En İyi Makyaj Temizleme Suyu Hangisi? 2023 Önerileri


en iyi makyaj temizleme suyu markası

En İyi Makyaj Temizleme Suyu

Makyajınızı temizlemek ve temiz bir cilde sahip olmak için en iyi makyaj temizleme suyu hangisi? Harika bir günün harika bir şekilde tamamlanması için kullanacağınız makyaj temizleyicilerin önemi büyüktür.

Sabah işe gitmeden önce ya da sosyal yaşantınızda tercih ettiğiniz makyaj ürünlerini eve geldiğinizde temizlemeden uyumak, yanlış temizleyiciler kullanarak temizlemek cildinizde ciddi hasarlara neden olabilir. Özellikle makyajla uyumak uzun vadede cildinizin bozulmasına sebep olabilir.

Yalnızca makyaj yaptığınızda değil çevresel faktörlerin etkenlerin neden olduğu kirlilikte gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz önerilerimiz arasında en iyi makyaj temizleme suyu tercih edebilirsiniz.

Cildinizde istenmeyen görünüme neden olacak bu kalıntılardan kurtulmak günlük makyaj temizleyicilerile sağlanmalıdır. Başlı başına tek bir üründen istediğiniz sonucu almak için harika öneriler hazırladık!

Makyaj Temizleme Suyu Ne İşe Yarar?

Makyaj temizleme suyu cildin diğer yöntemlere göre daha iyi ve sağlıklı bir şekilde temizlenmesini sağlar. Çünkü yüzünüzü temizlerken pamuk gibi ürünleri kullanırsanız cildiniz tahriş olabilir. Bu sebepten ötürü makyaj temizleme sularının işe yaradığı ilk noktalardan birisi de sağlıklı bir temizlik sunmasıdır.
Makyaj temizleme sularının işe yaradığı noktalardan birisi de makyajlı cildi olabildiğince iyi bir şekilde temizlemesidir diyebiliriz.

En İyi Makyaj Temizleme Ürünleri Nelerdir?

Bioderma Sensibio
Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu
L’Oreal Paris
Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu
Heimish All Clean Balm – Makyaj Temizleme Balmı
Clinique Makyaj Temizleme Balmı
Clinique Take the Day Off Makyaj Temizleyici
Neutrogena Skin Detox Micellar Water

Günlük hayatınızda makyaj yapmayı seviyorsanız mutlaka temizleyerek uykuya dalmalısınız. Yüzünüzü makyajdan arındırmadan uyuduğunuzda akneler, siyah noktalar, kirpik-kaş dökülmesi sorunlarıyla karşılaşmanız kaçınılmazdır.

En iyi makyaj temizleme suyu makyajı temizleyerek, kolay bir şekilde ciltten arındırılmasını sağlar. İşte cildinize, yüz bakımını önem vermek oldulça önemlidir.

Makyaj temizleme suyu önerilerimizi merak edenler için süper bir rehber hazırladık!

Bioderma Sensibio

en iyi makyaj temizleme suyu hangisi

En çok tercih edilen, en iyi makyaj temizleme su çeşitlerinden birisi!

Bioderma Sensibio kullanıcılarından 5 üzerinden 5’e yakın aldığı puanla sevilmiş, performansıyla birçok kadının gözdesi olmuş diyebiliriz.

Bioderma Sensibio, derinlemesine bir makyaj temizliği sunuyor. Yüz makyajını temizlerken kolay uygulanabilirliliği sayesinde cildi temizleyerek hoş bir koku bırakır. Hassas ciltlerin kullanımına uygun olan makyaj temizleme suyu göz çevresi kullanımına da uygun olarak formüle edilmiştir.

Bioderma, dermo kozmetik alanda güçlü bir markadır diyebiliriz.. Bioderma Sensibio kullanıcılarına saf, yatışmış, makyajdan ya da kirden arınmış bir cilt görünümü sunar. Ayrıca durulama gerektirmediği için zamandan da tasarruf etmenizi sağlayarak, suya dayanaklı makyajda bile üstün performans sergiler.

İçeriğinde yer alan salatalık özü cildin doğal dengesini korur. Makyajınızı ya da gün sonunda cildinizi temizlemek için Bioderma Sensibio H2O ile makyaj pamuğunu ıslatın. Cildinize uygulama sırasında çok bastırmadan yüzünüzden, gözünüzden makyajı çıkarın. Cilt tamamen temizlenene kadar bu işleme devam edebilirsiniz.

Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu

makyaj temizleme suyu tavsiyesi

En iyi makyaj temizleme suyu önerilerinde, sıradaki ürünümüz Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu!

Muhakkak bir markette, eczane de ya da internette görmüş olma olasılığınız yüksek olan bu popüler makyaj temizleme suyu, makyajı çok kolay bir şekilde temizliyor. Emsallerine ve diğer markalara göre çok daha uygun fiyatı ise kolay ulaşılabilir olmasını sağlamaktadır.

Çıkarılması güç göz makyajında bile etkili olan ürünü kullanırken, bastırmak cildi yıpratabilir. Bunun yerine Garnier makyaj temizleme suyunu bir pamuğa biraz döküp göz makyajınızın üzerinde bekleterek ve pamuğu kaydırarak almanız yeterlidir.

Makyaj kalıntılarını adeta yok eden en iyi makyaj temizleme suyu önerimiz, ciltteki kirler çeker, cildi arındırır ve rahatlatır.

