Heyecan ve Aksiyon Dolu Zombi Filmleri 2023


zombi filmleri en iyi yabancı

Zombi filmleri, günümüzde oldukça popüler olan film türlerinden biridir. Genellikle bir virüs sebebiyle dirilen ölüler, tüm dünyayı istila etmeye çalışır ve insanlara zarar verirler. Dünya sinemasında birçok örneği bulunan zombi filmleri arasında en iyi örnekleri bulmak oldukça zordur.

En iyi zombi filmleri hangileri, en iyi zombi filmleri konuları nelerdir, gibi soruların kullanıcılar tarafından sıklıkla aranması sebebiyle 15şey.com olarak okuyucularımıza zombi filmleri listesi hazırladık.

Night of the Comet

zombi filmleri
 • IMDb: 6,4
 • Google: %92

En iyi zombi filmleri listemize Night of the Comet ile başlıyoruz. Komedi ile bilimkurgunun bir birleşimi olan film, kimsenin olmadığı bir şehirde, hayatta kalmaya çalışan iki kızın hikayesini konu alıyor. Bu iki kızın, şehirde yalnız kalmasının sebebi de  büyük bir yıldızın yaşadıkları yerde, felakete yol açmasıdır. Regmia Belmont ve Samantha da o gün herkesin gittiği, yıldız kaymasını izlemeye gitmezler. Bu sayede de hayatta kalmayı başarırlar. Fakat, tek bir sıkıntı vardır. Şehirde korkunç ve saldırgan zombiler vardır.       

Thom Eberhardt yönetmenliğindeki filmin başrolleri arasında Robert Beltran, Catherine Mary Stewart ve Kelli Maroney yer alıyor.

Dead Snow

en iyi zombi filmleri
 • IMDb: 6,3
 • Google: %86

En iyi zombi filmleri arasında yer alan Dead Snow, bir grup arkadaşın, tatilleri sırasında başlarına gelen korkunç bir olayı anlatıyor. Tatil için dağ evini seçen arkadaşlar, karşılaştıkları bir adam sayesinde, bu bölgenin eskiden Nazi işgali altında olduğunu öğrenirler. Burada, zamanında görevli olan Nazi askerlerinin amacı, Rusya ile olan iletişimi kesmekti. Fakat, acımasız askerler, bununla da yetinmeyerek bölgedeki yerel halka zulmediyorlardı.

Zulmün karşısında harekete geçen halk, Nazi askerlerinin tamamını öldürerek bölgelerini kurtarmayı başarırlar. Tatildeki öğrenciler, bu duruma şaşırsalar da üzerinde pek durmazlar. Çünkü, tatil için buradadırlar. Ancak, Nazi askerlerinin zombileri hala etrafta dolaşmaktadır. Bu gerçekle acı bir şekilde karşılaşan gençler için hayatta kalma mücadelesi çoktan başlamıştır.

One Cut of the Dead

zombi film önerileri
 • IMDb: 7,7
 • Google: %88

Zombi filmleri, herkesin sevdiği türden filmlerdendir. Bu sebeple de dünyada en çok çekilen filmler arasında yer alır. Fakat, tüm film şirketlerinin bütçeleri, film çekmek için yeterli olamayabilmektedir. One Cut of the Dead filminde gördüğümüz ekip de bütçesinin düşüklüğü sebebiyle sınırları oldukça zorlamaktadır. Mekan olarak ucuza kaçmak isteyen ekip, İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma bir depo bulurlar ve çekim hazırlıklarına başlarlar. Ekibi burada birçok sürpriz beklemektedir. Bu sürprizlerden en büyüğü ise gerçek zombilerin karşılarına çıkmasıdır.

Oldukça ilginç bir kurguya sahip olan One Cut of the Dead, en iyi zombi filmleri arasında yer alır. Vizyona girdiği tarihte kırdığı gişe rekoru da bunun en büyük kanıtıdır. Filmin, eleştirmenler ve sinemaseverlerden büyük beğeniler almasının en büyük nedeni içerdiği mizahi dildir. Ayrıca, bu yönüyle özgünlüğünü de ortaya koyan filmin yönetmenliğini Shin’ichiro Ueda yapar.

