En İyi Netflix Filmleri ve Önerileri 2023 Keyifle İzlenebilecek Filmler!


en iyi netflix filmleri

Netflix Film Önerileri ve En İyi Netflix Filmleri

En iyi Netflix filmleri hangileri? Karantinaya kapandığımız ve zaman geçirme konusunda birbirimizle yarıştığımız bu günlerde en fazla kullandığımız, vaktimizin büyük kısmını karşısında geçirdiğimiz platform hiç kuşkusuz Netflix. İçerisinde yer alan dizi ve filmlerle günümüz dünyasının popüler kültürünü sırtında taşıyan Netflix’in en iyi filmlerini merak edip, popüler kültürden geri kalmayayım diyorsanız ,sizin için derlediğimiz, vaktinizi harcadığınıza değecek 15 Netflix film önerisi.

SPİRİTED AWAY ( RUHLARIN KAÇIŞI )

 • IMDb: 8.6/10
 • Google: %96

Netflix film önerileri içeren yazımıza ilk ekleyeceğimiz film: Ruhların Kaçışı.

Ruhların Kaçışı olarak Türkçeye çevrilen, Japon anime ustası Hayao Miyazaki tarafından yazılıp yönetilen film, Oscar kazanan ilk anime olması sebebiyle ve ilginç senaryosu ile sadece anime meraklılarını değil tüm film severleri ekrana kilitlemeyi başarıyor.

Türkiye’de gösterime girdiği ilk tarihten (18 Haziran 2004) bu yana sevilerek izlenen Spirited Away’in konusunu, Chihiro isimli on yaşındaki küçük bir kızın yeni taşındığı kasabada ilgisini çeken bir yapı ve bu yapıyı yöneten cadının kendisine karşı gelenleri hayvana çevirdiği sihirli bir dünya oluşturur. Chihiro kendi anne ve babasının da hayvana dönüştüğü bu dünyada Haku ile tanışır. Chihiro neler yapmış, kurtulabilmiştir? Japonya tarihinin en yüksek hasılatlı ve ödülden ödüle koşmuş bu filmini hala izlemediyseniz şiddetle tavsiye ederiz.

2 saat 5 dakika olan film +13 yaş kısıtlaması içeriyor. BBC tarafından yayımlanan ‘’21. Yüzyılın En İyi Filmleri’’ listesinde 4. sırada olan bu filmin fragmanına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

WONDER WOMAN

 • IMDb: 7,4/10
 • Google: %86

En iyi Netflix filmleri listemize DC Comics evreninden bir karakter ile devam ediyoruz. Aynı isimli DC Comics karakterinden uyarlanan 2017 yılında seyircisiyle buluşan süper kahraman filmidir. Başrollerini Gal Gadot, Chris Pine ve Connie Nielsen’ ın üstlendiği film tüm fantastik severlerin severek izleyeceği türden.

Savaşçı prenses Diana, Amazon’da sadece kadınlardan oluşan bir ada olan Themyscira adasında yetiştirilen bir savaşçıdır. Adaya düşen bir savaş uçağının pilotu Diana tarafından kurtulur ve dünyada büyük bir savaşın olduğunu öğrenir. Bu savaşı durdurmak için daha önce hiç görmediği dış dünyaya gitmek için evinden ayrılır. Adasında güven ile yaşayan Diana, dünyanın o tehlikeli havasıyla başa çıkabilmiş midir?

2 saat 21 dakika boyunca soluksuz izleyeceğiniz film +18 yaş kısıtlaması içeriyor. Yönetmenliğini Patty Jenkins’in yaptığı filmin fragmanına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Okuma Önerisi | En İyi Suç Filmleri

MALCOLM VE MARİE

 • IMDb: 6,7/10
 • Google: %83

Son zamanların Netflix film önerilerinde adından sıkça bahsettiren, ilk gösterimini 29 Ocak 2021 tarihinde yapan film Drama ve Bağımsız Film severler için harika bir tercih.

