesini sağladı. Kripto paralar konusunda yeni olan kişiler ise Bitcoin nereden alınır, Bitcoin nasıl alınır gibi soruları soruyor. Ben de kripto paralar konusunda, geçmiş tecrübelerime dayanarak bitcoin nereden alınır sorusuna cevap verecek bir rehber hazırlamak istedim.

Bitcoin Nereden Alınır?

Bitcoin, yatırım yapmak isteyen kişilerin hızlı bir şekilde alım ve satım yapmasını sağlayan kripto para borsaları üzerinden alınmaktadır. Kripto para borsaları, kullanıcılarına Bitcoin ve kripto para yatırımı yapma hizmeti sunar.

Yani kripto para borsalarını hisse senedi, altın, dolar, euro almanızı sağlayan aracı kurumlar gibi düşünebilirsiniz. Hatta daha basit olarak kripto para borsalarını döviz bürosu olarak düşünmek yeni başlayanlar için daha kolay anlaşılma şansı sunacaktır.

Dünyada ve Türkiye’de Bitcoin yatırımcılarının kullanabileceği yüzlerce Bitcoin borsası mevcut. Daha yakından bakacak olursak bu borsaların hepsinin güvenilir olduğunu söylemek güç. Çünkü geçmişte kripto para borsalarının hizmet vermeyi durdurduğunu, yatırımcıları zor duruma soktuğunu biliyoruz.

Bu yüzden Bitcoin alırken kullanacağınız borsanın, en güvenilir Bitcoin siteleri arasında olması lazım. Paranızın, yatırımlarınızın güvenliği ve rahat bir şekilde alım satım yapmak için güvenilir kripto para borsalarını kullanmak gerekiyor.

Ben 2 seneden fazla senedir Binance’i kullanıyorum. Peki neden Binance’i kullanıyorum? Çünkü Binance’in milyonlarca üyesi mevcut. Hem Türkiye’de hem de dünyada, onlarca ülkeden kripto para yatırımcısının güvenliğini ve rahat bir şekilde kripto para yatırımı yapmasını sağlıyor.

Bitcoin En Güvenilir Nereden Alınır?

Bitcoin en güvenilir Binance’den alınabilir. Aslında birçok borsa mevcut. Ancak Türk kripto para yatrııcmlarının en sevdiği borsanın Binance olduğunu söyleyebiliriz.

Çünkü Binance’in birçok özelliği diğer kripto para borsalarından daha iyi durumda. Öncelikle işlem hacmi en yüksek kripto para borsası. Günlük yüzlerce milyar dolarlık işlem hacmi bulunuyor.

Bunun yanında Binance’de 500’den fazla coin sayısı var. Yani kripto para dünyasındaki iyi coin projelerine yatırım yaparken başka borsa kullanmanıza gerek yok.

Komisyon ücreti en düşük borsa da elbette Binance diyebilirim. Öncelikle Binance’e kaydolurken 15sey.com okurlarına özel yüzde 20 komisyon indirimi sağlayan Binance indirim kodu kayıt aşamasında kullanıldığında komisyon ödemelerinde yüzde 20 indirim kazanacaksınız.

Bununla birlikte ödemelerde Binance’in kripto para BNB’yi kullandığınızda yüzde 20 indirim daha kullanacaksınız. Yüzde 20 komisyon indirimiyle Binance’e kaydolmak için buraya tıklayın!

Açıkcası ben bu komisyon indirimlerinden faydalanarak 1600 dolar değerinde tasarruf ettim. Hem çok fazla işlem yaptığım için hem de işlem boyutum büyük olduğu için 1600 dolarlık tasarruf sağladım.

 • Bitcoin Almak İçin En Güvenilir Borsalar
  • Binance
  • Binance TR
  • Coinbase
  • Kraken
  • KuCoin
  • Bitfinex
  • BtcTurk
  • Paribu

Binance İyi Bir Borsa mı?

bitcoin almak için en güvenilir uygulama

Binance konusunda detaylı bilgiyi Binance güvenilir mi yazımızda paylaşmıştık ancak bu yazıda da kısaca değinelim.

 • Komisyon Oranları

Binance’in komisyon oranları yukarıda da bahsettiğim gibi oldukça düşük. Diğer borsalara kıyasla en düşük komisyon oranlarına sahip borsanın Binance olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden Binance’i seçmek için ilk sebep komisyon oranları.

Kripto para dünyasına yeni girdiyseniz konu hakkında emin adımlarla ilerlemek için Binance’in mobil uygulaması en iyi seçeneklerden birisi diyebiliriz.

 • TL Olarak Para Yatırma ve Çekme

Türk kripto para yatırımcılarının en dikkat ettiği noktalardan birisi Binance’e para yatırma ve çekme seçeneklerinin hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanması. ZiraatBank, VakıfBank, AkBank ve FibaBank gibi bankalarda hesabınız varsa 7 gün 24 saat boyunca Binance’e sorunsuz bir şekilde para yatırıp çekme işlemleri tamamlanmakta.

 • Milyonlarca Kullanıcı

Binance’i güvenilir kılan durumlardan birisi de milyonlarca kripto para yatırımcısının Binance’i kullanmasıdır. Çünkü Binance’i Türkiye’den, Avrupa Birliği ülkelerinden ve daha onlarca ülkeden kullanan insanlar mevcut. Bu durumda Binance’in yasal olarak Avrupa Birliği gibi sınırlayıcı oluşumların yasalarına uyması zorunlu.

 • Kanunlara Uygunluk

Binance yukarıda da bahsettiğimiz gibi yasalara uymak için elinden geleni yapan bir borsa. Bu yüzden birçok ülkede kullanımına izin veriliyor. Binance hesabı açarken, işlemleri tamamlamak için kimlik doğrulama da yapılması gerekiyor. Bu devletler tarafından borsaların uymasını zorunlu kıldığı bir özellik. Binance’de kimlik doğrulama adımları için buraya tıklayın!

 • Kaldıraçlı işlemler

Binance kaldıraçlı işlemler konusunda kullanılabilecen en iyi kripto para borsalarından birisi. Hem işlem hacmi yüksek, hem de stop, market ve limit emirleri çok iyi çalışmakta. Yani yeni başlasanız da profesyonel yatırımcı olsanız da en iyi seçeneklerden birisidir.

 • 500’den Fazla Kripto Para Birimi

Bitcoin yatırımcılarının dikkate aldığı noktalardan birisi de borsanın sahip olduğu coin sayısı diyebiliriz. Bu yüzden Binance güvenilir projeleri listelediği için diğer borsalardan daha iyi durumda. Hem coin sayısı yüksek hem de yatırımcılar istediği kripto paraları Binance üzerinde bulabiliyor.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.