Maceraya ihtiyacınız varsa sizi en iyi macera filmleri listemize alabiliriz!

Cemetery Man

 • IMDb: 7,1
 • Google: %91

En iyi zombi filmleri arasında bulunan Cemetery Man, ilginç bir göreve sahip mezar bekçisinin başından geçenleri konu almaktadır. Francesco Dellamorte isimli mezar bekçisi, mezarlara zarar gelmesini önlemenin yanı sıra zombileri etkisiz hale getirmekle de meşguldür. Sıradışı mesleği sebebiyle etrafındaki ölümlü ya da ölümsüz her şeye karşı duyarsızlaşan Francesco, aşktan kaçamayacaktır.

Uluslararası bir yapım olan Cemetery Man’in başrollerinde Rubert Everett, François Hadji-Lazaro ve Anna Falchi yer alır. Romantik sahnelerden birinde Sezen Aksu’nun şarkısının çalması, bizim için filmin en dikkat çeken noktalarından birini oluşturur.

28 Weeks Later

zombi film önerisi
 • IMDb: 7,0
 • Google: %81

28 Gün Sonra filminin devamı olan yapım, korku filmleri arasında, eleştirmenlerin büyük beğenisiyle karşılandı. Rage virüsünün yavaş yavaş kontrol altına alınmasıyla başlayan olaylar, virüsün hiç beklenmedik bir zamanda tekrardan korku salmasıyla devam ediyor. Uzun bir aradan sonra terk edip gitmek zorunda kaldıkları evlerine dönen insanlar, ikinci bir şokla neye uğradıklarını şaşırırlar. Üstelik evlerine dönen insanlar arasında da bu virüsü taşıyanlar vardır.

En iyi zombi filmleri arasında bulunan 28 Weeks Later, korku sinemasının da en güzel örneklerinden biridir. Filmin senaristi ve yönetmeni olan Juan Carlos Fresnadillo, tıpkı önceki yapımlarında olduğu gibi harika bir kurguyu hayata geçirmiş diyebiliriz. Başrollerde ise Robert Carlyle, Rose Byrne ve Harold Perrineau yer alır.

İhtiyacınız olan şey ne zombi ne de maceradır! Belki de netflix korku dizileri listemiz aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilir!

Night of the Creeps

zombi filmleri tavsiye
 • IMDb: 6,8
 • Google: %94

Dünyanın gizemli canlılar tarafından işgal edilmesinin konu alındığı 1986 yapımı Night of the Creeps, en iyi zombi filmlerinden biridir. Filmde, gözle görülmesi bile neredeyse imkansız olan solucan benzeri canlılar, dünyayı istila ederler. Tehlikenin farkında olmayan insanlar, bu solucan benzeri yaratıkların vücutlarından içeri girmeleriyle enfekte olur ve zombileşirler. Henüz daha enfekte olmamış insanlar, dünyanın bu virüsten kurtulması için ellerinden gelen her şeyi yaparlar.

Fred Dekker’ın yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı filmin başrollerinde Jason Lively, Steve Marshall ve Jill Whitlow yer alır.

ParaNorman

zombi film tavsiyesi
 • IMDb: 7,0
 • Google: %95

Norman isimli küçük çocuğun yaşıtlarından ve hatta diğer insanlardan farklı bir özelliği vardır. Norman, ruhları görebilme ve onlarla iletişime geçebilme gibi sıradışı yeteneklere sahiptir. Yaşadığı yeri zombilerin basmasının ardından da kasaba halkı çareyi Norman’da bulurlar.

Bu zorlu görevi kabul eden Norman, kasabanın üzerindeki laneti ve istilayı kaldırabilmek için zorlu bir mücadeleye girişir. Bu işin hiç kolay  olmayacağını anlayan Norman, tüm zamanını zombilerle, cadılarla ve hayaletlerle uğraşmaya ayırır.