Başrollerini John David Washington ve Zendaya’nın üstlendiği film; yönetmen olan Malcolm ve kız arkadaşı Marie, Malcolm’ın yönettiği bir filmin galasından döndükten sonra derin bir hesaplaşma başlar. Şimdi ile eskinin harmanlanıp sonunda patladığı bu gecede haklı kim ya da haklı var mı? İçerinde birçok alt metnin de bulunduğu filmde sadece tek gece, tek yer ve tek konu var. Zaman geçirmek ve kendi iç hesaplaşmanızı yapmak için ideal bir film.

1 saat 46 dakika olan film +18 yaş kısıtlaması içeriyor. Yönetmenliği Sam Levinson tarafından üstlenilen filmin fragmanı aşağıdaki linkte:

4. JUNO VE KOPİ

 • IMDb: 6,1/10
 • Google: %96

İlk gösterimini geçtiğimiz aylarda yapan bir diğer orijinal Netflix yapımı olan Juno ve Kopi Endonezya menşeili bir film.

Tüm aileniz ile içiniz ısınarak suratınızda bir gülümseme ile izleyeceğiniz filmin konusunu bir çift tarafından sahiplenilen sokak köpeğinin girdiği ailede bir diğer pitbull cinsi olan köpek ile arkadaşlığı oluşturuyor. İyi hissetmek ve samimi dakikalar geçirmek için tercih edeceğiniz oldukça cana yakın bir film.

Yönetmenliği Noviandra Santosa tarafından yapılan ve 1 saat 30 dakika olan filmin fragmanı:

Buraya da Bakın! | Netflix Korku Dizileri

Enola Holmes

 • IMDb: 6,6/10
 • Google: %93

Kitaplardan uyarlanan filmleri izlemeyi seviyorsanız bir de Sherlock Holmes hayranı iseniz bu film tam size göre.

Başrolü son zamanlarda yeteneği ile kendinden sıkça söz ettiren genç oyuncu Millie Bobby Brown tarafından üstlenilen dönem, aksiyon ve macera, gizem ve drama gibi birçok kategoride kendisine yer bulan film 23 Eylül 2020’de seyirci ile buluştu. Annesi kaybolan Enola, ağabeyleri Sherlock ve Mycroft’tan yardım ister. Ağabeyleri annelerini ararken uzaktaki bir okula gönderilen Enola burada kalmayacak ve o da annesini peşine düşecektir.

Yaklaşık 2 saatinizi ayırıp, Sherlock Holmes filmleri tadında bir film izlemek isterseniz fragman aşağıda:

THE BOY WHO HARNESSED THE WİND ( RÜZGÂRI DİZGİNLEYEN ÇOCUK)

 • IMDb: 7,6/10
 • Google: 95

Dram severler buraya. Bu film tam da size göre.

13 yaşında olan ve Malavili’de yaşayan William, maddi sıkıntılar nedeniyle okuldan atılır. Zeki ve meraklı olan William’ı okuldan atılmak durdurmaz ve geceleri gizlice kütüphaneye gider. Ailesini ve köyünü sefaletten kurtarmasını sağlayacak başarısının temellerini de böylelikle atmış olur. İlham kaynağı olan bu film bu geçirdiğimiz zorlu günlerde siz oldukça motive edecek. Küçük William’ın yaşamından dersler alacaksınız.

Gerçek bir hikâye olan filmin yönetmen koltuğunda Chiwetel Ejiofor oturuyor. Yaklaşık 2 saat olan filmin fragmanı ise şöyle:

TRIPLE FRONTIER

 • IMDb: 6,4/10
 • Google: %82

Aksiyon, macera ve suç türü birleşmiş ve bu film ortaya gelmiş. Bu üç türü ayrı ayrı sevenleri tek bir filmde buluşturan proje 2019 yılı yapımlı.

Eski özel kuvvet askerleri para ihtiyaçları dolayısıyla bir araya gelir. Paraya ise Güney Amerikalı uyuşturucu baronunda 75 milyon çalarak sahip olacaklardır. Fakat planları yolunda gitmez ve bir dolu kaosa sürüklenirler. 5 kişilik bu ekip bu kaos ortamında hayatta kalmak için zorlu bir mücadele içine girer.