Okuma Önerisi | Cildinizin Nemlenmeye de İhtiyacı Var! En İyi Nemlendirici

L’Oreal Paris

makyaj temizleme suyu önerisi

L’Oréal Paris’in Makyaj Temizleme Suyu  15sey.com editörleri olarak bugüne kadar kullandığımız en hafif içerikli makyaj temizleme suyu! Misel su, cildinizde fresh bir his bırakarak makyajı kalıntılarını derinlemesine çeker. Çoğu kadın, yüzündeki makyajı çıkartırken ovuşturma yöntemini kullanırız. Fakat bu yöntem cilt bariyerine zarar vererek, derinin incelmesine neden olur.

L’Oreal Paris makyaj temizleme suyu ovalamadan ve durulamaya gerek kalmadan cildinizi nazikçe temizler. Yüz, göz ve dudakta gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu

en iyi makyaj temizleme ürünleri

Argan yağından gelen güzellik!

En iyi micellar su önerilerimiz arasında yer alan Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu çift bazı formüle sahiptir. Makyaj suyunun en üstünde yer alan argan yağını kullanmadan önce sallayarak diğer solüsyonun içerisine karışmasını sağlamalısınız.

Argan yağı hem çıkması güç ağır makyajı hem de suya dayanaklı makyajı tek seferde temizler. Cildi temizlerken nemlendiren bu muhteşem formül, cildi temizlerken yağ kalıntısı bırakmaz. Yağlı ciltlerin bile kullanıma uygun olarak üretilen Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu yorgun gün sonlarının harika bir kurtarıcısı olacaktır.

Yüzünüzde Gözeneklere Yer Yok! | En İyi Gözenek Sıkılaştırıcı

Heimish All Clean Balm – Makyaj Temizleme Balmı

en iyi makyaj temizleme suyu hangisi

Kore ürünleri kendini kanıtlamış cilt temizleme ürünlerinde her zaman bir numara olmuştur. Cildi tahriş etmeden önce temizleyen, sonra arındıran ve ardından hoş bir doku bırakan makyaj temizleme balmı, hassas cilt kullanıma da uygun olarak üretilmiştir.

Heimish All Clean Balm, makyajınızı temizlerken cildinizi de korur. Diğer makyaj temizleme sularına göre kullanımı farklı olan ürünü kapağındaki spatulayı kullanarak yüzünüze uygulayabilirsiniz.. Uygulama ardından yüzünüze ince dokunuşlarla bir masaj yaparak hemen ardından ılık su ile durulayın. En iyi makyaj temizle balmı, ilk kullanımda bile sizlere istediğiniz arındırılmış, yumuşak cilt görünümü sunar.

Clinique Makyaj Temizleme Balmı

makyaj temizleme suyu önerileri

Clinique Makyaj Temizleme Balmı, hafif yapısıyla ve hoş kokusuyla, yazarlarımızın en sevdiği ve sizlere tavsiye edebileceği bir diğer makyaj temizleme ürünü. Özellikle cilt problemleri olanların makyajlarını temizleme konusunda daha hassas olmaları gerekir. Cilt temizlenmeden uykuya dalmak ciltte geri dönüşü olmayan zararlara sebebiyet verebilir.

Clinique Makyaj Temizleme Balmı yüz, göz makyajınızı sizi yormadan temizler.  Uygulama sırasında balm formundaki ürünü sıvı forma dönüştürmelisiniz.

Kullanıcı yorumu; “ÇOOOOOK İYİ, Kore stili cilt temizlemede 2 aşama var malum önce yağ yağı çözer esasıyla makyajı yağ ile çözmek sonra kalıntılarını su bazlıyla temizlemek. Bunu ilk aşama için almıştım ve o kadar memnunum ki bitince de aynısını alacağım. Gayet büyük ve güzel. Makyajı komple akıtıyor. Su bazlıyı öylesine daha da hijyen olsun diye üzerinden geçiyorum yani. Alın aldırın memnun kalacaksınız.”

Cilt Bakım Rutininizde Yüz Temizleme Jeline de İhtiyacınız Var! Yüz temizleme jeli tavsiyesi

Clinique Take the Day Off Makyaj Temizleyici

 makyaj temizleme suyu

Bazı makyaj ürünleri cilt üzerine adeta zamk gibi yapışır ve ne yapsanız ne etseniz cildinize zarar vermeden temizleme yolu bulamazsınız. Biz Clinique Take the Day Off Makyaj Temizleyici satın almadan önce açıkçası bu performansı beklemiyorduk.

Su geçirmez maskaralarımızı bile saniyeler içerisinde çözen en iyi makyaj temizleyici, cilt tahrişine sebep olan bir yapıda değil. Clinique Take the Day Off Makyaj Temizleyici süt kıvamına sahip, yani oldukça akışkan bir yapısı var. Hızlı ve etkili bir şekilde makyajı temizleyen formülü, kontakt lens kullananların da tercihi olmuştur.

Oftalmolojik olarak test edilen bu ürün, makyaj temizlemenin hemen ardından yüzünüzde yumuşak, pürüzsüz ve rahat bir his bırakır.

Neutrogena Skin Detox Micellar Water

makyaj temizleme suyu en iyi

Cilt sağlığını önemseyen herkes makyajını temizlemeden uyumaz.

Neutrogena Skin Detox Micellar Water üç etkili makyaj temizleme suyu etkisiyle dakikalar içerisinde etki ederek, suya dayanıklı makyajı çıkarır. Bazı temizleme suları cildi temizlerken, gözenekleri tıkar, yağlı bir his bırakır.

Neutrogena Skin Detox Micellar Water bunun aksine genişlemiş gözenekleri de sıkılaştırma etkisi sunar ve cildin arınarak nefes almasında etkilidir. Cildin nem dengesini korur, cilde zarar vermeden bir temizleme performansı sunar.

Neutrogena Skin Detox Micellar Water kullanıcıları ürünün büyük boyutlu olması ve uygun fiyatla sunulmasında çok memnun kalmışlardır.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.