En iyi zombi filmleri arasında animasyon film olması sebebiyle farklı bir noktada duran ParaNorman, stop-motion ve 3D teknikleri kullanılarak sinemaseverlerin karşısına çıkmıştır. Chris Butter ve Sam Fell’in yönetmenliğindeki filmin başrollerinde Alex Borstein, Kodi Smit-McPhee ve Tucker Albrizzi yer alır.Fragman: https://youtu.be/hgwSpajMw3s

Zombieland

aksiyon zombi filmleri
 • IMDb: 7,6
 • Google: %85

Korku ve komedi ögelerinin bir arada bulunduğu Zombieland, en iyi zombi filmleri arasında yer alır. Dünya, büyük bir zombi istilasıyla karşı karşıyadır. Zombiler, insanların tüm yaşam alanlarına girmişlerdir. Hayatta kalmayı başaran insanlardan olan Columbus, Tallahassee, Wichita ve Little Rock, her ne kadar birbirleriyle tam bir uyumsuluk içinde olsalar da insanlığın kurtuluşu için mücadele etmeyi seçerler.

23.6 milyon dolar gibi yüksek bir bütçeyle izleyiciyle buluşan film, sinemaseverler tarafından oldukça beğenildi ve 10 yıl sonra devam filmiyle tekrar beyaz perdede göründü. Ruben Fleischer imzalı filmin başrollerinde ise Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Emma Stone ve Abigail Breslin yer alır.

Netflix zombi dizileri daha uzun soluklu seyir keyfi için birebir diziler içeriyor!

Planet Terror

hangi zombi filmleri en iyi
 • IMDb: 7,0
 • Google: %85

Dokota ve William Block çifti, huzurlu bir gece geçirdiklerini düşünürlerken büyük bir gürültüyle uykularrı bölünür. Arka bahçelerinden gelen bu sese doğru gittiklerinde ise daha önce görmedikleri kadar korkunç bir manzarayla karşılaşırlar. Büyük bir patlama meydana gelmiştir ve bu patlamadan yayılan gazla da insanlar birer birer zombiye dönüşmektedir.

İkili ve daha sonra ekibe katılan Cherry ile Wray, bu patlamanın sırrını çözmeye çalışırken aynı zamanda hayatta kalmak için de mücadele verirler. En iyi zombi filmleri arasında bulunan Planet Terror’un yönetmenliğini Robert Rodriguez yaparken başrollerde Rose McGowan, Freddy Rodirguez ve Josh Brolin yer alır.

Day of the Dead

en iyi zombi film tavsiye
 • IMDb: 7,1
 • Google: %88

Kimsenin bilmediği bir askeri tesiste gizlenen bilim insanları ve askerler, zombi işgali altındaki dünyayı kurtarmanın yolları aramaktadırlar. Bilim insanları, zombilerin davranışlarını ve fiziksel özelliklerini anlayabilmek adına onları kobay olarak kullanırlar. Askerler de etraftaki güvenliği sağlama ve zombileri yok etme görevine sahiptirler. Fakat, zaman ilerledikçe işler daha zor ve karmaşık bir hal alacaktır.

George A. Romero imzalı en iyi zombi filmleri arasındaki Day of the Dead’in başrollerinde Lori Cardille, Terry Alexander ve Joseph Pilato yer alıyor.

The Return of the Living Dead

yabancı zombi filmleri
 • IMDb: 7,3
 • Google: %94

Tıbbi cihaz ve malzemelerin yer aldığı bir depoda çalışan Freddy ve Frank’in başlarına bir iş kazası gelir. Bu kaza sonucu etrafa zehirli bir gaz yayılmaya başlar. Depodan çıkıp tüm şehre yayılan bu gaz, insanları zombiye çevirmektedir. Bunu durdurmanın tek yolu da sağlıklı insanların zombilerle savaşmasıdır.

Korkunun yanı sıra komedinin de yer aldığı film, en iyi zombi filmlerinden biridir. Dan O’Bannon yönetmenliğindeki filmin başrollerinde Clu Gulager, James Karen ve Don Calfa yer alır.