Yönetmen koltuğunda J.C. Chandor’un oturduğu yaklaşık 2 saat olan filmin fragmanı aşağıdaki linkte:

SPENSER KANUNLARI

 • IMDb: 6,2/10
 • Google: %85

Spenser Kanunları da, en iyi Netflix filmleri listemizde kendine yer buldu! Triple Frontier aksine aksiyon ile komediyi bir arada seven okurlarımız için seçtiğimiz film Spenser Kanunları ayrıca filmin kitabı da mevcut.

 Eski amirini dövmekten dolayı hapse atılan Spenser isimli sürekli sorun çıkaran eski bir polisin, hapisten çıktıktan sonra ilk işi eski hayatına sünger çekmek ve yaşadığı Boston şehrini terk etmektir fakat planını düşündüğü gibi gerçekleştiremez çünkü amiri ve arkadaşının öldüğünü öğrenir ve bu olayı çözmeden hiçbir yere gitmez. Bu olayı çözmeye çalışırken bir de arkadaşı vardır, dövüşçü Hawk.

Yönetmenliği Peter Berg tarafından üstlenilen film güzel bir 2 saat için iyi bir tercih. Fragmanı ise şöyle:

UNDERGROUND

 • IMDb: 6,1/10
 • Google: %87

Bu tekdüze geçen zamanlarını aksiyon filmleri ile hareketlendirmek isteyenler için bir diğer filmimiz 6 Underground.

Başrolünü Deadpool rolü ile bilinen Ryan Reynolds’un oynadığı film, kendilerini öldü göstererek kenti suçlulardan kurtarmak için toplanan 6 kişilik milyarder topluluğun hikâyesini anlatıyor. Grubun lideri olan teknoloji milyarderi bu kurduğu 6 kişilik ekip ile zalim bir diktatörü yok edecek cesaret isteyen ve kanlı bir görev peşinde.

Yönetmenliğini Transformers serisinin ünlü yönetmeni Michael Bay’in üstlendiği film türünde kült olarak kabul edilme yolunda ilerliyor. Yaklaşık 2 saat olan ve +18 yaş sınırlaması içeren filmin fragmanı:

THE PLATFORM

 • IMDb: 7/10
 • Google: %78

Son zamanların adından sıkça söz ettiren filmleri arasında kendisine yer bulan The Platform ilginç konusu ve içerdiği alt metinler ile izlenmesi gereken filmlerden.

Bir hapishanede geçen filmde, yukarıdan aşağıya hareket eden bir platformun üzerinde yiyecekler de hareket eder. Her katta belirli bir süre duran yiyeceklerden saklamak yasaktır. Üst katların sınırsız yediği alt katlara ise yiyecek kalmadığı hapishanede her hücrede 2 kişi kalmaktadır ve açlık ile uğraşan bu insanlar durumu vahşileşerek birbirlerini yemeye kadar götürür. Ana karakter olan Goreng bu duruma sessiz kalmaz ve isyan da kaçınılmaz olur.

The Platform ile Goya En İyi Çıkış Yapan Yönetmen Ödülü’nü alan Galder Gaztelu-Urrutia tarafından yönetilen film, 1 saat 34 dakika. Fragmanı:

THE CALL

 • IMDb: 7,1/10
 • Google: %94

Aksiyon filmleri ile yavaştan artan adrenalin seviyenizi üst düzeye çıkarmak istiyorsanız bu korku/gerilim filmi tam da size göre.

Kore korku filmlerini bilen bilir. Bu film de bilinen o korku filmlerinden. 2019 yılında yaşayan bir kadın ile 1999 yılında yaşayan diğer kadın telefon arayıcılığıyla iletişim kurarlar. 2019 yılında yaşayan Seo-Yeon, 20 yıl önce şu an yaşadığı evde iletişim kurduğu kadının da yaşadığını öğrenir. Geçmiş ile gelecek arasında, paralel evren ile gerçek evren arasında gelgitlerin olduğu yapım, türünün en iyi örneklerinden.

Lee Chung,hyeon tarafından yönetilen film, yaklaşık 2 saat. Fragmanı ise şöyle:

AMERİCAN MURDER:THE FAMİLY NEXT DOOR

 • IMDb: 7,2/10
 • Google: %86

Netflix film önerileri listemizde sırada gerçek bir suç belgeseli var. 2018 yılında Colorado’nun Frederick şehrinde meydana gelen Watts aile cinayeti olarak tarihe geçen olayların anlatıldığı bir film.

38 yaşındaki anne Shanan ve iki küçük kızının kaybı sonrası ortaya çıkan detaylar tüm dünyada manşetlere taşındı. Jenny Popplewell tarafından yönetilen bu suç belgeseli, cinayete ait birçok belgeyi içeren arşivi gözler önüne seriyor. Son zamanların en çok ilgi çeken türlerinden olan gerçek suç filmleri için iyi bir başlangıç.

+16 yaş sınırlaması olan film 1 saat 23 dakika. Fragmanı ise şöyle:

BLACK MİRROR: BANDERSNATCH

 • IMDb: 7,2/10
 • Google: %85

Dünyayı kasıp kavuran ve ülkemizde de sıkça izlenen Black Mirror dizisinin ilk interaktif filmi. Oyun oynuyormuş gibi film izlemek.

Konusunu, 1984 yılında yaşayan, Stefan isimli bir gencin, fantastik bir romanı oyun için kurgulaması oluşturur. Gerçeklik algısını yavaş yavaş kaybeden Stefan kendisinin başkaları tarafından kontrol edildiğini düşünür. Ve yanılmaz da çünkü onu izleyicileri kontrol eder. Filmin sonunu kendiniz belirlemek isterseniz bu film tam da size göre.

Başrollerini Fionn Whitehead, Will Poulter, Craig Parkinson gibi isimlerin üstlendiği filmin yönetmek koltuğunda David Slade oturuyor. Film toplam 312 dakika. Fragmanı:

BIRD BOX

 • IMDb: 6,6/10
 • Google: %87

Netlix film önerileri listemizin 14 sırasında ise ödüllü bir film yer alıyor. En iyi Korkutucu Sahne Dalında MTV Ödülü kazanan film gerilim ve korku dalında. Netflix film önerileri için vazgeçilmez bir tercih.

Peşlerinde olan yaratıktan kendilerini gözleri kapalı bir şekilde korumaya çalışan anne ve çocuklarının hikâyesidir. Aslında bu yaratık 5 yıl önce ortaya çıkmış ve çoğu kişinin intihar etmesine neden olmuştur. Malorie ve iki çocuğu gelişen duyu organlarıyla yaşadıkları yerden yola çıkmaya mecburdurlar fakat yalnız değillerdir.

Yönetmenliğini Susanne Bier’ın yaptığı film Josh Malerman‘ın aynı isimli romanından uyarlanmıştır. Yaklaşık 2 saat olan filmin +18 yaş sınırı var, fragmanı ise şöyle:

ALWAYS BE MY MAYBE

 • IMDb:6,8/10
 • Google:%90

Netflix film önerileri listemizin son filmini sıcacık bir romantik komediyle noktalamak istedik.

15 yıl görüşmeyen iki arkadaşın yıllar sonra bir araya geldiklerinde Sasha ünlü bir şef olmuş, Marcus ise yerel bir müzisyen. İkilinin bir araya gelmesiyle aralarında eskiden olan şeyler alevlenmiştir fakat birbirlerinin dünyasına alışmak kolay olmamıştır.

Yönetmenliği Nahnatchka Kahan tarafından üstlenilen film 1 saat 42 dakika. Fragmanı:

Sıkça sorulan en iyi Netflix filmleri neler, izleyicilerin netflix film önerileri hangileri gibi sorularınıza yanıt olabilmek için sizin için 15sey.com’a özel 15 birbirinden güzel film derledik. Şimdiden iyi seyirler.


Barış YALÇINKAYA
Merhaba ben Barış, uzun yıllardır internet dünyasında (YouTube, Instagram vs.) içerik üretiyorum. Ayrıca kripto paralar ve yatırım dünyası hakkındada kendimi geliştirmeye, yabancı kaynakları tüketmeye ve insanlara kendi dilimle anlatmak için elimden geleni yapıyorum.