28 Days Later

en iyi zombi filmleri tavsiye
 • IMDb: 7,6
 • Google: %88

Londra’daki bir laboratuvardan kaçan maymunların, insanlara yaydığı ölümcül virüsü konu alan 28 Days Later, en iyi zombi filmleri arasında girmeyi sonuna kadar hak ediyor. Maymunlardan bulaşan virüsün ardından enfekte olan insanlarda, kısa bir süre sonra tüm canlılara zarar verme, hatta öldürme isteği ortaya çıkıyor.

Salgının zirve noktasındayken hastanede baygın bir şekilde yatan Jim ise olup biteni anlamlandırmaya çalışırken kendisine saldıran virsülü kişilerden, Selena ve Mark sayesinde kurtulur. Filmin başrollerinde Cillian Murphy, Naomie Harris, Megan Burns ve Brendan Gleeson yer almaktadır.

Dawn of the Dead

zombi filmleri en iyi
 • IMDb: 7,3
 • Google: %91

1978 yapımı bir korku filmi olan Dawn of the Dead, en iyi zombi filmleri arasında bulunur. Sebebi henüz bilinmeyen bir veba salgını sebebiyle insanlar, birbirlerinin etini yemeye başlarlar. Bu salgının etkilerinden kaçan insanlar da bölgedeki bir alışveriş merkezine sığınmak zorunda kalırlar. Hayatta kalabilmek için hem salgını bitirmek hem de zombilerle mücadele etmek zorundadırlar.

Yönetmenliğini Zack Snyder’in yaptığı filmin başrollerinde Sarah Polley, Ving Rhames, Jake Weber ve Mekhi Phifer yer almaktadır.

Re Anımator

korku zombi filmleri
 • IMDb: 7,2
 • Google: %92

Dan ve Megan isimli iki genç, mutlu ve huzurlu bir hayat sürmektedirler. Dan tıp fakültesi öğrencisiyken Megan da dekanın kızıdır. Bir gün verdikleri ev ilanına Herbert West isimli biliim adamı talip olur. West’in çalışmaları genellikle, ölüleri diriltme üzerinedir. Dan’in evinin bodrum katında deneyler yapan West, Dan’dan yardım ister. Dan ise nelerle karşılaşacağından habersizdir.

William Norris ve Stuart Gordon’un yaratıcılığında ortaya çıkan filmin yönetmenliğini Stuat Gordon yapmaktadır. Başrollerde ise Jeffrey Combs, Bruce Abbott ve Barbara Crampton yer alır.

The Serpent and the Rainbow

zombi filmleri 2021
 • IMDb: 6,5
 • Google: %90

En iyi zombi filmleri listemizin son sırasında yer alan The Serpent and the Rainbow, farklı bir zombi hikayesini konu alıyor. Haiti’de bulunan bir ilaç için oldukça heyecanlanan Dennis Allan, zaman kaybetmeden ilacı bulmak için yola çıkar. Bu ilaç, insanlara felç geçirtmektedir. Fakat, gelç geçiren insanlar, bilinç kaybına uğramamaktadır bu ilaç sayesinde. Bu ilacı deneylerinde kullanmak isteyen Dennis, kararsızlıklar içinde deneylerini yapmaya çalışır.

Filmin başrollerinde Bill Pullman, Cathy Tyson ve Paul Winfield yer almaktadır.


Caner Arslan
Merhaba, ismim Caner. Kendimi bildim bileli sürekli anlatıyorum. Aileme, arkadaşlarıma ve tanımadığım insanlara sürekli anlatırım. Yeter ki anlatacak bir şey olsun. Artık anlattıklarımı yazıya dökmeye karar verdim. Öykülerle, şiirlerle, oyunlarla anlatmaya başladım. Yaklaşık 2 yıldır da içerik yazarlığı ve metin yazarlığı yapıyorum. Bu sayede araştırmanın da keyfini çıkarıyorum. Yeni şeyler arayıp bulmak, belki de en dikkat çekici olanı çekip çıkarmak, bu işin en güzel tarafı.